Ботове и добавки за играта

Раздел за дискусии, общи въпроси и други теми, свързани с играта
Потребителски аватар
Dimcho
Модератор
Модератор
Мнения: 2373
Местоположение: София
Клас: Варварин
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Ботове и добавки за играта

Мнение от Dimcho » 21 май 2016, 21:44

Форумът на TurboHud е бил хакнат, а информацията - изтрита. Това общо-взето означава край на проекта. Ето и темата.

Потребителски аватар
tERROR
MVP
MVP
Мнения: 400
Местоположение: Габрово
Клас: Кръстоносец
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Ботове и добавки за играта

Мнение от tERROR » 22 май 2016, 07:46

Хакерите на Близард сигурно :D
Изображение

Потребителски аватар
Noxifer
Форумен маниак
Форумен маниак
Мнения: 218
Клас: Ловец на демони
Помощник: Разбойник
Контакти:

Re: Ботове и добавки за играта

Мнение от Noxifer » 23 май 2016, 19:25

Интересно...

Докато съм на мнение, че Blizzard са напълно способни да платят на хакери, почвам да си мисля, че по-скоро са му платили на админа да затвори сайта, или са го наели да работи над Unannounced Diablo Project-a.
Това би обяснило и нежеланието му да възстанови сайта (поне с това впечатление останах след като прочетох постовете му).
Не вярвам и за една секунда, че човек занимавал се с нещо 4 години, като за труда си е получавал и дарения, би се лишил толкова лесно от тях, нито вярвам, че нямал backup-и. Според мен се е отказал от парите от дарения просто, защото е получил повече от Blizzard.

Аз никога не съм чувствал нужда да използвам TH. Адски се дразня, когато видя видео от висок рекорд, на което отявлено се вижда, че човека ползва TH и знае всичко къде е...

Но има и друго. Докато hack-ове за игри винаги са съществували под една или друга форма, и хората, които ги ползват са главно злобни смотаняци (вижте един Overwatch, при който не един, а трима професионални играчи са хванати още в betata с aimbot, защото са смотани и отявлено не могат да играят добре FPS), при D3:RoS нещата седят малко по-различно.
За мен TH е логичен отговор на малоумния design на rifts/GRifts (най-вече огромната разлика м/ду GRift-ове на едно и също ниво), powercreep-a, paragon-a, random shrine spawn-a (според мене shrine-овете нямат никакво място в GRifts) и ... абе като цяло малоумната структура на RoS...
Каквото повикало, такова отговорило...

Откровено не бих могъл да виня човек, който е предпочел да си спести игра през целия сезон, спестил си е да изгори 1000+ ключа за fishing, а е използвал TH и е направил до толкова висок GRift, доколкото героя (build-a и gear-a) му е способен в рамките на 20тина ключа.

Мисълта ми е, че не съм се затъжил и нямам намерение да защитавам хакерите, но съм на мнение, че виновните си остават самите Blizzard. Aко бяха направили солидна игра, хората с cheat-ове щяха да си бъдат обичайния процент неудачници, а не мнозинството.. което беше и реалната причина защо от Blizzard не раздадоха банове за ТН, а уж ban-натите за ТН (такива като wudijo) се оказа, че са злоупотребявали с ботове, макрота и какво ли още не, и ТН им е бил най-малкия проблем...

Мани, жалка работа...

Потребителски аватар
Dimcho
Модератор
Модератор
Мнения: 2373
Местоположение: София
Клас: Варварин
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Ботове и добавки за играта

Мнение от Dimcho » 25 май 2016, 08:40

Noxifer написа:... почвам да си мисля, че по-скоро са му платили на админа да затвори сайта, или са го наели да работи над Unannounced Diablo Project-a ...

Откровено не бих могъл да виня човек, който е предпочел да си спести игра през целия сезон, спестил си е да изгори 1000+ ключа за fishing, а е използвал TH ...
Ще се опитам да бъда по-кратък, но трудно ще стане, понеже темата е спорна ...

Много интересен поглед над нещата за админа. Абсолютно съм съгласен, че backup има, макар и не на 100% понеже е безплатен форум), но по една или друга причина, на колегата липсва желание да го възстанови, или са му платили.

Бих се радвал страшно много, ако именно този човек (и съмишлениците му) са наети да действат в насока Diablo, защото са свършили страшно много работа в насока подобряване на играта, помагайки и слушайки общността. Дано :)

За втората част пак съм съгласен. Всеки от нас в даден момент има голямо желание за игра, а малко време. Ами трудно може се ринат парагони денонощно, а и е скучно. Определено с помощ от TH може да се компенсират няколко стотин парагона и камъни за GR. Жалко е, че толкова удобен инструмент не е официална добавка, а реално почти всички топ-играчи го ползват (или поне 1-2 в отбора). Факт.

Потребителски аватар
Монаха
Ветеран
Ветеран
Мнения: 657
Местоположение: София
Клас: Монах
Контакти:

Re: Ботове и добавки за играта

Мнение от Монаха » 25 май 2016, 09:05

Така като гледам в каква насока са впрегнали сили от Близз да не вземат само да кажат на близкон-а "Ето сега....виждате ли колко много направихме в насоката с хакерите и т.н. дето комюнитито се оплакваше.....ние ВИ слушаме :D ....сега ще ви оправиме и Д3 пвп-то" .....
Имам някакво такова лошо предчувствие.....ма то за Диабло в момента добро предчувствие може ли да има?

