Преправяне на Diablo II и WarCraft III

Интересувате се и от други игри - споделете тук.
Потребителски аватар
Noxifer
Форумен маниак
Форумен маниак
Мнения: 218
Клас: Ловец на демони
Помощник: Разбойник
Контакти:

Преправяне на Diablo II и WarCraft III

Мнение от Noxifer » 19 юни 2017, 22:53

Blizzard REMASTERING Diablo 2 and Warcraft 3! Are Vanilla servers next?
Blizzard job posting hints at Diablo 2 remaster

Blizzard Is Almost Certainly Remastering 'Diablo 2' And 'Warcraft 3'

Diablo 2 and Warcraft 3 are getting remastered

A second Blizzard job posting suggests Diablo 2 remaster is happening [Updated]

Are we getting remasters of Warcraft 3 and Diablo 2?
––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
Vanilla servers confirmed. The remasters -- not so much :*(
Последна промяна от Noxifer на 03 дек 2017, 08:39, променено общо 2 пъти.

Потребителски аватар
olfilthy
Модератор
Модератор
Мнения: 685
Местоположение: София
Клас: Ловец на демони
Контакти:

Re: Remastered Diablo II and WarCraft III

Мнение от olfilthy » 20 юни 2017, 08:01

Браво, но пари няма да им дам, особено за Ремастър! Ако направят Римейк ще си струва, но като ги знам ще искат едни 20 долара отново.

Потребителски аватар
Dimcho
Модератор
Модератор
Мнения: 2373
Местоположение: София
Клас: Варварин
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Remastered Diablo II and WarCraft III

Мнение от Dimcho » 20 юни 2017, 10:44

Да почват 4-тите версии на Diablo и Warcraft, какво толкова циклят на старите.

Потребителски аватар
olfilthy
Модератор
Модератор
Мнения: 685
Местоположение: София
Клас: Ловец на демони
Контакти:

Re: Remastered Diablo II and WarCraft III

Мнение от olfilthy » 20 юни 2017, 12:14

Dimcho написа:Да почват 4-тите версии на Diablo и Warcraft, какво толкова циклят на старите.
Според мен вече са ги почнали. Обявите за работа по Диабло вселената в момента са бол и надали всичко ще работи по ремастър, който и 10-на човека могат да направят. Няма и експанжън да е, защото позициите са доста сериозни. Има обяви за директори и какво ли още не ( не ми се рови в момента да ги търся, но имаше по 10-на някъде, които са високи позиции).
Просто това са Близард (или по-скоро Активижън) и гледат да искарат $ от всякъде, а и напоследък стана модерно да се правят ремастъри на стари игри.
Но за да бъда честен предпочитам да дам пари за Д2 ремастър от колкото за Д3 смешния им Некро пак, който бъка с козметики, сташ таб и некъв копи-пейст герой.

Потребителски аватар
Noxifer
Форумен маниак
Форумен маниак
Мнения: 218
Клас: Ловец на демони
Помощник: Разбойник
Контакти:

Re: Преправяне на Diablo II и WarCraft III

Мнение от Noxifer » 21 юни 2017, 14:40

Явно сериозно са се захванали да правят remastered версията на Dioablo II, защото са почнали да банват хора в Diablo 2 за злоупотреби. Доста хора плачат на класическия форум.

Дори ютубърът xtimus изгоря!

Неговата версия е, че не е злоупотребявал... но като видях във видеата му какъв асортимент от предмети има, някак си ме съмнява да ги е събрал, без да търгува на 3rd party сайтове за предмети, или без ботене.
Аз самият не злоупотребявам. Често си позволявам да критикувам Blizzard, че и да ги подяждам на официалните форуми, в коментари в youtube...
Ако от Blizzard банваха хора ей така, без повод, едва ли не просто защото някой ги дразни -- вече да съм изгорял.
_______________________________________________________________________________
EDIT:
https://youtu.be/Jsol024Xlno?t=1019

Yep, ботвал е...
/unsubscribe

Потребителски аватар
olfilthy
Модератор
Модератор
Мнения: 685
Местоположение: София
Клас: Ловец на демони
Контакти:

Re: Преправяне на Diablo II и WarCraft III

Мнение от olfilthy » 25 авг 2017, 10:57

Мисля че вече е официално, наемат директор за Д2 ремастърд.

