Обща дискусия за Кръстоносците

Кръстоносците са непреклонни шампиони на вярата и закона. Тези живи крепости използват непробиваема броня и внушителни щитове …
Потребителски аватар
Dimcho
Модератор
Модератор
Мнения: 2374
Местоположение: София
Клас: Варварин
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Обща дискусия за Кръстоносците

Мнение от Dimcho » 07 юли 2015, 15:35

Crusader.jpg
Crusader.jpg (126.54 KиБ) Видяна 5331 пъти
Дискусия и теория (Theorycraft)

Слагам начало на тази тема с една идея, която искам да споделя. Ето какво съм запланувал да тествам с кръстоносеца тези дни - build в diablofans.

Накратко

В група от 3 или 4 души знахарят е по-крехък с орязания Spirit Walk, затова по-добре кръстоносецът да събира и групира гадините, а първият да помага с пирани.

Идеята

Бонус тук е допълнителен stun от Sweep, който пък със светкавичната си руна ще успява да proc-не и пръстена. За събирането обаче остават малко варианти (освен кончето). За разлика от класиката с Gathering Sweep, ще се ползва този амулет за целта, който пък се препоръчва за знахаря в комбинация с другия вариант за zdps-stun-crus. Иначе казано - прехвърлям част от нещата от единия танк на другия, с надежда останалите предмети да се сработят добре.

Ако някой иска да се включи в тестването, е добре дошъл. Допълнителни мнения, предложения и критика също се приемат :idea:

Потребителски аватар
Dimcho
Модератор
Модератор
Мнения: 2374
Местоположение: София
Клас: Варварин
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Обща дискусия за Кръстоносците

Мнение от Dimcho » 08 юли 2015, 15:08

Малко резултати от вчерашните тестове в GR 57 (по-малки, за да не хабим ключове):
  • с The Ess of Johan събирането се получава, но е по-бавно спрямо Sweep-GS (Пач 2.2) и доста по-бавно спрямо по-стария вариант с Condemn-Vacuum (в Пач 2.2.1)
  • Без амулет за даден елемент, оцеляването се затруднява
  • Общият stun от пръстен и умение е приличен, но далеч по-ефикасен остава Bash-Pound
  • Основна причина за по-малкия stun е, че при Sweep шансът за proc на Gogok е едва 25%, докато с Shield Bash имаме 33%, а на Pound - 60%, като основен минус е недостиг на Wrath
Накратко: препоръчвам zDPS stun с Shield Bash :)

Потребителски аватар
Dimcho
Модератор
Модератор
Мнения: 2374
Местоположение: София
Клас: Варварин
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Обща дискусия за Кръстоносците

Мнение от Dimcho » 12 юли 2015, 01:53

Hammerdin се завръща - GR 57+


Потребителски аватар
bamzelot
MVP
MVP
Мнения: 383
Клас: Кръстоносец
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Хамардин на Колд???

Мнение от bamzelot » 22 юли 2015, 16:06

В новия пач Близард бъфнаха руната на Blessed Hammer - Icebound Hammer:

""Blessed Hammer
Skill Rune - Icebound Hammer
Damage increased from 380% to 460% weapon damage
Chance to explode increased from 10% to 35%
Freeze duration reduced from 2 seconds to 1 second
Icebound Hammer now goes away when it explodes""

Проблемът е, че за кръстоносец не падат предмети с + Cold dmg. Дори Azurewrath пада без него...бъг или не, на мен ми е падал поне 3-4 пъти, винаги без Cold dmg. В същност кръстоносецът има точно 2 руни, които са на Cold - на Blessed Hammer и Consecration. Дори Convention of Elements (пръстена с елементите) не завърта Cold на кръстоносец.

Според вас ще бъде ли актуален билд, аз съм си мислил за вариант с пасива на Rimeheart за оръжие + Frostburn gauntlets за армор.???

Потребителски аватар
Dimcho
Модератор
Модератор
Мнения: 2374
Местоположение: София
Клас: Варварин
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Хамардин на Колд???

Мнение от Dimcho » 22 юли 2015, 16:12

Звучи интересно, но с тези промени по crowd control е малко по-трудно да се каже колко ще работи подобно комбо.
Blessed Hammer ще се ползва със сигурност, все пак цял сет е предвиден за него в комбо с Falling Sword. Сетът доста напомня на WW при варварите: за 4 предмета - dmg reduction; за 6 - бонус dmg на скил.

Потребителски аватар
bamzelot
MVP
MVP
Мнения: 383
Клас: Кръстоносец
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Хамардин на Колд???

Мнение от bamzelot » 22 юли 2015, 17:16

Според мен е малко скучна тази схема на комплектите, защото или ползваш точно тези умения, или не правиш нищо във висок грифт. WW беше супер, че го бъфнаха, защото преди Wrath of the Wastes не ставаше за нищо, но сега всеки барб е spin-to-win. За мен поне са доста по-интересни сетове като Immortal King-a, Akkhan, Delsere или Tal Rasha, защото имат значително повече вариации.

Потребителски аватар
Dimcho
Модератор
Модератор
Мнения: 2374
Местоположение: София
Клас: Варварин
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Обща дискусия за Кръстоносците

Мнение от Dimcho » 22 юли 2015, 17:32

Бъфят един сет сега, после бъфят друг и т.н. А дали предният остава адекватен ... по-скоро не. Кой ползва Akkhan сега например - не съм виждал Stampede от 3 месеца. А с Blessed Shield или Heaven's Fury колко забавно беше миналата година ... ех, спомени :roll:

Потребителски аватар
bamzelot
MVP
MVP
Мнения: 383
Клас: Кръстоносец
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Обща дискусия за Кръстоносците

Мнение от bamzelot » 22 юли 2015, 17:52

Хаха, да, Blessed Shield беше супер як билд, макар че коневръза (т.е. Stampede xD) беше супер изнервящ на някои карти, където теренът беше труден :) Но Blessed Shield и Fist of the Heavens останаха единстрените недолюбени от Близард, нищо чудно следващия сет да е с тях :)

Потребителски аватар
Dimcho
Модератор
Модератор
Мнения: 2374
Местоположение: София
Клас: Варварин
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Обща дискусия за Кръстоносците

Мнение от Dimcho » 31 юли 2015, 16:05

Blessed Hammer Build: с ниски камъни, нормални парагони и обикновено оръжие - GR 50


Потребителски аватар
Dimcho
Модератор
Модератор
Мнения: 2374
Местоположение: София
Клас: Варварин
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Обща дискусия за Кръстоносците

Мнение от Dimcho » 05 авг 2015, 10:36

Даже на HC крусът чуква GR 57


Отговори