Quake Champions

Интересувате се и от други игри - споделете тук.
Потребителски аватар
Ludne3
MVP
MVP
Мнения: 325
Местоположение: Sofia
Клас: Кръстоносец
Помощник: Чародейка
Контакти:

Re: Quake Champions

Мнение от Ludne3 » 13 май 2017, 11:47

играта е бета не очаквай много .. а и е безплатна не го забравяй .
При мен сървърите са добре имам над 50 часа игра вече и да играта е бърза и е направена нарочно да е бърза все пак играта е конструирана да се играе на 120 фпс а до скоковете quake strafe jumping го има още от quake 2 ,а ако съпоставяме quake с unreal tournament поне за мен quake е 20 класи над нея
unreal tournament е най големия кенеф правен от старите игри (лично мнение )
Моето заключение : играта не е лоша за фрее то плей и като имаме на ум какви платени игри излизат като Масив Дефект си е супер :lol: :lol: :lol: на нас геймърите никога не ни стига и винаги има още какво да очакваме 8-) 8-)

Потребителски аватар
Noxifer
Форумен маниак
Форумен маниак
Мнения: 218
Клас: Ловец на демони
Помощник: Разбойник
Контакти:

Re: Quake Champions

Мнение от Noxifer » 13 май 2017, 14:06

Ludne3 написа:играта е бета не очаквай много .. а и е безплатна не го забравяй .
При мен сървърите са добре имам над 50 часа игра вече
То хубаво, ама вчера играта стана май open beta. Движенията на врагО накъсват.
Но не е само това проблема. Нз как го помните Quake, но аз си го спомням като се играеше на LAN. Нямаше глупости от типа на да цъкнеш някого с railguna 2 пъти и да не умре.
Quake Champions сигурно трябва да удариш някого 7 пъти. 3 няма да ти ги отчете, 3 ще ти напише 80 damage и на 7мия път може и да чуеш "Impressive"... ако въбще оцелееш до тогава...
И да се чудиш как едва ли не целия отбор на врагО е с пълена броня и megahealth нон-стоп, та ми трябват 240+ damage да сваля някого... как става, нямам си на идея... може би с твоите 50 часа можеш да ми го обясниш...

Потребителски аватар
Ludne3
MVP
MVP
Мнения: 325
Местоположение: Sofia
Клас: Кръстоносец
Помощник: Чародейка
Контакти:

Re: Quake Champions

Мнение от Ludne3 » 13 май 2017, 14:40

Много лесно ти го обяснявам веднага .
Убиват те раждаш се и тръгваш с 100% кръв само , че по път те срещат много по бързи герой следователно наяли се с броня кръв оръжия и ти нямаш никакъв шанс . Играта е еднаква за всички просто по добре подредената тактика печели ,а за Релгъна толкова е слаб ,че дори не си го взимам .. както каза ти поне 2 пъти трябва да се уцели и най крехкия герой
всеки герой има кап на Move speed като някой герой имат по висок кап като Визор
Визора има пасивка която ти дава много бърз стрейф и ако си про на стрейфа дори може да си с бързината на Рокет лънчера
Капа на Movement speed-a е 1600


Потребителски аватар
Noxifer
Форумен маниак
Форумен маниак
Мнения: 218
Клас: Ловец на демони
Помощник: Разбойник
Контакти:

Re: Quake Champions

Мнение от Noxifer » 13 май 2017, 15:06

Ludne3 написа:Много лесно ти го обяснявам веднага .
Убиват те раждаш се и тръгваш с 100% кръв само , че по път те срещат много по бързи герой следователно наяли се с броня кръв оръжия и ти нямаш никакъв шанс . Играта е еднаква за всички просто по добре подредената тактика печели
Днеска играл ли си, да сравниш от преди отворената бета, до сега отворената бета сървърите? Питам, щото вчера яко накъсваше. Гледам видеата, нямат такива проблеми хората (само че първото е от 5ти май а не от отворената бета).
Ludne3 написа:Релгъна толкова е слаб ,че дори не си го взимам .. както каза ти поне 2 пъти трябва да се уцели и най крехкия герой
Ако умират от 2 пъти -- направо идеално, иде ми да дигна банкет :Р
Но за мене това не е Quake.. аз съм свикнал като цъкна някого, или да го разпльокам, или ако е с много броня и кръв нивото да позволява да го бутна в дупката.
Ludne3 написа: всеки герой има кап на Move speed като някой герой имат по висок кап като Визор
Това е много полезна информация, благодаря.

Но пак казвам. Да си искарал 50 часа на затворена бета -- идеално. Ама вчера тествах играта с 3ма души -- и 3мата на различни доставчици... накъсване има. 2ма със сигурност играем на 120 FPS.
A някой играчи и са си лагави. Ни аз мога да ги уцеля, ни те мене... да се чудиш дали не са остановили колония на Марс и играят от там...