Инфо

Потребителски аватар
Noxifer
Форумен маниак
Форумен маниак
Мнения: 218
Клас: Ловец на демони
Помощник: Разбойник
Контакти:

Re: Преправяне на Diablo II и WarCraft III

Мнение от Noxifer » 03 дек 2017, 08:12

Новина, която някак си съм пропуснал:
https://www.pcgamesn.com/diablo-2/diabl ... r-blizzcon

Не зная аз ли съм тъп, това ли е сложно?..
Адски ме дразни, че уж става дума за интервю, но не виждам прост формат на въпроси и отговори. Има уж някакви скоби тук там, но ми е трудно да разгранича размишленията на автора от речта на разработчика от Blizzard.
Може би просто съм свикнал но опростеният модел от официалните форуми, където текстът от разработчици и community manager-и е в синьо, де да знам...

Това, което (си мисля, че) разбрах:
Разработчиците не искат да работят все още над Diablo 2 и WarCraft 3 remastered, защото игрите си имали проблеми. Искали да ги пооправят, преди евентуално да се захванат с remastered версии на тези игри.

WarCraft 3
На така нареченото "Competitive Community" им били скучни картите. Също така имало оплаквания от балансът (или липсата на такъв) в Undead расата. Имало дефакто само един build. Всеки почвал с Death Knight като първи герой...

Моят коментар по повод това изказване: до голяма степен е вярно. Dread Lord, Lich и Crypt Lord някак си не стават за първи герой, слаби са сами по себе си без Death Knight да ги лекува.
Колкото до картите, не съм играл от години, но допускам, че е вярно.


Diablo 2
Ботовете (тези, които фармят предмети, а също и тези, които спамят играчи с оферти да си закупят предмети за истински пари на даден сайт) били проблемни. Разработчиците искали да направят нещо по въпроса.

Моят коментар по повод това изказване е, че е меко казано незадоволителено.

1.Не всеки фен на Diablo 2 държи да играе online. Ако не се лъжа, още 2011та година бях попаднал на информация (която за съжаление не мога да намеря в момента), според която повече от половината играчи, които са си закупили играта, никога не са използвували battle.net...
И за по-възрастните не би трябвало да е сложно да си обясните защо. Преди 17 години интернетът не беше това, което е сега.

Отделно, не бива да се забравя следният факт: до ден днешен има играчи, които си играят на Single Player или LAN с PlugY, което им дава безкраен сaндък и им позволява да колекционират всеки предмет, който намерят:
http://plugy.free.fr/en/index.html
Ето, за който не е виждал каво е PlugY:
https://youtu.be/GFYELGH-bl8?t=20

2. Дори да приемем, че Diablo remastered ще е always online, това не променя фактите, че:
-има начини да се блокират спамери:
https://www.youtube.com/watch?v=Og8f9Ppj9kU
-можеш да си играеш в затворени игри и да не търгуваш, или да играеш и търгуваш само с отбрани играчи.

3. Няма перманентно решение на проблемът с ботовете. Решението е, че трябва поетапно да бъдат затваряни account-ите на ботъри. Всякакви твърдения, че има друго, перманентно решение на проблема са чиста проба заблуди и фантасмагории на хора, които не знаят на кой свят се намират.
Още по-забавен и смехотворен е фактът, че разработчиците не могат да се оправят с ботърите в Diablo 3, пък си правят сметки иж да решели проблемите в Diablo 2...


След remaster-a на StarCraft 1 (и особено след обявяването на Classic WoW), има играчи, които искат да видят remaster версии на WarCraft 3 и Diablo 2. Намирам тези коментари от разработчиците като оправдание, че нямаше обявено нищо на BlizzCon 2017.
Toва, което ме притеснява, че не мога да намеря каквато и да е информация за бройка продажби на StarCraft 1 Remasterd и не мога да преценя до колко проектът е бил успешен.
Допускам за вероятно тези коментари да са завоалиран отказ да се работи над WC3 и D2. Надявам се да бъркам.

Потребителски аватар
tERROR
MVP
MVP
Мнения: 400
Местоположение: Габрово
Клас: Кръстоносец
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Преправяне на Diablo II и WarCraft III

Мнение от tERROR » 03 дек 2017, 14:03

На Близкона споменаха че не бързали да правят други ремастъри докато не видят какъв ще е успеха на SarCraft-а . Тоест колко ще спечелят и заслужава ли си $$$$$$$$$ ...
Според мен ако не изкарат достатъчно от SC-та не се надявайте на други ремастъри.
Изображение

Отговори