Потребителски аватар
Noxifer
Форумен маниак
Форумен маниак
Мнения: 218
Клас: Ловец на демони
Помощник: Разбойник
Контакти:

Re: Ботове и добавки за играта

Мнение от Noxifer » 27 май 2016, 00:54

Всеки от нас в даден момент има голямо желание за игра, а малко време. Ами трудно може се ринат парагони денонощно, а и е скучно.
Ето един съвет за хора, на които им се играе Diablo III, но нямат много свободно време и ги дразни да ринат Paragon-и:

Правите си Witch Doctor.
Правите си build, който работи добре с Soul Harvest на skill bar-a, оръжието Sacred Harvester и bracer-ите Lacumba's Ornament. В момента най-добрия такъв build e Helltooth Gargantuan, но допускам, че могат да се измислят и други.
Събирате си ancient предмети и им слагате Caldesann's Despair поне lvl70, за да получавате +350 main stat.
Дори още преди да достигнете Paragon lvl 800 (което вече става елементарно) и преди дори да сте сложили Caldesann на всеки един предмет, ще откриете, че имате 15,5К main stat (int). Със Soul Harvest това прави 20К!
Дигнете си двата важни камъни до 92, обикновено Trapped и Enforcer (това бихте могли да го направите и сами, ако не ви се играе в група) и един Stricken до 70.
Честито! Вече имате герой, който не само е способен да се съревновава на ранк листата, но и най-вероятно вече е на нея.

Aма как така? Ми просто! Над 20К main stat надали ви трябват. Просто damage-a, който ще получите за повече int е нищожен и просто може да се компенсира с по-добър GRift.

Малко разяснения:
Това е резултат от това, което аз наричам естествена инфлация. Доста хора го наричат diminishing returns, но такъв термин аз лично използвам за друго. Ако сложа 10% cooldown reduction на един предмет, след това сложа 10% на друг и получа резултат по-малък от 20% (както и се получава), аз на това викам diminishing returns.
Ситуацията със статистики като main stat (int за WD-to) и crit damage е малко по-различна.

Погледнете един crit damage. Базовия crit damage e +50% (като crit-нете правите 1,5 от нормалния си damage). От Paragon получавате още 50%. Става +100 (демек двойна щета).
Взимате един амулет със + 100%. Става +200% (демек тройна щета). Increase-a oт този амулет е само 1/3та crit damage.
За следващите +100% crit damage ще получите само 1/4рт increase, за следващите +100% 1/5та и т.н.
Аз на това нещо викам естествена инфлация.

Сега погледнете един main stat. При наличие на 20К main stat (което лесно се постига при WD-to), колко Paragon-a трябва да изринете, за да получите осезаем damage increase? Ми за 3000 main stat, което би било 15% damage (при наличие на вече 20К main stat) трябва да изринете 600 Paragona над 800, демек трябва да станете 1400 Paragon, като тези 15% разлика просто могат да се компенсират, като си fish-нете по-добър GRift.

В заключение, ако искате да играете D3 без толкова да трябва да се пънете, Witch Doctor-a e най-добрият избор. При наличие на 20К main stat, всеки следващи 5 точки съвсем спокойно можете да сложите на vitality, като това би ви помогнало да не умрете в даден GRift, а това би могло да се окаже много по-решаващ фактор за това, дали ще успеете да завършите GRift-a навременно, отколкото гореспоменатите 15% damage на цената на 600 Paragon нива...

Потребителски аватар
Noxifer
Форумен маниак
Форумен маниак
Мнения: 218
Клас: Ловец на демони
Помощник: Разбойник
Контакти:

Re: Ботове и добавки за играта

Мнение от Noxifer » 27 май 2016, 02:14

че backup има, макар и не на 100% понеже е безплатен форум
Никой не може да ме убеди, че информацията на форума е била по някакъв начин крайно необходима или от съществено значение, за това програмата да работи.
Ако е имало нещо важно, то човека е щял да си го запази на някакъв носител (било външен hard или flash-ка).

В коментарите един от poster-ите даже беше дал инстукции как да се подкара старата версия на ТН, което беше разлютило админа, и е довело до тоталното затваряне на форума. Това какво ти говори?

Ако не ти се занимава с нещо, какво те касае как ще го използват хората след като така или иначе си го зарязал?

Потребителски аватар
Dimcho
Модератор
Модератор
Мнения: 2373
Местоположение: София
Клас: Варварин
Помощник: Тамплиер
Контакти:

RIP TurboHUD

Мнение от Dimcho » 27 фев 2018, 11:30

TurboHUD - инструментът, който много ползват, но малко признават, може би няма да работи повече заради последния пач (ownedcore)

Потребителски аватар
thepeanut
MVP
MVP
Мнения: 452
Клас: Ловец на демони
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Ботове и добавки за играта

Мнение от thepeanut » 27 фев 2018, 12:34

Дано всичко подобно да махнат. Ботове, скриптове и т.н.

Ще останат сомо макросите за уизарда...

Потребителски аватар
Dimcho
Модератор
Модератор
Мнения: 2373
Местоположение: София
Клас: Варварин
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Chainer banned

Мнение от Dimcho » 02 мар 2018, 10:52

Искрено и лично: Chainer е изял банана за предния сезон и обяснява как и защо е ползвал bot+hud, както и с какво мисли да продължи


Отговори