Ботове и добавки за играта

Раздел за дискусии, общи въпроси и други теми, свързани с играта
Потребителски аватар
Монаха
Ветеран
Ветеран
Мнения: 657
Местоположение: София
Клас: Монах
Контакти:

Re: Ботовете в играта

Мнение от Монаха » 20 ное 2015, 10:12

Интересно видео от конзолните безчинства. Мечовете пълнят обаче "Professional Russian's Fast Sword" :beer:

Потребителски аватар
Монаха
Ветеран
Ветеран
Мнения: 657
Местоположение: София
Клас: Монах
Контакти:

Cheating в Diablo 3

Мнение от Монаха » 11 яну 2016, 09:48

Преди няколко дни четох доста интересна тема, та викам и тук да видим кой какво мисли.

Какво е за вас cheating в D3?
Дали е ползване на 3-rd party софтуер като TurboHUD, D3h, AutoHotKey и т.н. или е един истински, хубав, мазен БОТ :)
Всяко едно е против TOS на играта, но реално дали се нарушават чак толкова тези правила?

Личното ми мнение ще го пиша по-натам, че съм на бач, а темата е доста обширна....иначе специално TurboHUD за мене не е никакво читване в играта.

Потребителски аватар
thepeanut
MVP
MVP
Мнения: 452
Клас: Ловец на демони
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Cheating в Diablo 3

Мнение от thepeanut » 11 яну 2016, 11:35

Cheating is the getting of a reward for ability or finding an easy way out of an unpleasant situation by dishonest means.
Т.е. за мен чийтване е - ползване на експлойти, бъгове, Ботове за автоматизация, турбохъд - единствено частта с картата - това е причината да не го слагам.

Относно автоматизация, натискане на бутони - това не е никакъв чийт. Не всеки може да щрака като ненормален. В Уиндоуса му викат "шорткът". Когато ползваш някаква програма не щракаш като малоумен, а се научаваш да я ползваш чрез шорткъти или скриптове за автоматизация (адобе премиер, фотошоп и т.н.). Да мога и без тях но защо трябва да повтарям едно и също действие 1000 пъти - примерно изрязване на зелен фон в картинка - толкова е лесно с един скрипт и един шорткът.

Потребителски аватар
Монаха
Ветеран
Ветеран
Мнения: 657
Местоположение: София
Клас: Монах
Контакти:

Re: Cheating в Diablo 3

Мнение от Монаха » 11 яну 2016, 12:01

Има според мен обаче едно нещо, за което си противоречат..... AutoHotKey си е чийт според близз....обаче мишката ти ако има макроси НЕ е!
Аз съм си настройвал макросите да ми цъкат 1,2,3 и 4 от клавиатурата, и ляв бутон и десен бутон на мишката ..... едновременно. Само 1 копче ми включва комбинацията от всички 6 скила на дадения клас....и се повтаря до безкрай....и аз само соча с мишката. Защо това да НЕ е чийт примерно....аз така се чувствах че чийтвам като го тествах.

Потребителски аватар
olfilthy
Модератор
Модератор
Мнения: 685
Местоположение: София
Клас: Ловец на демони
Контакти:

Re: Cheating в Diablo 3

Мнение от olfilthy » 11 яну 2016, 13:10

Като цяло, аз мразя всякакъв вид 3rd парти софтуери в игрите. Обичам да ги играя така както са направени, особено ако са competitive както е Диабло 3 (неофициално competitive, разбира се). Близард също са обявили, че тези неща не са позволени. Всичките там хъдове и ботове в играта за мен си е чист чийт с цел и mindset "Айде да прецакаме другите, ние сме по-тарикати".
Хъда за мен си е чист мап хак с допълнително инфо за играча, който го ползва. Тоест той вече има предимство пред играча като мен, който иска да се наслади на играта в нормалния и вид.

Замислете се, ако играта наистина (официално ) е competitive.... кво правим??? Ще бутам аз ладера и изведнъж се появява Иванчо с Хъда, където му давало " само малко инфо, не кой знае кво" (според някои хора) и аз вече тука нямам шанс, Иванчо знае всичко предварително и няма да си хаби нервите.

Всеки 3rd парти софтуер, който дава предимство на един играч пред другия за мен си е забранено и чийт.

