Diablo 4 / Разширение 2 / Спекулации

Раздел за дискусии, общи въпроси и други теми, свързани с играта
Потребителски аватар
Noxifer
Форумен маниак
Форумен маниак
Мнения: 218
Клас: Ловец на демони
Помощник: Разбойник
Контакти:

Re: Diablo 4 / Разширение 2 / Спекулации

Мнение от Noxifer » 28 авг 2018, 03:58

Обявиха нов Diablo … комикс
Безполезно. При липса на свясна модерна игра, комикс няма да ми е интересен.
Обявиха и нов нов community manager
Ако е като Бранди (къде сигурно до ден днешен не знае как работи RoRG) и ако трябва да се пънеш да го търсиш по всички отвратителни социални медии, но не и на официалните форуми за играта... кел файда.
На този етап май трябва да обявят:
Ремастър на Диабло 1
Съжалявам, може да ви се сторя като най-големия хейтър, но Diablo 1 е чисто и просто безполезно. Играта е прекалено примитивна. Файда да се играе тази година, камо ли след 2-3 -- никва.
Ремастър на Диабло 2
Това би било добре, защото играта е солидна дори в наши дни.
Диабло 3 нов експанжън + балансиране на сетовете + PvP + rework на парагоните
Това няма никакъв шанс да се стане. Ще го обясня така.
D3 vanilla продаде 14 мил бройки за първата година. RoS продаде 2.7 на излизане. Това е по-малко от 20%. В индрустрията това се смята за провал. Това доведе до спирането на предвидения 2ри expansion pack за D3, и за това получихме Куба за без пари.

Иска ми се да оправят D3, но просто няма да се случи. Просто са пренасочили всякакви ресурси към други проекти, от които могат да изкарат пара. От D3 няма изгледи да могат да изкарат каквото и да е било повече.
Дори не знаем колко бройки е продало DLC-то с некрото, което само по себе си значи, че е продало зле.
Diablo 4
Над нова игра се работи 100%! Дали ще става за нещо, това е вече друг въпрос.
Искрено се надявам, че този път хората няма да бъдат залъгани с lvl 13 бета, и няма да pre-order-ват.
David Brevik
Аз на този етап съм убеден, че дори и Бревик няма да оправи нещата.
Против съм да му се приписва едва ли не цялата заслуга за Diablo. Някой фенове на поредицата едва ли не си мислят, че той е направил всичко в играта, а не, че крайният продукт е резултат от работата и идеите на всички разработчици.
Някой негови идеи са просто потресаващи. Ето няколко примера:
1. Diablo е нямало да бъде игра в реално време, а походова игра. Това, което той си представял по онова време като интересен gameplay е било да ставаш от компютъра, да се разхождаш из стаята и да се чудиш как героя ти да оцелее на следващия ход...

2. Идеята му за D3 да е MMO. Просто не пасва на жанра. Най-вероятно щеше да е по-зле и от Diablo-то на Джей.

3. Изказвания по повод хипотезите за D2:LoD HD, че много неща можели били да се объркат и да не можело да стане... бла бла, при все, че SC1 Remastered е факт. Да се чудиш добре ли е с главата, или просто гроздето е кисело...

Според мене просто трябват хора, които са запознати добре с D2 и защо играта беше популярна.

Diablo никога не беше игра да се пънеш да правиш малоумни дейности като Greater Rifts, или mentally challenged rifts.
Играта беше да знаеш къде и какво да фармиш, а при игра online -- как да търгуваш... така, че да се gear-неш ефикасно и да имаш няколко герои, способни да извършват различни фунции...

Играта до голяма степен имаше loot таблица... не такава като в WoW, но такава, че определени босове имаха по-голям шанс да пуснат даден предмет от други. Аз сега си тествам таблицата на Single Player и работи безотказно.
Шако си пада от Мефисто, SoJ си пада от Андариел. Това в рамките на 20 ръна с 245% MF на players 7.
Сега искам да видя колко време ще ми отнеме да събера Мара от Пиндел и Арак от Мефисто.

А, да... и играта беше така направена, че 99% от предметите, като ти паднат, знаеш, че са паднали... а не като в D3, къде 99% от предметите падат roll-нати на задник, та да не стават за използване...

Потребителски аватар
Dimcho
Модератор
Модератор
Мнения: 2374
Местоположение: София
Клас: Варварин
Помощник: Тамплиер
Контакти:

4 glasses = D4

Мнение от Dimcho » 10 окт 2018, 15:01

Феновете на поредицата търсят 4-ката във всяко нещо:
Diablo_Gear.jpg
Diablo_Gear.jpg (81.61 KиБ) Видяна 5691 пъти
Reddit / Twitter

п.с. чакаме едночасово видео на Райкър по темата :D

Междувременно не се знае дали новата поредицата комикси е окончателно спряна, но направените pre-orders са отменени.

