Crusader Holy-shotgun

Кръстоносците са непреклонни шампиони на вярата и закона. Тези живи крепости използват непробиваема броня и внушителни щитове …
Потребителски аватар
Dimcho
Модератор
Модератор
Мнения: 2373
Местоположение: София
Клас: Варварин
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Crusader LoN Bombardment

Мнение от Dimcho » 10 мар 2017, 10:50

Crusader LoN Bombardment (600 парагона, предмети на макс)

На всеки 16 секунди бомбите набиват максимум 775 857 322 545 щета.
При Holy-Molly и Heaven's Fury ще имаш максимум 14 055 425 647 щета, но по-често.

50 пъти по-малко dps, което няма как да компенсираш в тези 16 секунди ;) Затова LoN Bomb или Чукове са настоящата META.

Потребителски аватар
bamzelot
MVP
MVP
Мнения: 383
Клас: Кръстоносец
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Crusader Holy-shotgun

Мнение от bamzelot » 10 мар 2017, 11:19

За метата ясно, там не мога да се боря с LoN Bomb и Hammerdin-а, отдавна съм се отказал :D
Но ако може да чисти Г-рифт 65-70 сравнително бързо, за мен е ок, и без това на ХК не смея да вдигам до много повече.
Просто LoN Bomb-a ми е супер скучен, кефя се повече на билдове, където има какво да се спами и да не се въртя като пумпал с коня :) A тъй като 80% от кефа от играта ми е да си събера предметите за билд, който съм си измислил... Hammerdin-a също отпада, много ме дразни, че не мога с нищо да мърдам: 6 парчета от сета + накитници + щит + оръжие, да не говорим за Traveler’s Pledge + ORotZ, а и като вкараха задължителни предмети и за куба...тотално ми се отщя да мятам чукове. :?

Потребителски аватар
Dimcho
Модератор
Модератор
Мнения: 2373
Местоположение: София
Клас: Варварин
Помощник: Тамплиер
Контакти:

LoN Crus

Мнение от Dimcho » 10 мар 2017, 13:42

Бих могъл да завъртя един тест с моя крус и този вариант, но трябва да видя за пръстени с CC/CHD, понеже за thorns не трябват.

На пръв поглед не виждам смисъл от Simplicity's Strength (+50% за Slash), дори в комбо с Depth Diggers.
Обаче комбо от Punish с Angel Hair Braid ми се струва по-добре.
За трети камък бих ползвал Powerful или Esoteric (в зависимост от издръжливостта на героя).

Интересен за GR 70 изглежда и Phalanx Bowmen (LoN), като може да се кубира друг предмет за оръжие.

На мен лично LoN Bomb ми напомня много WW Barb, затова още една опция за разнообразие (и малко носталгия) - Blessed Shield LoN

п.с. брадатият и леко писклив Angry_Roleplayer дава GR75+ за Akkhan + Heaven's Fury

Потребителски аватар
bamzelot
MVP
MVP
Мнения: 383
Клас: Кръстоносец
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Crusader Holy-shotgun

Мнение от bamzelot » 10 мар 2017, 14:54

Честно казано за Slash просто ме кефи умението и руната на Holy e Zeal, която вдига Attack Speed-a, а някъде прочетох, че стакването на Shield of Fury след нърфа ставало на базата на Attack Speed. За Simplicity’s Strenght главно си мислех заради Life Steal-a, но да може би си прав, че друго може да е по-подходящо. Иначе първата ми идея ми беше: Събираш ги с Вакума, подпукваш гадините с Omnislash и им солиш на главите с Heaven’s Fury...
LoN Blessed Shield го правих преди няколко сезона и е много приятен, и за игра, и за събиране, ето я моята Мома-Капитан Америкa :D
LoN Phalanx-Bowmen...пак това не ме кефи, че се разхождаш покрай стрелците да събираш гъби, докато те бият...но това са си мои претенции, които нямат нищо общо. Ей тоя франкенщайнски билд бях пробвал преди време, но oткакто вкараха Faithful Memory съвсем не може да се конкурира със SotL Hammerdin-a.

А дано някой ден да има по-голямо разнообразие от работещи билдове :D

Потребителски аватар
Dimcho
Модератор
Модератор
Мнения: 2373
Местоположение: София
Клас: Варварин
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Crusader Holy-shotgun

Мнение от Dimcho » 10 мар 2017, 15:23

От всички руни на Punish, благодарение на споменатия колан и "Hardened Senses" имаш: +15 Block Chance, +15% AS, Life Regen, +15% CC. Хич не е зле ;)

Съчетаване с Akkhan ще е по-лесен откъм събиране на предмети, а и ще си имаш постоянен шампион. С LoN вероятно ще бие повече, но върви събирай всичко древно и с точните статистики …

Добавено:

Като тествам (теоретично) май само F&R може да оправят нещата: Holy Shotgun (~203 милиарда с CoE, Blind, 10 стека Stiken, 10 стека Brace и шампион)

Ето и малко по-различен прочит (с Unity):

Потребителски аватар
Ludne3
MVP
MVP
Мнения: 325
Местоположение: Sofia
Клас: Кръстоносец
Помощник: Чародейка
Контакти:

Re: Crusader Holy-shotgun

Мнение от Ludne3 » 16 ное 2017, 12:16

Holy Shotgun Boss killer

Потребителски аватар
bamzelot
MVP
MVP
Мнения: 383
Клас: Кръстоносец
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Crusader Holy-shotgun

Мнение от bamzelot » 16 ное 2017, 13:05

Shield of Fury не работи в момента, заради бъг, от който стаковете се увеличават и за други кръстоносци в партито.

Потребителски аватар
Dimcho
Модератор
Модератор
Мнения: 2373
Местоположение: София
Клас: Варварин
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Crusader Holy-shotgun

Мнение от Dimcho » 16 ное 2017, 13:06

Повече ме радва от некрото. Пък и на за GR 126 свали боса за 1:35, което си е доста бързо. За сравнение, некро около 3k парагони мъчи бос на GR 120 за същото време.

Отговори