Pure Pwnage - taking n00bs to school since 2004

Раздел за дискусии, общи въпроси и други теми, свързани с играта
Потребителски аватар
bamzelot
MVP
MVP
Мнения: 383
Клас: Кръстоносец
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Pure Pwnage - taking n00bs to school since 2004

Мнение от bamzelot » 24 фев 2017, 10:01

Във връзка с темата за Nahtzee – The n00b effect, която тръгна в раздела Diablo 2 не знам дали всички знаят кои са създателите – едни пичове от Канада, които като финален проект за университета си (учат филмово изкуство) правят това предаване Pure Pwnage, в което става въпрос за един „про“ геймър на RTS игри.

Супер много съм се смял със сериала, въпреки че първите епизоди са снимани все едно телефон. На който му е интересно може да го погледне, препоръчвам го. Като гледам са направили и пълнометражен филм.

А Nahtzee – The n00b effect е като техен отговор/пародия на целия канал на The Escapist, който често критикува игри, които са multiplayer oriented, защото според тях „ако една игра няма история/персонажи/интрига“ е мъртва. Та отговорът на Pure Pwnage е „Do you need a backstory to play Donkey Kong, you twat?” (става въпрос за първия с варелите и Марио :D )

Потребителски аватар
Noxifer
Форумен маниак
Форумен маниак
Мнения: 218
Клас: Ловец на демони
Помощник: Разбойник
Контакти:

Re: Pure Pwnage - taking n00bs to school since 2004

Мнение от Noxifer » 24 фев 2017, 17:53

bamzelot написа:Във връзка с темата за Nahtzee – The n00b effect, която тръгна в раздела Diablo 2 не знам дали всички знаят кои са създателите – едни пичове от Канада, които като финален проект за университета си (учат филмово изкуство) правят това предаване Pure Pwnage, в което става въпрос за един „про“ геймър на RTS игри.

Супер много съм се смял със сериала, въпреки че първите епизоди са снимани все едно телефон. На който му е интересно може да го погледне, препоръчвам го. Като гледам са направили и пълнометражен филм.
Дам, фен съм на Pure Pwnage ot 2004 или 2005та.
Те имаха интернет серии, миналата година пуснака и дългоочаквания филм, но не зная дали знаеш, но те имат и tv серии.
bamzelot написа: Nahtzee – The n00b effect е като техен отговор/пародия на целия канал на The Escapist, който често критикува игри, които са multiplayer oriented, защото според тях „ако една игра няма история/персонажи/интрига“ е мъртва. Та отговорът на Pure Pwnage е „Do you need a backstory to play Donkey Kong, you twat?” (става въпрос за първия с варелите и Марио :D )
tERROR написа:За мене в една игра е важна историята ако няма развитие там спирам да я играя (пример Д3).
Noxifer написа: Nahtzee - The n00b effect
https://www.youtube.com/watch?v=n7VAhzPcZ-s
tERROR написа: Дам много точно си го е казал човека се едно четеш книга. Точно това представлява една игра за мене.
...

Много ме радва, че ти Bamzelot си разбрал, какво искам да кажа с линка към това видео. За съжаление май си единственият :Р
Колкото до DIII, историята му е последният проблем. Накратко gameplay-a e крив, като това е тясно свързано с skill system-a та, а тя пък страда заради itemization-a.

Потребителски аватар
bamzelot
MVP
MVP
Мнения: 383
Клас: Кръстоносец
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Pure Pwnage - taking n00bs to school since 2004

Мнение от bamzelot » 24 фев 2017, 18:05

Noxifer написа: Колкото до DIII, историята му е последният проблем. Накратко gameplay-a e крив, като това е тясно свързано с skill system-a та, а тя пък страда заради itemization-a.
Възможно най-точно казано :)

Потребителски аватар
tERROR
MVP
MVP
Мнения: 400
Местоположение: Габрово
Клас: Кръстоносец
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Pure Pwnage - taking n00bs to school since 2004

Мнение от tERROR » 25 фев 2017, 11:17

Нямах си на идея кои са тези Pure Pwnage с какво се занимават и дори че това видео е отговор на някакъв канал който не съм го чувал. Че е пародийно беше ясно от всичкия хейт който изсипва :) Благодаря на bamzelot че ми разясни нещата.
Noxifer написа: Много ме радва, че ти Bamzelot си разбрал, какво искам да кажа с линка към това видео. За съжаление май си единственият :Р
Аз още не съм сигурен какво искаш да кажеш...

