Diablo 2

Интересувате се и от други игри - споделете тук.
Потребителски аватар
tERROR
MVP
MVP
Мнения: 400
Местоположение: Габрово
Клас: Кръстоносец
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: SlashDiablo

Мнение от tERROR » 22 фев 2017, 12:20

Noxifer написа:една от главните причини хора да играят на частни WoW сървъри е, че не им харесва сегашното състояние на играта
Има пиратски сървъри защото играта е с месечни такси (аз затова я играех навремето пиратска) е разбира се има и ботове които като им промениш талантите и сетовете и почват да се оплакват. Но според мен това е едно доста добро освежаване на играта която с всеки нов експанд става все по добра, спрях я защото ми омразна едно и също ... 2 години на един експанд са повече от достатъчни. Освен това сегашното състояние на играта е най-доброто ок като е излязла. Толква хора от френд листа ми почнаха да я играят че чак мен ме сърбят ръцете дали да не си взема 1 месец да поцъкам.
Ако пуснат WoW-a без такси някога тея "дето не им харесва играта" изведнъж ще им хареса :)

А сега по темата...
Според мен и безплатно да го пуснат Д2 от Близард наплив няма да има. Аз преди години от чиста фенщина си взех легално копие. Поиграхме малко и установих че не е така като го помня Д2 :) просто играта е доста технически и морално остаряла. На мене Д3 ми допада доста повече в момента ако някога направят ре мейк на Д2 може би бих я играл. Ако Д3 беше като WoW-a и си пускаха по 1 експанд на 2 години щеше да кипи от живот нови сетове нови таланти все едно една нова игра си пуснал ама от екипа на Д3 искат на ни уморят от скука :)
Изображение

Потребителски аватар
Noxifer
Форумен маниак
Форумен маниак
Мнения: 218
Клас: Ловец на демони
Помощник: Разбойник
Контакти:

Re: SlashDiablo

Мнение от Noxifer » 22 фев 2017, 13:28

Noxifer написа:една от главните причини хора да играят на частни WoW сървъри е, че не им харесва сегашното състояние на играта
tERROR написа:Има пиратски сървъри защото играта е с месечни такси
Тука не говоря за това, че има хора, които са социално слаби и не могат да си позволят WoW, или хора, които просто не желаят да подкрепят Blizzard, или държат да са пирати ей така.

Aз говоря за това, че има поне 200 хиляди души, които искат официални сървъри на WoW на версия pre-TBC, демек Vanilla. Искат да плащат, но фирмата отказва да предостави услугата, която те искат да получат. Съответно тези хора си намират това, което искат на пиратските сървъри, а Blizzard не могат да претендират, че са ощетени, защото не предлагат vanilla content.

Kонкретно за себе си сега говоря, ако ми направят официален TBC или WotLK сървър -- отивам и играя.
tERROR написа:Ако пуснат WoW-a без такси някога тея "дето не им харесва играта" изведнъж ще им хареса :)
Демек да разбирам, че тебе какво искат над 200 хиляди души не те интересува и си склонен да им залепиш етикет "пирати".
tERROR написа:2 години на един експанд са повече от достатъчни. Освен това сегашното състояние на играта е най-доброто ок като е излязла.
Играта е тотален боклук от гледна точка itemization и PvP баланс.
Дори не ми се коментира Legion колко е счупен и малоумно направен, щото трябва да напиша книга.
tERROR написа:А сега по темата...
Според мен и безплатно да го пуснат Д2 от Близард наплив няма да има.
Tука просто си съчиняваш. Има някакъв приток от хора, колко точно не зная. Няколко души ми казаха едно и също -- "Primal Ancients" е била причината. Казах им, че вече са променени, но на тях вече им се играеше D2 и не ги интересуваше.

Вчера и оня ден видях за пръв път в D2 queue, демек опашка за създаване на игри. Не го видях само аз това.
Не знам на какво се дължи, но хора си има дори на non-ladder.
tERROR написа:Аз преди години от чиста фенщина си взех легално копие. Поиграхме малко и установих че не е така като го помня Д2 :)
Ми не зная как ти конкретно го помниш, но аз лично не съм видял някаква разлика. Kaкво конкретно не беше така, както си го спомяш? Кажи, може да мога да помогна. Освен да си играл само 1.09 и сега 1.10 да ти е странно?