Потребителски аватар
Ludne3
MVP
MVP
Мнения: 325
Местоположение: Sofia
Клас: Кръстоносец
Помощник: Чародейка
Контакти:

Re: Quake Champions

Мнение от Ludne3 » 13 май 2017, 15:40

Вчера изиграх 2 детмача ама беше след 1 часа нощеска ,но днес след 23 часа ще поиграя повечко понеже съм на работа .
Това което забелязах от разликата с клозед бетата е ,че съм дигнал малко пфс сигурно са оптимизирали нещо .
В клозед бетата играеха само шепа хора и до одеве четох за опен бетата че са я пуснали нарочно за да тестват сърварите как се държат с различните пц конфигурации за да се знае какво и къде трябва да се оптимизира . Едно от нещата които са установили е че няма разлика в бързината на зареждане от хдд и ссд играта дърпа само от КПУ-то за сега

HDD

SDD

Потребителски аватар
tERROR
MVP
MVP
Мнения: 400
Местоположение: Габрово
Клас: Кръстоносец
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Quake Champions

Мнение от tERROR » 13 май 2017, 16:30

Аз цял ден се опитвам да я изтегля и не става ебаси умрялата мрежа имат...
Стига до 1ГБ ++ и забива ако ресна лънчера почва на ново иначе с некви КБ си тегли ужас...
Изображение

Потребителски аватар
Ludne3
MVP
MVP
Мнения: 325
Местоположение: Sofia
Клас: Кръстоносец
Помощник: Чародейка
Контакти:

Re: Quake Champions

Мнение от Ludne3 » 13 май 2017, 16:42

Предполагам много хора теглят сега за това е така аз когато я теглих бях с 8мб/с

Потребителски аватар
Noxifer
Форумен маниак
Форумен маниак
Мнения: 218
Клас: Ловец на демони
Помощник: Разбойник
Контакти:

Re: Quake Champions

Мнение от Noxifer » 13 май 2017, 16:48

Ludne3 написа:Вчера изиграх 2 детмача ама беше след 1 часа нощеска ,но днес след 23 часа ще поиграя повечко понеже съм на работа .
Аз играх от 2-4 сутринта и беше нема такъв лаг фест.. a индикатора уж пише 32 ms, което е нема такава измишльотина...
Ludne3 написа:Едно от нещата които са установили е че няма разлика в бързината на зареждане от хдд и ссд играта дърпа само от КПУ-то за сега
Това ми се струва абсолютно невъзможно... но ако играта реално чете с една и съща скорост от HDD и от SSD, това не ми изглежда като плюс, а точно обратното...

Отделно, това, което ти го пише като "loading" си мисля, че е по-скоро DOWNloading... май теглиш някакви елементи от играта... защото забелязах, че първоначално ми отне сигурно 1 минута да влезна за първи път в картите, но после "зареждането" беше значително по-бързо... съмняваме бързината на процесора ми да се променя от само себе си...
tERROR написа:Аз цял ден се опитвам да я изтегля и не става ебаси умрялата мрежа имат...
Стига до 1ГБ ++ и забива ако ресна лънчера почва на ново иначе с некви КБ си тегли ужас...
Вчера я исналирах за 20тина минути.
В момента я преинсталирам и пак горе долу толко ми отнема.
Последна промяна от Noxifer на 13 май 2017, 16:58, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Ludne3
MVP
MVP
Мнения: 325
Местоположение: Sofia
Клас: Кръстоносец
Помощник: Чародейка
Контакти:

Re: Quake Champions

Мнение от Ludne3 » 13 май 2017, 16:56

има цяла тема в редита не искам да споря ,а споделям какво са установили хората
с хдд Loading-a e c 1 сек по бърз което няма логика

Потребителски аватар
Noxifer
Форумен маниак
Форумен маниак
Мнения: 218
Клас: Ловец на демони
Помощник: Разбойник
Контакти:

Re: Quake Champions

Мнение от Noxifer » 13 май 2017, 17:00

Ludne3 написа:има цяла тема в редита не искам да споря ,а споделям какво са установили хората
с хдд Loading-a e c 1 сек по бърз което няма логика
аз не споря... споделям впечатления... но докато не видя видео от Battle(non)sense, няма да повярвам. Виж му канала. Според мене това е един от малкото (да не кажа единственият човек), на който си струва да се обръща внимание. Виж му канала:
https://www.youtube.com/user/xFPxAUTh0r1ty/videos

В момента по-нормално се играе.

Съвет за хората, които искат да тестват:
В никакъв случай не играйте Team Deathmatch... това е най-тъпия моде измислян някога някъде. Не ви spawn-ва на едно и също място, не можете да се съберете адекватно някъде за нещо и хората са олигофрени.
Отделно, да източвам хората и някой да ми краде kill-овете адски ме дразни.

Пускате си нормалния Deathmatch, който е реално всеки за себе си и изведнъж статистиките магичестки от 2/10 на дъното скачат на 16/3 на ~3то място... като поиграя още малко да си върна формата, ще почна и повече...

Също много важно:
Франкфурт ми го даваше като сървър с по-малко ms, но лагва.
Пуснах си Амстердам и почна да работи като хората.

update:
.... поиграх малко като хората и сървъра падна .....

https://bethesda.net/community/topic/54 ... -the-works
после се чудя, защо не уцелвам...

Отговори