Overwatch

Интересувате се и от други игри - споделете тук.
Потребителски аватар
Noxifer
Форумен маниак
Форумен маниак
Мнения: 218
Клас: Ловец на демони
Помощник: Разбойник
Контакти:

Re: Overwatch

Мнение от Noxifer » 03 юни 2016, 18:02

tERROR написа:Оня ден бях пуснал Overwatch-a и рекох да си пусна да стремвам и понеже много ме мързи и съм си направил хоткей на клавиатурата за Алт+Ф8 е натискам си аз хоткея и нищо. Почнах да бърникам в софта на Logitech и той заби а досега никога не се е случвало. Спрях играта да видя от къде идва проблема и опа всичко се оправи явно са ме сканирали предполагам :)

Може да имат договор с микрософт или гугъл за обмяна на информация и да са го фанали от там тоя.
1. Кво прави алт+ф8?
2. Ако играта по някакъв начин ти бърника по програми и ти разваля неща, това е меко казано незаконно.
И само да уточня, за да не водя излишни дискусии след това.

В Европейския Съюз EULA/ToS от типа на "ти се съгласяваш и ни даваш право да правим каквото си искаме, независимо, че против закона" не важи. Могат да те баннат от играта, за това, че си злоупотребил с макрота или хакове, но нямат никакво право да ти бърникат по машината, да трият, променят или disable-ват неща.

Потребителски аватар
tERROR
MVP
MVP
Мнения: 400
Местоположение: Габрово
Клас: Кръстоносец
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Overwatch

Мнение от tERROR » 03 юни 2016, 21:22

Само да се уточня и аз нищо не ми е трито дисейбнато или прооменено :) Просто програмата (Logitech Gaming Software) си заби като натиснах G1(Alt+F8 макро бутон) на клавиатурата и се оправи след като спрях Owerwatch.
Alt+F8 е хоткей (нагласен от мене) и кара GeForce Expiriance да почне да стриймва в Twitch.
Може просто да се е бъгнало в тоя момент или антивируса да го е сканирал аз просто предполагам.

А относно античийта на близард Warden поне така работи/работеше за Диабло (Това не съм го писал/хващал аз просто цитирам):

"Малко повече информация относно "защитата" и това как работи :
warden-ът чете всички DLL файлове на играта, след което използва функцията GetWindowTextA, за да прочете текста на отворените прозорци. Тези прозорци не са в процесите на играта, а във всяка една работеща програма на компютъра. Забелязах Warden-а да се рови в емейл адресите на хората, с които комуникирах чрез MSN, URL адресите на няколко сайта, които бях отворил по това време и имената на всички стартирани програми, включително и тези, които бяха минимизирани в toolbar-а.
След като информацията е получена, тя преминава през функция, която я сравнява със списък от "забранени думи" - ако има съвпадение, вероятно ще получите бан.

След това warden-а отворя всички процеси на компютъра. Гледах го как отваря емейл програмата ми и дори PGP key мениджърът. Според мен това е огромно нарушение на личното пространство.
Ето малко повече информация относно анти - чийт клиента."
Изображение

Потребителски аватар
olfilthy
Модератор
Модератор
Мнения: 685
Местоположение: София
Клас: Ловец на демони
Контакти:

Re: Overwatch

Мнение от olfilthy » 08 юни 2016, 02:33


Потребителски аватар
Dimcho
Модератор
Модератор
Мнения: 2374
Местоположение: София
Клас: Варварин
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Overwatch

Мнение от Dimcho » 13 юни 2016, 11:22

Thunderclaww твърди следното в Twitter:
Quake Champions? Изглежда като евтино подобие на Overwatch
На мен обаче ми изглежда по-яко и далеч по-малко бебешко:


Потребителски аватар
olfilthy
Модератор
Модератор
Мнения: 685
Местоположение: София
Клас: Ловец на демони
Контакти:

Re: Overwatch

Мнение от olfilthy » 13 юни 2016, 15:33

Quake трейлъра изглежда супер, не знам как мое да го сравняват с Овъруатча по какъвто и да е начин. Толкова е и играл Куейк този за да изтърси подобна глупост.

Потребителски аватар
Ангел
Редовен потребител
Редовен потребител
Мнения: 86
Клас: Кръстоносец
Помощник: Тамплиер

Re: Overwatch

Мнение от Ангел » 13 юни 2016, 16:03

Като гледам в b-net, толкова е играл и D3, но пък браво за безплатната реклама на задващата се игричка :D

Потребителски аватар
tERROR
MVP
MVP
Мнения: 400
Местоположение: Габрово
Клас: Кръстоносец
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Overwatch

Мнение от tERROR » 16 юни 2016, 22:54


:D :D :D :D
Изображение

Потребителски аватар
Noxifer
Форумен маниак
Форумен маниак
Мнения: 218
Клас: Ловец на демони
Помощник: Разбойник
Контакти:

Re: Overwatch

Мнение от Noxifer » 17 юни 2016, 14:19


Потребителски аватар
Noxifer
Форумен маниак
Форумен маниак
Мнения: 218
Клас: Ловец на демони
Помощник: Разбойник
Контакти:

Re: Overwatch

Мнение от Noxifer » 20 юни 2016, 15:01

Този пост е за хората, които се интересуват от играта и тъй наречения competitive mode.

Джеф Каплан най-накрая даде признаци, че може и да е разбрал част от нещата, които му пиша. Похвално! Значи не е такъв темерут, като Дъстин Браудър от Heroes of the Storm. Ето моя пост:
http://us.battle.net/forums/en/overwatc ... 0#post-187

Eто и скорошен update по повод competitive mode-a. Oбърнете внимание на двата линк-а и ще видите, че Джеф най-накрая е решил да адресира неща, които аз съм споменавал много пъти в мои постове:

https://youtu.be/GAOaXSVZVTM?t=399

https://youtu.be/GAOaXSVZVTM?t=481

Потребителски аватар
Dimcho
Модератор
Модератор
Мнения: 2374
Местоположение: София
Клас: Варварин
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Overwatch

Мнение от Dimcho » 20 юни 2016, 16:15


Отговори