Не знам защо трябва да чета репликите на Джей Уилсън.
И той така говори, че "хората много грешно си спомнят Diablo II". Това е изключително забавно, защото до известен смисъл е вярно... и той е един от примерите:
https://us.battle.net/forums/en/d3/topic/20751705021
People are going crazy, now that on BlizzCon 2016 the devs showed how ignorant they are, by showing slides of screenshots of modded versions of the game:
Blizzard use Diablo 2 Mod Shot in Presentation
http://www.diabloii.net/blog/comments/b ... 2-mod-shot

Jay used to do it back in 2013, before it was cool:
Shout at the Devil: The Making of Diablo III
https://youtu.be/FG10e0-JyjY?t=754
Линква corruption jewel и го обяснява, все едно става дума за нормален предмет създаден от разработчиците и едва ли не всички предмети са така, а не става дума за предмет създаден на editor...
Последна промяна от Noxifer на 22 фев 2017, 13:57, променено общо 4 пъти.

Потребителски аватар
Dimcho
Модератор
Модератор
Мнения: 2373
Местоположение: София
Клас: Варварин
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Diablo 2

Мнение от Dimcho » 22 фев 2017, 13:30

Преди няколко години ми се доигра D2, даже си намерих някаква инсталация на компа с Full HD mode (понеже на квадрати при 800х600 ми е много гадна), цъках съвсем малко и ми се отщя. Просто играта си е старичка, а сегашното D3 е направено доста мазно. Да, проблеми си има, но и плюсове си има :)

Потребителски аватар
Noxifer
Форумен маниак
Форумен маниак
Мнения: 218
Клас: Ловец на демони
Помощник: Разбойник
Контакти:

Re: Diablo 2

Мнение от Noxifer » 22 фев 2017, 13:44

ЧРД, Димчо! Жив и здрав!

За Full HD mode-а..
Това не е Full HD mode. Нищо не е ретекстурирано, а просто ти вдига разделителната способност, прави всичко да изглежда дребно. За "Full HD mode" банват на battle.net, защото ти "дава нечестно предимство"... в игра, която така и така е лесна, ама айде :Р

nGlide-а от друга страна не е против правилата. Даже един от новите patch-ове прави така, че glide wrapper-ите да си бачкат, защото е имало проблем с тях:
https://eu.battle.net/forums/en/bnet/topic/17611441025
https://eu.battle.net/forums/en/bnet/topic/17610964078

"намерих някаква инсталация"
Ако ти се играе D2 -- дръпни си от battle.net-а нова инсталация. Моята беше от 2013та година и пак беше стара, имах малко ядове с нея. Подмених я, сложих си nGlide-a и играта си върви перфектно.
Даже подочух, че с nGlide на таблет, температурата пада с десетина градуса.

Потребителски аватар
tERROR
MVP
MVP
Мнения: 400
Местоположение: Габрово
Клас: Кръстоносец
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Diablo 2

Мнение от tERROR » 23 фев 2017, 11:54

По темата за WoW-a понеже не е тука мястото за спорове ще кажа само: Форум е всеки си има мнение :) За мене в една игра е важна историята ако няма развитие там спирам да я играя (пример Д3). В момента цъкам Assasin Creed - препоръчвам на всеки страхотна история и чакам новия Mass Effect.
Dimcho написа:Преди няколко години ми се доигра D2, даже си намерих някаква инсталация на компа с Full HD mode (понеже на квадрати при 800х600 ми е много гадна), цъках съвсем малко и ми се отщя. Просто играта си е старичка, а сегашното D3 е направено доста мазно. Да, проблеми си има, но и плюсове си има :)
Не е само графиката причината. Има доста идиотщини и по геймплея. Тези дето най ме дразнят са : Като умреш ти взима пари дори и да са ти в сандъка... Почнах Друид на шеипшифт дигам стрент и агилити и се оказа че всеки удар ми иска мана и цялата игра се свежда до едно пиене на мана и правене на оборот на магазините с колби пълна простотия ... Объркаш ли талант и край няма връщане не можеш да експериментираш;
Навремето тая игра може и да ми е била приятна ама в момента не бих я играл.
Изображение

Потребителски аватар
bamzelot
MVP
MVP
Мнения: 383
Клас: Кръстоносец
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Diablo 2

Мнение от bamzelot » 23 фев 2017, 13:14

Това, което спомена с колбите е доста силно заложено в PoE, но в Diablo 2 след 40-50 лвл ти трябват мана колби само за кастъри или ако има mana leechers. Относно талантите имаш 3 reset-а на герой, които ги печелиш като награда след първи акт, което ти възстановява и точките - Str, Dex, Vit, Energy и точките разпределени по уменията, така че след пача, в който въведоха това дори са доста либерални :D Честно казано малко си спомням с носталгия, за времето когато като качиш грешна точка и трябва да почваш нов герой :D