Всеки човек е различен и има различни вкусове и предпочитания на мене една игра ми е интересна ако предлага хубава история + лесен геймплей когато играта почва да зацикля спира да ми прави кеф.
Какво имам предвид с "Зацикля" - когато правиш едно и също всеки ден без липса на разнообразие.
Примерно Diablo 3 докато играещ кампанията супер после адвенчъра докато развиеш всеки един герой става и после почваш с зациклянето правиш рифове и рифове и рифове и какъв е смисала като рифт 20 не облечен е същия като рифт 70 облечен разликата е само в цифрите. Диабло 2 е същото само че там биеш акт босове като ненормален ... WoW-a за 2 години колкото и да си зле се ще облечеш един герой макс хероик а на WotLK имах 3 и ми беше писнало всяка вечер да правя едно и също ICC25 N/H или RS25 N/H и спрях да играя по пиратките почнах да си правя куестите в официалния сървър когато пуснат безплатно време или малко по сериозна игра на PTR-a.
Обратния вариант също не ми допада лоша история + добър геимплей примерно PoE така и не ме грабна историята като тази на Диабло.
Колкото за WoW играчите докато цъках по пиратките (сменил съм 2 или 3 сървъра с времето) се познавах с доста играчи и сме обсъждали минаването на официалните сървъри целия гилд за 80% от играчите в гилда проблема беше паричен главно бяхме Българи. Това беше периода малко преди излизането на MoP пиратките не успяваха да наваксват с темпото на Близард а играчите искаха нещо ново и сърварите просто оставаха без играчи. Не казвам че няма 200К човека които искат WotLK или TBC казвам че има доста повече за които месечните такси са проблем.
WoW-a влезе в залата на славата на компютърните игри и в музея на компютрите не случайно и вероятно ако ги нямаше тези 4 разширения от WotLK насам това нямаше да се случи.
Изображение

Потребителски аватар
Noxifer
Форумен маниак
Форумен маниак
Мнения: 218
Клас: Ловец на демони
Помощник: Разбойник
Контакти:

Re: Pure Pwnage - taking n00bs to school since 2004

Мнение от Noxifer » 25 фев 2017, 18:56

Ама пак не си разбрал...

Хубааво, ще говоря възможно най-буквално.

Джеръми поставя на място noob-a (и не става дума за hate), къде главния му проблем в игрите е историята и му казва, че ако процеса да играе игра и да се наслаждава на първо място на gameplay-а не му е забавен, значи има вероятност този човек просто да не е gamer.
Също му намеква, че от тази позиция на noob не би трябвало да коментира игри по начина, по който го прави... ако въобще е редно.

От малко, от малко ти намеквам същото. Ако играта ти се е сторила толкова "морално остаряла", защото магиите са ти искали мана и не си намерил начин да решиш проблема (което в крайна сметка е ключов аспект от това да играеш една игра), независимо, че решенията са много... нз.

https://www.youtube.com/channel/UCwcLTt ... 2xFHnSAKLg
Съвета ми е -- погледай малко Моисей (също много добър играч, който обяснява доста детайлно и доста прагматично как се играе DII:LoD на battle net) и изиграй играта поне един път като хората. Това също ще ти помогне да разбереш от къде идват много от критиките към DIII.

Защото от това, което прочетох до сега от тебе, цялата работа ми звучи, че толкова много основни и базови неща не ти харесват в DII:LoD, че просто не зная как ти е дошло на ум да си купиш DIII, камо ли да си купиш D2 пак от "фенщина".
Мене ако много неща ме дразнят в дадена игра и знам, че ще излиза следваща, мене и през ум няма да ми мине да си закупя новата.

За WoW повече няма да коментирам, освен да кажа, че 200К души и парите, които ще генерират са пределно достатъчни да им се направят и Vanilla, и ТBC, и WotLK сървъри, по които няма какво да се пипа, защото ще са лимитирани до даден expansion. Просто няма математика, по която парите да не стигат.
Blizzard не го правят, защото отказват да си признаят, че доста от решенията, които са взели за елементи от новите expansion-и са грешни.

