Monk season 4

Монасите са свещени воини, канализиращи божествената си мощ чрез чистата сила на волята си.
Потребителски аватар
olfilthy
Модератор
Модератор
Мнения: 685
Местоположение: София
Клас: Ловец на демони
Контакти:

Re: Monk season 4

Мнение от olfilthy » 21 авг 2015, 07:21


Vaskes
Редовен потребител
Редовен потребител
Мнения: 85
Клас: Знахар
Контакти:

Re: Monk season 4

Мнение от Vaskes » 23 авг 2015, 00:03

Това са билдовете на Монковете които са стигнали най напред ( като съпорт в парти 3ма и 4ма)
Този с HellFire амулета е на 4ма, другия които е с 1 пасив по малко е на 3ма човека. Тъй като не всеки има време да разгледа ПТР-а :) Съжалявам че записките отстрани са на Английски, но съм го правил за моя клан ( а там само аз съм Българин ) ако има нещо неясно ще превеждам :)

Изображение
Изображение
Изображение

Имайте предвид че това е от Лидерборда не съм го правил аз или пробвал. Снимката на скиловете е само една, защото и на двете места за ползвани едни и същи. Също така съм ги наредил както съм сметнал, че на мен ще ми е удобно да играя ( смисъл на бутони и мишка) за съжаление, не всичко може да се нагласи както аз искам, затова съм ги написал ;)

Потребителски аватар
Монаха
Ветеран
Ветеран
Мнения: 657
Местоположение: София
Клас: Монах
Контакти:

Re: Monk season 4

Мнение от Монаха » 24 авг 2015, 22:08

Пача наближава, и това са 4-те основни билда в момента за монковете, които ми се струват най-добри.

Преди да ги прегледате и да си изберете трябва да знаете нещо важно за скила EP.

Когато сте в парти с други монаси, и всички сте с колд руната (а това ще бъдат всички монаси с новия Uliana 6 сет) палмата на всеки монах override-ва палмата на другия.
Или образно казано 4-ма монка с еднакви колд руни ще правят демидж колкото за 1 :(

За щастие има начин да заобиколите този проблем, като всеки ползва каската Madstone. Тя прави така, че всеки монах в партито да си "отдава" демиджа от EP постоянно, без да override-ва палмата на съотборниците си.

Имайте впредвид, че ЦЕЛИЯ демидж на новия сет на монка е от EP а не от SSS. Някой да не се обърка ;)


И така:

1-ят и най-забавен за игра билд е именно Uliana's Broken Promises
Изключително лесен за игра и подходящ за парти, като го препоръчвам на всеки начинаещ. Основа на билда е да премахнете Critical Hit Chance от всички предмети, и да кубирате Broken Promises

2-ят билд е за любителите на бързите генератори. Shenlong's Icy Fists
Монасите нямаха демидж билд на генератори откакто излезна RoS, така че това е нещо ново за тези, който не са играли преди експанжъна. По-подходящ за соло атакуване на ладера, изключително контактен, даващ по-добро survivability от същия билд но на fire. Основното за билда е да ПОДДЪРЖАТЕ НА МАКС спирита докато получавате бъфа от Shenlong's Spirit

3-ят билд е само за групи. THE Experience-Support Build
В пач 2.3.0 експириънса в бързите рифтове вече няма да е само за играчите с такъв гиър, а ще се дели между всички в партито. Съответно ще "давате" експ и на съотборниците си. Въпросният билд обаче има и 2-ро преимущество. Ще имате около 1mil life per second и ще давате на съотборниците си около 300хиляди life per second. Това е изключително полезен билд за маняците на висок парагон. Реално безсмъртие за хардкор дори да ви спре тока или нета. 8-)

4-ят билд и лично мой фаворит е Monkey King's Exploding Palms
Много сложен за игра и САМО за парти. Препоръчвам го на тези, който смятат да атакуват топа в ладера. Целият демидж на билда идва от момента на гърмеж на EP, а за да се бъфне EP трябва да направите следното.
Включвате едновременно бонуса от Shenlong's Spirit, Monkey King's Garb и Bastions of Will ДОКАТО спирита ви е пълен и НЕ ПОЗВОЛЯВАТЕ да се смъква от макса, Broken Pormise е прокнал, и си следите демиджа с отворен инвентар (копче C).
За капак тая фатка трябва да стане В МОМЕНТА на умиране на трашмобове. :lol:
С този билд One-Shot вам рифтър на TX без никакъв пилон, и неоптимизиран гиър (500 парагон в ПТР-а). Всеки сам може да прецени за какъв демидж иде реч, НО последователността е ключова, и трябва да има трашмобове.

