Електронни спортове (Competitive e-sports)

Интересувате се и от други игри - споделете тук.
Потребителски аватар
bamzelot
MVP
MVP
Мнения: 383
Клас: Кръстоносец
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Електронни спортове (Competitive e-sports)

Мнение от bamzelot » 11 фев 2016, 18:12

Замислих се, че от както Husky Starcraft спря да прави видеа с коментари на турнири по SC2 не знам въобще какво се случва по първенствата на Стар Крафт.
Дайте някои коментатори, които качват турнири и/или отделни срещи, защото много ми липсва :)

Каналите, които аз гледам от време на време в Youtube са:
League of Legends - LoL e-sports
DotA - Beyond the Summit
Star Craft - следях Husky Starcraft и Day(9), нооо май вече не правят коментари.

Знам, че и Smite е доста интересна, но освен формата й нищо не знам за нея.

Потребителски аватар
olfilthy
Модератор
Модератор
Мнения: 685
Местоположение: София
Клас: Ловец на демони
Контакти:

Re: Competitive e-sports

Мнение от olfilthy » 11 фев 2016, 20:22

За Старкрафта и аз не знам вече, не съм следял скоро, но големите вече се прехвърлиха от правене на коментари в тубата до кастване на мачове по турнирите, за това и не им се занимава, просто си буустнаха кариерата с Тубата.
Ако искаш да гледаш СК турнирите се абонирай за ESL канала, там качват всичко от Европа и USA, а за GSL в Арената качват здраво всеки сезон. Дори и от code A (втора дивизия).

Потребителски аватар
Dex
Ветеран
Ветеран
Мнения: 156
Местоположение: Sofia
Контакти:

Re: Електронни спортове (Competitive e-sports)

Мнение от Dex » 14 авг 2017, 11:21

Изображение

Team Liquid се наложи над китайците от Newbee в гранд финала на The International 2017 по Dota 2, побеждавайки с 3:0 игри опонента си. Това е най-големият турнир по електронни спортове в света с награден фонд от почти $25,000,000, като за първо място отиват почти $11,000,000.

С българско участие, Иван "MinD_ContRoL" Иванов стана първия български електронен спортист-милионер, прибирайки се у дома с около 2 милиона лева след триумфа си в Сиатъл, САЩ (след таксите). Иван, наред с играчите от отбора си, не отстъпи с впечатляващи отигравания и спечели както уважението и MVP признанието от своите колеги, така и любовта на публиката - над 5 милиона души по целия свят едновременно гледаха финала в реално време, а 17 000 души скандираха името на отбора в KeyArena, където се проведе шампионата!

От администрацията на страницата: Ванка, горди сме с теб, братле! Радваме се, че те познаваме и ти пожелаваме да продължаваш да се представяш все така блестящо и занапред. Честито!

Изображение: Wykrhm Reddy

Via: FB

Отговори