Същото важи и за Diablo franchise-a. Самият факт, че сложиха за главен разработчик -- game director, скапан noob като Jay Wilson, който 2013та си мислеше, че бъгнатите jewel-и и чармове са част от играта, е показателен...
Не казвам че няма 200К човека които искат WotLK или TBC казвам че има доста повече за които месечните такси са проблем.
В играта вече можеш да си плащаш месечната такса с gold. Ако не работиш, имаш повече време да фармиш. Някой, който работи и има по-малко време за игра ще ти купи златото и ще ти даде месечна такса.
Това е функция, която играта поддържа официално (така наречения WoW token), не става дума за third party sites или нещо от този сорт.

Аз самият по принцип си плащам месечната такса си истински пари, но в началото на Legion се видях с толква много злато, че нямах какво да го правя, та си купих 2-3 token-a, просто да видя за какво иде реч. Следващият път като реша да играя играта, просто си я пускам и тя ще ми активира единия от token-ите.

Потребителски аватар
tERROR
MVP
MVP
Мнения: 400
Местоположение: Габрово
Клас: Кръстоносец
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Pure Pwnage - taking n00bs to school since 2004

Мнение от tERROR » 26 фев 2017, 10:03

Noxifer написа: Джеръми поставя на място noob-a (и не става дума за hate), къде главния му проблем в игрите е историята и му казва, че ако процеса да играе игра и да се наслаждава на първо място на gameplay-а не му е забавен, значи има вероятност този човек просто да не е gamer.
Също му намеква, че от тази позиция на noob не би трябвало да коментира игри по начина, по който го прави... ако въобще е редно.
Ха ха ха. По тъпо нещо не съм чувал ... не ми харесвал геймплея на 1 игра не съм бил геймър ... Се едно да кажеш че като не ти харесва вкуса на телешкото не си кулинар.
Noxifer написа: От малко, от малко ти намеквам същото. Ако играта ти се е сторила толкова "морално остаряла", защото магиите са ти искали мана и не си намерил начин да решиш проблема (което в крайна сметка е ключов аспект от това да играеш една игра), независимо, че решенията са много... нз.
Като ти чета понякога коментарите и се връщам на моите да видя какво съм писал... Казах че ме дразни друид на ферал да иска мана а не че не мога или не съм решил проблема.
Noxifer написа: Защото от това, което прочетох до сега от тебе, цялата работа ми звучи, че толкова много основни и базови неща не ти харесват в DII:LoD, че просто не зная как ти е дошло на ум да си купиш DIII, камо ли да си купиш D2 пак от "фенщина".
Мене ако много неща ме дразнят в дадена игра и знам, че ще излиза следваща, мене и през ум няма да ми мине да си закупя новата.
Ами фен съм и съм геймър купувам само заради продължението на сторито понякога. А тогава тези неща явно не са ми правили впечатление в играта както сега.
Изображение
Noxifer написа: За WoW повече няма да коментирам, освен да кажа, че 200К души и парите, които ще генерират са пределно достатъчни да им се направят и Vanilla, и ТBC, и WotLK сървъри, по които няма какво да се пипа, защото ще са лимитирани до даден expansion. Просто няма математика, по която парите да не стигат.
Blizzard не го правят, защото отказват да си признаят, че доста от решенията, които са взели за елементи от новите expansion-и са грешни.
Няма спор парите са си пари. Няма лошо да пуснат такива реалми не съм против.
Noxifer написа: В играта вече можеш да си плащаш месечната такса с gold. Ако не работиш, имаш повече време да фармиш. Някой, който работи и има по-малко време за игра ще ти купи златото и ще ти даде месечна такса.
Това е функция, която играта поддържа официално (така наречения WoW token), не става дума за third party sites или нещо от този сорт.
Аз самият по принцип си плащам месечната такса си истински пари, но в началото на Legion се видях с толква много злато, че нямах какво да го правя, та си купих 2-3 token-a, просто да видя за какво иде реч. Следващият път като реша да играя играта, просто си я пускам и тя ще ми активира единия от token-ите.
Знам ги тези неща ама за да си купиш токен трябва да си направил голд а да имаш голд трябва да си си платил поне една такса. Иначе голда не мисля че ще ми е проблем щом на WotLK изкарвах по 10к дневно на реалм с 400 човека :)
Изображение

Отговори