Потребителски аватар
thepeanut
MVP
MVP
Мнения: 452
Клас: Ловец на демони
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Cheating в Diablo 3

Мнение от thepeanut » 11 яну 2016, 13:17

Ако не дай се боже си контузиш ръката или си инвалид, означава ли че нямаш право да играеш играта? Ами ако чувстваш болки в китката след 30 минути щракане(Карпално-тунелен синдром - имам го в начална фаза)? Поради тези причини нямаш право да играеш Диабло 3?

Преди време имах една клавиатура, която записваше макросите директно в нея, без външен софтуер. Щом има такава функция, защо да не се ползва? Освен това в TOU/EULA реално няма забрана за ползване на макроси.

Освен това близард реално разрешават ползването на макроси, стига да не става пълна автоматизация A.K.A бот програма
As far as section 1 goes, you're allowed to macro anything you want as long as you still have to control the character and interact with the game directly, you can't make a macro to do the full combat cycle for you.
http://eu.battle.net/d3/en/forum/topic/6083418406

И последно, миналата година Близард направиха едн промяна в TOU/EULA/TOS:
Публикувано от Blizzard:however, that Blizzard may, at its sole and absolute discretion, allow the use of certain third-party user interfaces;
T.e. по тяхна преценка могат да разрешат ползването на програмите, без да съобщават това гласно. Т.е. THUD може да е разрешен за ползване, но близард не са длъжни да ни информират за това. Ботовете и те може да са разрешени, но близард да не информират за това. Най вероятно това е поставено за да си вържат гащите при някой съдебен спор за накой бан
Последна промяна от thepeanut на 11 яну 2016, 13:25, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Dimcho
Модератор
Модератор
Мнения: 2374
Местоположение: София
Клас: Варварин
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Cheating в Diablo 3

Мнение от Dimcho » 11 яну 2016, 13:18

Границата е трудна за определяне:
  • Цвят на курсора - дребно нещо е смяната му, но е много полезно, особено в голямо меле. За жалост липсва като опция в играта. Много streamer-и ползват допълнителна програма (което е вид неудобство).
  • Macros-и - както са съвсем легални в WoW, така и тук би било добре, ако присъстват. Да кликаш като идиот едни и същи последователности от копчета разваля кефа малко или много.
  • Ползване на exploit-и и bug-ове - това си е злоупотреба.
  • Ползване на ботове - също. Много бих се радвал да накажат лицемерните "рекордьори", като тези, които спират stream-а и пускат бота нощем
  • Специално за TurboHud - когато промяна от тип QoL (подобрение по живота) може да се направи и има кой да я направи, а Blizzard отказват, нека се ползва допълнителен software. Пореден пример с WoW - dps/heal meters.
Справка: EULA - License Limitations

Потребителски аватар
Монаха
Ветеран
Ветеран
Мнения: 657
Местоположение: София
Клас: Монах
Контакти:

Re: Cheating в Diablo 3

Мнение от Монаха » 11 яну 2016, 13:35

ОК а ако някой вижда повече от другите защото има хардуера (монитор в случая) и има предимство(особенно ако бачкаше ПВП-то както в началото)....не мисля че е читър
diablo-iii-2015-03-27-22-24-29-48.jpg
diablo-iii-2015-03-27-22-24-29-48.jpg (348 KиБ) Видяна 4469 пъти

Потребителски аватар
olfilthy
Модератор
Модератор
Мнения: 685
Местоположение: София
Клас: Ловец на демони
Контакти:

Re: Cheating в Diablo 3

Мнение от olfilthy » 11 яну 2016, 13:42

21:9 мониторите са друга бира. Там това си е проблем на Близард вече да си оправят играта (ако не са го направили нарочно така, защото те не казват, че това е забранено). Тук говорим за чийтовете в играта (3rd party software ), същото е и с макросите.

Потребителски аватар
Монаха
Ветеран
Ветеран
Мнения: 657
Местоположение: София
Клас: Монах
Контакти:

Re: Cheating в Diablo 3

Мнение от Монаха » 11 яну 2016, 13:47

olfilthy написа:21:9 мониторите са друга бира. Там това си е проблем на Близард вече да си оправят играта (ако не са го направили нарочно така, защото те не казват, че това е забранено). Тук говорим за чийтовете в играта (3rd party software ), същото е и с макросите.
Аз специално съм чел официалните постове на близард (като си купих мамбата мишока) защото се притеснявах да не ме баннат, и ако имаш хардуера е разрешено.....обаче AutoHotKey не е разрешено??????защо

Отговори