Успех и приятна игра!

P.S. оправих първия пост.

Потребителски аватар
Монаха
Ветеран
Ветеран
Мнения: 657
Местоположение: София
Клас: Монах
Контакти:

Re: Monk season 4

Мнение от Монаха » 26 авг 2015, 11:02

1-во впечатление с нормалния ми парагон.....МОНКА Е ЖИВОТНО. В бърз 45ГР парти като прокна конвеншъна и шенлонга рифтъра падна за 3сек. :):):) Другите не биеха умишлено..само аз. Без пилон.

Потребителски аватар
SvettStark
Потребител
Потребител
Мнения: 56
Клас: Варварин
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Monk season 4

Мнение от SvettStark » 26 авг 2015, 12:47

3-ят билд е само за групи. THE Experience-Support Build
В пач 2.3.0 експириънса в бързите рифтове вече няма да е само за играчите с такъв гиър, а ще се дели между всички в партито. Съответно ще "давате" експ и на съотборниците си. Въпросният билд обаче има и 2-ро преимущество. Ще имате около 1mil life per second и ще давате на съотборниците си около 300хиляди life per second. Това е изключително полезен билд за маняците на висок парагон. Реално безсмъртие за хардкор дори да ви спре тока или нета. 8-)



Монах не знам какъв ще да е този билд които да се играе без ток и интернет :D :lol:
Прочетох статията много добре схванах и последния билд,задължително вторият ми герои ще е монк-Задължително

Потребителски аватар
Монаха
Ветеран
Ветеран
Мнения: 657
Местоположение: София
Клас: Монах
Контакти:

Re: Monk season 4

Мнение от Монаха » 26 авг 2015, 12:53

SvettStark написа: Монах не знам какъв ще да е този билд които да се играе без ток и интернет :D :lol:
Ако започнеш да играеш хардкор, ще ме разбереш ;)

Потребителски аватар
SvettStark
Потребител
Потребител
Мнения: 56
Клас: Варварин
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Monk season 4

Мнение от SvettStark » 26 авг 2015, 15:44

Монаха написа:
SvettStark написа: Монах не знам какъв ще да е този билд които да се играе без ток и интернет :D :lol:
Ако започнеш да играеш хардкор, ще ме разбереш ;)
Първо ще си купя дизел генератор и ще се пренеса в апартамент до интернет доставчика ми :lol: :D

Потребителски аватар
Монаха
Ветеран
Ветеран
Мнения: 657
Местоположение: София
Клас: Монах
Контакти:

Re: Monk season 4

Мнение от Монаха » 31 авг 2015, 10:56

Леле повръща ми се. Събрах всичко за съпорт монка, и сега трябва да започвам да реролвам, а съставки нямаааааа. Тая рецепта усещам че ще я намразя.

Изображение

Потребителски аватар
Ludne3
MVP
MVP
Мнения: 325
Местоположение: Sofia
Клас: Кръстоносец
Помощник: Чародейка
Контакти:

Re: Актуални build-ове за монах

Мнение от Ludne3 » 01 сеп 2015, 00:05

Monkey King's Exploding Palms- задължително ще го пробвам вижда ми се доста интересно и надъхващо за игра аз свикнах с брокен промиса трябва да видя само с траша дали ще мога да се справя все пак се търси наи слабата и пребита гадина :lol: :lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
olfilthy
Модератор
Модератор
Мнения: 685
Местоположение: София
Клас: Ловец на демони
Контакти:

Re: Актуални build-ове за монах

Мнение от olfilthy » 01 сеп 2015, 00:13

Ако си цъкал ДХ с Contaigon - на същия принцип е (почти ) :)

Отговори