Източник: Blizzplanet

Потребителски аватар
Dimcho
Модератор
Модератор
Мнения: 2374
Местоположение: София
Клас: Варварин
Помощник: Тамплиер
Контакти:

D2 HD + D3 DLC - Druid

Мнение от Dimcho » 29 окт 2018, 13:56

Според последните спекулации, се очертава D2 HD + D3 DLC - Druid:

Изображение

Потребителски аватар
bamzelot
MVP
MVP
Мнения: 383
Клас: Кръстоносец
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Diablo 4 / Разширение 2 / Спекулации

Мнение от bamzelot » 30 окт 2018, 09:31

Ако това е истина, поне за мен е перфектният вариант. С кеф ще играя Друид, бих прецъкал Диабло 2 също...а и не съм психически готов за чакането на Д4 :D

Потребителски аватар
Noxifer
Форумен маниак
Форумен маниак
Мнения: 218
Клас: Ловец на демони
Помощник: Разбойник
Контакти:

Re: Diablo 4 / Разширение 2 / Спекулации

Мнение от Noxifer » 01 ное 2018, 15:30

https://imgur.com/a/BF9vnYv

Ако е вярно, това за мен ще е най-стабилния BlizzCon насам от последните 10 години насам. Има почти за всекиго по нещо, на което да се зарадва.

Най-накрая D2 Remastered за феновете на D2.

Druid за малкото останали феновете на D3, които поддържат franchise-a дори в периоди, в които не заслужава да бъде поддържан от феновете.

Най-накрая конкретни и солидни новини за WoW Classic (въпреки, че според мене Vanilla-та е боклук, и предпочитам TBC и WotLK).
bamzelot написа:
30 окт 2018, 09:31
С кеф ще играя Друид
You think you will, but you won't :P

Шегата настрана, надявам се да го пуснат в по-читаво състояние от Necro-то... а именно да не nerf-нат build-a, който се харесва на много хора, и да остане нещо базирано на няколко 2-минутни CD-та, а в останалото време да се разхождаш и нищо да не правиш...

Потребителски аватар
thepeanut
MVP
MVP
Мнения: 452
Клас: Ловец на демони
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Diablo 4 / Разширение 2 / Спекулации

Мнение от thepeanut » 02 ное 2018, 21:44

1-ва простотия - Диабло за Мобилен Телефон....

Потребителски аватар
Noxifer
Форумен маниак
Форумен маниак
Мнения: 218
Клас: Ловец на демони
Помощник: Разбойник
Контакти:

Re: Diablo 4 / Разширение 2 / Спекулации

Мнение от Noxifer » 02 ное 2018, 22:29

Дебилно... така де, мобилно Diablo

https://www.youtube.com/watch?v=RtSmAwpVHsA
https://www.youtube.com/watch?v=Ab2-WW1skOM

cinematic trailer.. 700 likes, 19K dislikes
gameplay trailer.. 450 likes, 10K dislikes
(oт момента на поста ми)

Потребителски аватар
bamzelot
MVP
MVP
Мнения: 383
Клас: Кръстоносец
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Diablo 4 / Разширение 2 / Спекулации

Мнение от bamzelot » 03 ное 2018, 00:36

Много тъжно ми стана за Wyatt Cheng...човекът направо умираше отвътре на сцената, докато говореше "колко е ентусиазиран"...

Честно не знам колко по-зле можеше да е...да не бяха показали нищо щеше да е по-ок...

Потребителски аватар
Noxifer
Форумен маниак
Форумен маниак
Мнения: 218
Клас: Ловец на демони
Помощник: Разбойник
Контакти:

Re: Diablo 4 / Разширение 2 / Спекулации

Мнение от Noxifer » 03 ное 2018, 04:14

Noxifer написа:
02 ное 2018, 22:29
Дебилно... така де, мобилно Diablo

https://www.youtube.com/watch?v=RtSmAwpVHsA
https://www.youtube.com/watch?v=Ab2-WW1skOM

cinematic trailer.. 700 likes, 19K dislikes
gameplay trailer.. 450 likes, 10K dislikes
(oт момента на поста ми)
cinematic trailer.. 4,3K likes, 114K dislikes
gameplay trailer.. 2,7K likes, 57K dislikes
(oт момента на поста ми)

Потребителски аватар
Noxifer
Форумен маниак
Форумен маниак
Мнения: 218
Клас: Ловец на демони
Помощник: Разбойник
Контакти:

Re: Diablo 4 / Разширение 2 / Спекулации

Мнение от Noxifer » 03 ное 2018, 18:57

Ето и реакцията на платените подлоги... така де, "журналисти" по жалките им сайтчета и "социални медии":
https://i.imgur.com/nx4VYf0.jpg

Тенденциозни, манипулативни и същевременно малоумни изказвания, които могат да минат само пред хора, които не са запознати с Diablo.

Отговори