Помощ за окомплектоване на ловец

Ловците на демони са безмилостни бойци, които екзекутират адските изчадия с арсенал от далекобойни оръжия.
Потребителски аватар
make79
Новобранец
Новобранец
Мнения: 11
Контакти:

Помощ за окомплектоване на ловец

Мнение от make79 » 16 авг 2015, 22:53

Здравейте, дали ще имате малко време да помогнете с направата на моя ловец да издържа на Т6 и да тича сравнително бързо - за да не изоставам :))
батал тага make79#1467
да кажа - не съм много наясно с термините в играта :)

Както се вижда от Натали имам всичко и пръстена ( [Natalya's Reflection] )- може да не е най доброто но ...
От Accursed Visage имам всичко
От The Shadow's Bane имам четири неща
От Marauder's Carapace имам четири неща

Приемам всякакви предложения и благодаря за отделеното време :)))

Потребителски аватар
olfilthy
Модератор
Модератор
Мнения: 685
Местоположение: София
Клас: Ловец на демони
Контакти:

Re: Помощ за окомплектоване на ловец

Мнение от olfilthy » 17 авг 2015, 07:25

Здравей, като за начало аз бих ти препоръчал да започнеш да играеш с Unhallowed Essence сета. По-лесен за игра, малко повече издръжливост от Наталия и добър демидж в група.

За целта ще ти трябват 6-те парчета (които ти вече имаш), Focus + Restraint (по възможност с crit chance, critd dmg, dex като за начало), и добро оръжие за 2 ръце. Трябва ти и Dead Man's Legacy, на който оптималните ролове са му с recource cost reduction + Multishot damage, но те се набавят доста трудно и като за начало един Мултишот дмг ще ти свърши работа.
Мултишот дмг-а ще трябва да го ролнеш и на каската и на ботушите.
Оръжието, както и cloak-a и колчана трябва да имат ролнати като вторичен стат дисциплина. Колкото повече, толкова по-добре, при този сет дмг-а на Хънтъра идва от дисциплината и идеята е да имаш повече.
Ако нямаш читаво древно оръжие с дисциплина може да пробваш да си крафтнеш един Arcane Barb, сравнително лесно ще намериш древен с дисциплина, стига да можеш да отделиш нужните материали.

Умениятя, които се ползват за Т6 са следните -- >

Изображение

Като при пасивките нещата може да се променят, ако например играеш ХК или умираш много (което за Т6 с този билд е много трудно ), може да сложиш Awareness, отделно ако искаш повече дмг, може да земениш Fleet Footed с Ambush и т.н. Може да си играеш с пасивките колкото искаш, докато намериш оптималния за теб сетъп за дадения момент.

От гледна точка на геймплея - той е лесен. Един удар с генератор да прокнеш Фокуса и после помпане с Мултишота да прокне и Рестрейнта и така. Гледаш да не ти свършва до край Хейтреда, но и да свърши ще генерираш отново чрез Blood Vengance пасивката и Reaper's Wraps
Ако искаш още мобилност махаш Reapers Wraps и слагаш ето това вместо тях -- >
Warzechian Armguards, които ти дават мобилност при чупене да неща в околната среда. Отново това е ако нямаш проблем с поддържането на Хейтреда, ако имаш слагаш горните брейсъри.

Ето ти и едно видео за справка, по принцип избягвам да поствам видеотата точно на този човек поради различни съображения, но за момента е най-близкото, което намерих до това, което аз ти обясних.



Дано съм успял да помогна, ако имаш още въпроси съм насреща, както и другите колеги от форума. Приятна игра с Хънтъра. :)

Потребителски аватар
make79
Новобранец
Новобранец
Мнения: 11
Контакти:

Re: Помощ за окомплектоване на ловец

Мнение от make79 » 17 авг 2015, 08:45

Благодаря за съветите и напътствията - довечера ще тествам всичко и ако имам въпроси - ще Ви тормозя :)))

Потребителски аватар
Dimcho
Модератор
Модератор
Мнения: 2373
Местоположение: София
Клас: Варварин
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Помощ за окомплектоване на ловец

Мнение от Dimcho » 17 авг 2015, 11:45

Ще предложа и аз лека модификация, понеже в Ера 3 все още липсва новият колчан за Multishot (MS) - UE MS Fire. Скиловете са подбрани да държиш на бой, единствен древен предмет е споменатият арбалет, които заедно с колчана се крафти. Камъните съм сложил на 50-то ниво, а парагонът е 600 (съвсем постижимо).

