Diablo 2

Интересувате се и от други игри - споделете тук.
Потребителски аватар
Монаха
Ветеран
Ветеран
Мнения: 657
Местоположение: София
Клас: Монах
Контакти:

Diablo 2

Мнение от Монаха » 11 мар 2016, 19:50

Изображение

Предполагам се досещате защо отварям тази тема ;)

Всъщност колко човека я играят в момента 2-ката? Или колко са я играли до припадък! Аз лично твърде малко :? и мисля скоро да поправя тази грешка.

dominiko
Форумен приятел
Форумен приятел
Мнения: 150
Местоположение: Шумен
Клас: Ловец на демони
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Diablo 2

Мнение от dominiko » 11 мар 2016, 20:56

Първия ми допир беше 2000, бях 9ти клас. Сядам аз за 1 час и отварям аз някаква игра - Диабло 2, о гледам някакъв варварин 99левел и викам да го видя какво що прави(сингъл оффлайн). Брех като се появи един, като взе да вика защо му играя с героя и т.н голям панаир беше. После вече си цъках с амазонката на нашия сървар( беше един от най-силните херота в града) - беше наLightning Bolt и единствено падах от 1-2 паладина на чукове и бронята за телепорт. Рекорда ми е 2-3 часа Command & Conquer: Generals 2 и 45часа Диабло 2 без да напускам залата - страшна смрад :D.

Потребителски аватар
tERROR
MVP
MVP
Мнения: 400
Местоположение: Габрово
Клас: Кръстоносец
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Diablo 2

Мнение от tERROR » 12 мар 2016, 09:25

Преди месец пробвах с един френд да играя ама нещо имах проблеми с видеото. И се оказа че само в прозорец мога да я играя ... доста гадно. Дано с тоя нов пач да са го оправили това.
Не го оправи ама се поразрових из нета и го оправих така че ако някой има проблем с direct3d да пише.
Изображение

Потребителски аватар
Orendist
MVP
MVP
Мнения: 228
Местоположение: София
Клас: Монах
Контакти:

Re: Diablo 2

Мнение от Orendist » 12 мар 2016, 12:58

Аз играх Diablo II ванила веднага като излезе на моя чисто нов първи компютър в живота - Pentium 2 - и първото ми впечатление беше, че играта е много странна технически. Досега просто не бях играл нещо подобно, с толкова много механики, предмети, умения, куестове и т.н. Дори си спомням, че не знаех за трите прозорци с уменията и си мислех, че е само един. Бях си я взел от книжния пазар Славейков, където все още продават игри впрочем :)

Направих си веднага варварин естествено! Малко след това обаче се преориентирах към некрото и играх сума време без нищо да разбирам от играта. На около 30лвл си мислех, че вече играта е към края си малко преди да се сбия с Диабло. После като разбрах колко съм се заблудил осъзнах какво нещо е тази игра. После излезе LoD, търсех я навсякъде, обаче никъде я нямаше в Добрич. Накрая се запознах с едно момче, дето отнякъде му я били записали на диск и едвам го измолих да ми го даде. Даде ми го, обаче още бос в компютрите, не знаех как да играя играта без диск, защото нямаше и крак. Та му държах диска в нас няколко седмици, а нямах и записвачка. Намерих откъде да го презапиша и лудницата започна... По цял ден по залите и в нас, разнасяхме си героите на дискети, беше страшна тръпка. Играх 3-4 години и спрях. После към 2007-ма си го купих оригинално и пак поразцъкахме със съквартиранта. Станахме на по 80-90 лвл и пак зарязахме.

Сега все още си пазя оригиналните дискове и само чакам момент, в който да я инсталирам, за да я цъкам с някого, ама никой не ще, а и на тези големи монитори играта излежда демоде. Само това ѝ е кусурът. Има разни модове за HD, ама не знам дали са позволени в battle.net. Не съм се интересувал. Сега вече сме почти сигурни, че играта ще се осъвремени визуално, ще я изтупат, ще я барнат и това много ме радва. Доколкото разбрахме, това ще се случи и с WarCraft III и StarCraft.