Потребителски аватар
Noxifer
Форумен маниак
Форумен маниак
Мнения: 218
Клас: Ловец на демони
Помощник: Разбойник
Контакти:

Re: Diablo 2

Мнение от Noxifer » 23 фев 2017, 14:54

tERROR написа:По темата за WoW-a понеже не е тука мястото за спорове ще кажа само: Форум е всеки си има мнение :)
Първо, аз не споря. Просто излагам информация, която може би си пропуснал. В порста ти има ама доста неверни неща спрямо D2. Моля, погледни изложената информация, а ако не вярваш -- има google.

Това, че има хора, които искат Vanilla, TBC или WotLK сървъри на WoW, за които да плащат на Blizzard не е въпрос на мнение. Това е факт.
Дори самите Blizzard обмислят да направят така наречени "pristine" сървъри, в които съдържанието да е лимитирано до определен expansion. На този етап обаче няма новини.
Препоръчвам канала на Alexensual, ако искаш да се зпознаеш с темата.
tERROR написа:За мене в една игра е важна историята ако няма развитие там спирам да я играя
Nahtzee - The n00b effect
https://www.youtube.com/watch?v=n7VAhzPcZ-s
tERROR написа:Има доста идиотщини и по геймплея. Тези дето най ме дразнят са : Като умреш ти взима пари дори и да са ти в сандъка...
Идеята е да не умираш. Можеш да си напълниш 2,5 милиона кап в съндъка за 20 минути. Златото не е проблем.
tERROR написа: Почнах Друид на шеипшифт дигам стрент и агилити и се оказа че всеки удар ми иска мана и цялата игра се свежда до едно пиене на мана и правене на оборот на магазините с колби пълна простотия
Нямаш mana stolen per hit, нямаш damage taken goes to mana, нямаш точка на Hunger, нямаш оръжие Insight на помощника (дето дава аурата на паладина за mana regen), и после "Нема мана"... е верно ли?
tERROR написа:Объркаш ли талант и край няма връщане не можеш да експериментираш
Дам, както и предполагах, не си виждал пачове след 1.09...
В играта има 3 безплатни respec-a (връща ти всички skill точки и атрибути да си ги разпределиш наново). Те са допълнителна награда от Den of Evil, по един на всяка трудност. Това не е модификация, това е в официалната версия на играта.

Отделно като ги изхабиш можеш да събираш есенции от act boss-овете (падат доста често) и да сглобиш Token of Absolution.
tERROR написа:Навремето тая игра може и да ми е била приятна ама в момента не бих я играл.
Разликата от 1.09 до сегашната версияна играта може да се сравни с тази от Vanilla DIII do последния patch на RoS.
Ако не си склонен да дадеш шанс на играта и да научиш много неща за нея, които отявлено не знаеш -- проблема си е изцяло твой.

Потребителски аватар
tERROR
MVP
MVP
Мнения: 400
Местоположение: Габрово
Клас: Кръстоносец
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Diablo 2

Мнение от tERROR » 24 фев 2017, 00:02

Диаблото 2 го играх миналата година есента много след 1.09....
Noxifer написа: Nahtzee - The n00b effect
https://www.youtube.com/watch?v=n7VAhzPcZ-s
Дам много точно си го е казал човека се едно четеш книга. Точно това представлява една игра за мене. Е разбира се има и игри които ги играя за фън с приятели (в момента Overwatch, HOTS, The Crew). Затова съм фен на WoW-a въпреки че цъкам много рядко но пък съм прочел всички излезли новели по играта. Същото важи и за SC, Diablo, Mass Effect сега паралелно с играта си чета и книгите по Assasin-a. Харесвам също HALO тематиката въпреки че от Микрософт не искат да пуснат игрите за PC и там съм прочел няколко то новели излезли на BG.
Изображение

Потребителски аватар
Dimcho
Модератор
Модератор
Мнения: 2373
Местоположение: София
Клас: Варварин
Помощник: Тамплиер
Контакти:

The Curse of Tristram BETA gameplay footage

Мнение от Dimcho » 06 мар 2017, 10:26

The Curse of Tristram (мод за StarCraft 2)


Потребителски аватар
thepeanut
MVP
MVP
Мнения: 452
Клас: Ловец на демони
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Diablo 2

Мнение от thepeanut » 06 мар 2017, 12:54

Пробвах го - много е зле

Отговори