Специално за UE:
  • Discipline на броня, оръжие и off-hand (2-ро оръжие или колчан)
  • Preparation - Invigoration
  • Вълк (Companinon - Wolf)
Cull the Weak е чудесен пасив, който може да си proc-неш сам с помощник и Thunderfury, а Arsenal е най-доброто за ракетите на MS (колегата е наблегнал на бързината горе). Steady Aim може да смениш с Ambush за соло и да биеш всичко с 1-2 удара. Ако ти е мъчно за чакрите, ползвай си настоящия колчан (врътни му дисциплина) и скила с Twin Chakrams вместо Evacive Fire.

Поздрави :)

Потребителски аватар
make79
Новобранец
Новобранец
Мнения: 11
Контакти:

Re: Помощ за окомплектоване на ловец

Мнение от make79 » 17 авг 2015, 22:50

Така - сега направих това което разбрах :)))))) от поста на olfilthy
1 - cloak-a - това не го разбрах :( какво е
2 - на уменията - има ли значение кои руини ще сложа?
3 - в двата пръстена - кои камани да сложа - [Bane of the Powerful] и [Gem of Efficacious Toxin] или някои др.
4. - нищо не каза за медальон ...
Благодаря за съветите

Потребителски аватар
olfilthy
Модератор
Модератор
Мнения: 685
Местоположение: София
Клас: Ловец на демони
Контакти:

Re: Помощ за окомплектоване на ловец

Мнение от olfilthy » 17 авг 2015, 23:05

1. Cloak - това е честа на Хънтъра, или казано на български това е перелина. :)
2. Уменията ги имаш на снимка в поста ми :) но ето ти ги отново

Изображение

Сори за драснаницата, но нямам друг избор :D
3. Камъните за Т6 са Bane of the powerfull, Zei Stone of Vengence, и третия е по избор, ако искаш Токсина сложи, ако искаш Pain Enhancer, ако искаш Wreth of Lightning за мобилност. Каквото ти е кеф, но ако има някой в групата, който да носи Bane of the trapped, го сложи и ти. Тогава ще сложиш и Cull of the Weak пасивката.
4. Медальон - каквото имаш под ръка. Най-добре Хелфайър иначе.

Потребителски аватар
make79
Новобранец
Новобранец
Мнения: 11
Контакти:

Re: Помощ за окомплектоване на ловец

Мнение от make79 » 18 авг 2015, 16:37

olfilthy и Dimcho - да сте живи и здрави - довечера ще домодифицирам моя ловец и ще пиша какви са резултатите :)))

Потребителски аватар
Dimcho
Модератор
Модератор
Мнения: 2373
Местоположение: София
Клас: Варварин
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Помощ за окомплектоване на ловец

Мнение от Dimcho » 18 авг 2015, 16:51

И ти да си жив и здрав, а както научихме снощи, Awareness е голяма работа, ако се умира повече от веднъж в g-rift ;)

Потребителски аватар
make79
Новобранец
Новобранец
Мнения: 11
Контакти:

Re: Помощ за окомплектоване на ловец

Мнение от make79 » 24 авг 2015, 10:08

Добро утро отново :))) .
Вчера поиграх малко на Г рифтове 40+ и ... почти на всички светнах в червено и не успявах да направя нищо в края на играта.
Та питането ми е - има ли някакъв начин да не светвам в червено като умирам мнооого пъти
Преди използвах това http://eu.battle.net/d3/en/item/spaulders-of-zakara ама сега нямам възможност да го използвам :(((

Потребителски аватар
Dimcho
Модератор
Модератор
Мнения: 2373
Местоположение: София
Клас: Варварин
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Помощ за окомплектоване на ловец

Мнение от Dimcho » 24 авг 2015, 10:56

На първо време ще е добре да оправиш stats по предметите:
  • ръкавици - Dex/Vit/CC/CHD (може без Vit, а с RCR, но в парти)
  • рамена - Dex/Vit/Life (или AR)/RCR (махаш CDR)
  • ботуши - Dex/Vit/AR и естествено MS (махаш Cluster)
  • пръстени - Dex (или dmg)/CC/CHD
  • задължителни sockets на всички бижута (търси дупчен амулет)
Сезонните билдове с колчана за MS вече са достъпни и в ерата, затова хвърли едно око на тези: UE Fire Rockets (с Ballistic) и UE Fire (с Ambush).

За оръжие ползвай най-силното с Discipline, Което имаш (май си имаше Arcane Barb, но и древния лък става).
Може да пробваш и със Smoke Screen, ако с Vault лесно те догонват.

п.с. липсата на един gem в екипировката неизбежно те дърпа назад откъм damage и вместо да гъташ чудовищата с 1-2 удара, усещаш шамарите им върху себе си. Приоритизирай намирането на дупчен амулет (с акт 1 баунтита например, че откъм шардове са слъпи).

Отговори