Обаче, както и този Rhykker каза, работните места, за които търсят хора от Blizzard, са за арт директор, дето ще разработва "next hit game", т.е. нещо ново, а не просто да приведе старото към новите технологии. Търсят хора за нова концепция и за нови персонажи, подобаващи за атмосферата на Диабло. Т.е. търсят хора с нови адекватни идеи за нова игра. Не разбирам нищо от разработване на игри, обаче ми се струва, че портването на Д2 към новите технологии е чисто техническа работа, която не изисква горепосочените специалисти. Пристенява ме само да не почнат да променят Д2 с разни нови пачове и експенжъни или пък да променят цялата ѝ система, защото ще я съсипят.
Когато огън завали от небесата, човечеството ще пожъне това, което е посяло.

Потребителски аватар
olfilthy
Модератор
Модератор
Мнения: 685
Местоположение: София
Клас: Ловец на демони
Контакти:

Re: Diablo 2

Мнение от olfilthy » 12 мар 2016, 13:12

И аз мисля, че става въпрос за чистак нова игра, но очевидно и ще работят по осъвременяването на Диабло 2, което пък ще върне доста хора към Диабло франчайза като цяло, включително и мен. Да я направят с добра резолюция и се мятам веднага в 2-ката :)

Потребителски аватар
bamzelot
MVP
MVP
Мнения: 383
Клас: Кръстоносец
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Diablo 2

Мнение от bamzelot » 12 мар 2016, 13:29

Orendist написа: По цял ден по залите и в нас, разнасяхме си героите на дискети, беше страшна тръпка.
Как ме върна в детството :D Ако има надъхани като излезе пачът, може да направим RoS777 - D2 edition :) Да си призная Д2 не съм я играл в оригиналните сървъри, но ако има с кой ще я купя.

П.с. Някой да е играл модовете Eastern Sun и Kingdom of Tenai??? Също бяха доста забавни

Потребителски аватар
Orendist
MVP
MVP
Мнения: 228
Местоположение: София
Клас: Монах
Контакти:

Re: Diablo 2

Мнение от Orendist » 12 мар 2016, 13:45

Ми аз бях надъхан на няколко пъти. Веднъж с olfilthy си говорехме да почнем, преди това май и с Dex се чудехме, ама явно не сме били достатъчно навити, 'щото не почнахме. Мисля, че т'ва е само заради графиката (която за времето си беше готина). Тези модове не съм ги играл, само съм ги чувал, ама нещо не ми се и играят, не знам 'що.
Когато огън завали от небесата, човечеството ще пожъне това, което е посяло.

Потребителски аватар
tERROR
MVP
MVP
Мнения: 400
Местоположение: Габрово
Клас: Кръстоносец
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Diablo 2

Мнение от tERROR » 13 мар 2016, 09:56

Те миналата година по това време някъде имам спомени че точно това търсеха хора които да портнат Starcraft ,Warcraft 3 и Diablo 2 към съвременните операционни системи и хардуер. Ето и за Warcraft-а ще има пач:


Orendist ме накара да се върна във времето и аз :) Първоначално играехме по клубовете но после близките клубове ги затвориха поради една или друга причина. Та със съседа решихме да си правим мрежа (някъде около 2001- 02 година) обаче първо да сме сигурни че ще се получи решихме да тестваме :) та той си донесе PC-то у нас та една седмица хола ми беше превърнат в геийм клуб и яко цъкахме Diablo (което до момента само сингъл бяхме цъкали). И понеже нашите много мъркаха опънахме "кабела" (някаде около 80 метра) директно без сличове без рутери. И двамата сменяхме лан карти всеки месец (гаранционно) магазините в града им беше писнало от нас :) Зимата в студа мрежата спираше (необяснимо) и трябваше някой да излезе да изтръска снега от кабела. Та така с него цъкахме главно Диабло 2. Аз Друид той Некро и така без сетове и кой знае какви предмети стигнахме до Балл на макс трудност :) и той ни разказваше играта известно време. После се присъединиха и комшии те и стана една мрежа от 5 6 човека ... След това дойде интернетът и ни прецака мрежата :)
Изображение

Потребителски аватар
Dimcho
Модератор
Модератор
Мнения: 2373
Местоположение: София
Клас: Варварин
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Diablo 2 art and stuff

Мнение от Dimcho » 21 апр 2016, 16:19

Колекция Diablo 2 art

Потребителски аватар
bamzelot
MVP
MVP
Мнения: 383
Клас: Кръстоносец
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Diablo 2 art and stuff

Мнение от bamzelot » 21 апр 2016, 18:24

Dimcho написа:Колекция Diablo 2 art
Руните къртят!!!

Отговори