Grim Dawn

Интересувате се и от други игри - споделете тук.
Потребителски аватар
Монаха
Ветеран
Ветеран
Мнения: 657
Местоположение: София
Клас: Монах
Контакти:

Grim Dawn

Мнение от Монаха » 05 ное 2015, 09:00

Изображение

Запознайте се с екшън играта Grim Dawn. Тя е класическа RPG и ще пристигне с изключително интензивен геймплей, отлична графика и оригинални герои и среди. Играта е разработена само във версия за РС. Тя е дело на гейм студиото Crate Entertainment.

Идеята за създаването на Grim Dawn е вдъхновена от хит заглавието Diablo. Подобна е системата за персонализация на вашия герой, както и безкрайните мисии на изследване на обширни среди и светове. В Grim Dawn вие попадате в Cairn – някогашна могъща империя, която обаче е разрушена от силите на мрака. Войната тук е породена от конфликта на две раси – едната, която иска да унищожи цялото човечество – и другата – която иска да го спаси от гибел.

Източник: http://www.kaldata.com

Очаква се да излезе 2016г, като за момента отзивите са много добри. Devs са хoрата от Titan quest.




Потребителски аватар
Orendist
MVP
MVP
Мнения: 228
Местоположение: София
Клас: Монах
Контакти:

Re: Grim Dawn

Мнение от Orendist » 05 ное 2015, 11:39

Отдавна знам за играта, но не следя развитието ѝ съвсем умишлно. Искам като излезе, всичко да ми е абсолютно непознато. Като цяло, типично RPG, вдъхновено от незаменимата Diablo II. Нищо повече не ми трябва, за да пробвам една игра. Чисто графично играта много повече ми прилича на PoE, отколкото на D3, т.е. графиката е доста по-дървена от тази на D3. По отношение на графиката D3 е най-добре изглеждащото RPG в момента. Всичко останало обаче е тотал щета. Тук игри като PoE и Grim Dawn имат тотално превъзходство - механиките на играта, имат истинска skill система. Сядаш, пиеш кафе, мислиш билда, планираш точките, изчисляваш и чак тогава почваш да играеш. Като не ти хареса крайния резултат, почваш нов билд с нови сметки, нови разсъждения. Толкова ли беше трудно, blizzard?

Та плюсовете на тази игра според мен са:
-има skill система!
-интересна атмосфера
-огромен свят! (картата със зоните изглежда огромна, има много места за ходене, интереси странични куестове).

Минусите (отново според мен):
-дървена графика - много засилено червено-зелена гама, която дразни окото - напомня много на PoE
-леко дразнеща еклектика, съчетаваща уестърн филм с постапокалиптична атмосфера - не ме кефи

Как става атмосферата хем да е плюс, хем минус? Ми, лесно. Просто атмосферата на играта излъчва една носталгия, което аз винаги съм харесвал. Можеш да стоиш в града и просто да си гледаш играта. А дразнещото за мен в атмосферата е, че не харесвам разностилието - хем средновековна, хем уестърн - миш-маш ми е.

Това мога да кажа без да съм я играл и без да гледам много геймплей клипове умишлено.

Със сигурност ще ѝ дам едни 300 часа шанс в началото и храня огромни надежди.
Когато огън завали от небесата, човечеството ще пожъне това, което е посяло.

Vaskes
Редовен потребител
Редовен потребител
Мнения: 85
Клас: Знахар
Контакти:

Re: Grim Dawn

Мнение от Vaskes » 05 дек 2015, 18:40

Играем играта от няколко часа с 1 френд, мога да кажа че е доста забавна и интересна въпреки, че сме доста в началото още :) даже я стриймвам :roll:

Потребителски аватар
Orendist
MVP
MVP
Мнения: 228
Местоположение: София
Клас: Монах
Контакти:

Re: Grim Dawn

Мнение от Orendist » 05 яну 2016, 12:56

Вчера си купих играта от steam и вече към 15 часа играя. Изобщо не съм ориентиран и не мога да кажа окончателно какво ми е в печатлението, но на прима виста е следното: супер old school! Това е много добре!
Когато огън завали от небесата, човечеството ще пожъне това, което е посяло.

Потребителски аватар
Orendist
MVP
MVP
Мнения: 228
Местоположение: София
Клас: Монах
Контакти:

Re: Grim Dawn

Мнение от Orendist » 16 фев 2016, 14:22

В hwbg го написах преди време, слагам го и тук:
  • Според GamePressure Grim Dawn ще излезе официално на 29-ти февруари тази година. Интересното е, че никъде другаде не виждам да има фиксирана дата за излизането ѝ. Единствената информация е, че това ще се случи "някъде" февруари.
    Остава съвсем малко време до официалното ѝ излизане. Надявам се повече хора да проявят интерес към играта, за да заформим някакви партита!
  • Разработчик на Diablo 1 & 2 се присъединява към тима на Crate!!!
  • Grim Dawn ще има трейлър и озвучаване!
    Много приятна новина. Хората продадоха доста копия и вложиха парите в нещо градивно, за разлика от някои фирми, които направиха милиони долари и ги сложиха в банки, а игрите им стоят смачкани 8-)
Когато огън завали от небесата, човечеството ще пожъне това, което е посяло.

Потребителски аватар
Orendist
MVP
MVP
Мнения: 228
Местоположение: София
Клас: Монах
Контакти:

Re: Grim Dawn

Мнение от Orendist » 23 фев 2016, 13:12

Oфициално начало на 25-ти!

Играта излиза от steam early access и в момента се сваля пач 880mb, пълен с озвучаването на персонажите!

Трейлърът е вече факт!



Нищо особено, обаче някак си се хайпнах :D
Когато огън завали от небесата, човечеството ще пожъне това, което е посяло.

Потребителски аватар
Dimcho
Модератор
Модератор
Мнения: 2374
Местоположение: София
Клас: Варварин
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Grim Dawn

Мнение от Dimcho » 23 фев 2016, 15:57

Гледайки този дървен трейлър, загубих интерес :D

Потребителски аватар
Orendist
MVP
MVP
Мнения: 228
Местоположение: София
Клас: Монах
Контакти:

Re: Grim Dawn

Мнение от Orendist » 23 фев 2016, 20:49

Действително много дървено, клиширано и безидейно видео :D
Когато огън завали от небесата, човечеството ще пожъне това, което е посяло.

Потребителски аватар
Монаха
Ветеран
Ветеран
Мнения: 657
Местоположение: София
Клас: Монах
Контакти:

Re: Grim Dawn

Мнение от Монаха » 24 фев 2016, 09:00

Значи играта излиза УТРЕ :D
Ето една мнооооого добра новина.....от другия месец ще й се отдам с огромно удоволствие....само искам да видя ще пуснат ли физически копия или не.

Потребителски аватар
Orendist
MVP
MVP
Мнения: 228
Местоположение: София
Клас: Монах
Контакти:

Re: Grim Dawn

Мнение от Orendist » 07 мар 2016, 14:35

И тук да го пусна, че който иска, да се присъединява: българска група за Grim Dawn в Steam.

Ако ще почвате нови герои, пишете - и аз ще почна с вас, че да вдигаме заедно :)
Когато огън завали от небесата, човечеството ще пожъне това, което е посяло.

Отговори