#нямаскогодаиграя

Българските общности и кланове във форума
Потребителски аватар
Ludne3
MVP
MVP
Мнения: 325
Местоположение: Sofia
Клас: Кръстоносец
Помощник: Чародейка
Контакти:

#нямаскогодаиграя

Мнение от Ludne3 » 30 сеп 2015, 15:34

за съжаление нивото на клана се занижи както каза Емо .... това бе причината и аз дa напусна....играя с не повече от 5 човека oт клана и когато ги няма е невъзмoжнo да се направи свястна група 90% от играчите знаят за какво говоря остава само една опция community or public която мен лично не ме устройва предпочитам да играя със сънародници в Team Speak
Последна промяна от Dimcho на 01 окт 2015, 13:59, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Dimcho
Модератор
Модератор
Мнения: 2374
Местоположение: София
Клас: Варварин
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: RoS777

Мнение от Dimcho » 30 сеп 2015, 17:30

Откровеният ми коментар е:
  • Искате да се засили клана - тогава спрете мрънкането и направете нещо по въпроса.
  • Липсвали хора за игра - стига глупости. Има десетки играещи всеки ден, даже се учудвам колко много българи има, но трябва някой да потърси останалите, защото сме изключително разпръснати, а и доста срамежливи (тъжно, но факт).
  • Липсвали хора за големи GR - ще липсват естествено - една част се правят на големи професионалисти, а останалите ги мързи да прочетат някое ръководство.
  • Има достатъчно бъгове и лаг, за да си разваляме допълнително кефа с подобни изказвания и крайни решения.
  • Стегнете се малко! Резултати се постигат с общо усилие и без оправдания!
Примери как да се подобрят нещата:
  • За пореден път напомням: комуникирайте помежду си - по skype, в TS, в чата, друга алтернатива
  • Питайте учтиво - във форума, в който и да е клан, в някоя общност, който и да е приятел - ще ви помогнат, дори да не е на момента.
  • Бъдете търпеливи и се съобразявайте с останалите - всеки си има и реален живот.
  • Помагайте си - правете юбери, крави и Vault по 4-ки; повлачете по-слабо другарче; подарявайте нужни другиму предмети; благодарете на помагащите
  • Организирайте си времето: ден1 - торби; ден2 - рифтове; ден3 - г-рифтове. Нещата ще се случват
Благодарности:
  • Специално благодаря на играчите в ерата: ХанАспарух, barebu, Immortal, Kalpazan, Kingpin, Kloshara, madGraf, Takashima, Tazar, ShadowOne, vlaadko, с които играем често и си личи как безкористно помагат на другите.
  • Големи благодарности поднасям и на играчите от сезона: caph, Chipolino, Glitter, Jeron, Jinx, за които съм сигурен, че също поддържат и подобряват нивото на тези покрай тях.
  • Похвални са и усилията, които hardcoer-играчите полагат в сезона, затова не се предавайте.
  • Ако съм пропуснал някого в списъка, едва ли е нарочно.
  • Чувствайте се поздравени дори от факта, че сте си направили труда да прочетете това мнение.
Лек и успешен ден на всички :)

Потребителски аватар
olfilthy
Модератор
Модератор
Мнения: 685
Местоположение: София
Клас: Ловец на демони
Контакти:

Re: RoS777

Мнение от olfilthy » 30 сеп 2015, 17:36

Напълно съм съгласен с Емо :) И аз благодаря за страхотните моменти, които сме имали в играта и знам, че скоро пак ще си продължим само да пооправят нещата. ;) А до тогава сме по други (и по-интересни ) игри.
Но и аз ще допълня, наистина на ХК е трудно човек да намери парти, с което да прогресира. В клана сме 10-на човека на ХК (може и по-малко ) и релано сме сформирали една читава група за високи рънове. Другите или не играят (нямат време разбирам ) или както каза Митака ги е срам да си питат за място или помощ. Аз лично си оставам в клана, няма да изпадам в крайни ситуации. Просто ако играя играя, ако не не играя. Няма нужда да напускам, а ако реша да играя сериозно (което този сезон не ме подтикна да направя поради безбройните бъгове, лагове и ОП герои) ще отида в друг клан с ХК играчи (както какза и Емо ). Истина е, че БГ ХК комюнити е слабо и играчи почти няма, но все пак успяхме да съберем 30-на човека в едно комюнити, въпреки че повечето вече са на Софткор.
Честно казано не доумявам как Близард пуснаха в такъв вид този пач. Играта никога не е била по-счупена.
Аз ще продължавам да поиграйвам играта от време на време, главно заради готиния геймплей, но ще мина малко на СК нон сезон. Просто на ХК сам не ми се играе.

Потребителски аватар
bamzelot
MVP
MVP
Мнения: 383
Клас: Кръстоносец
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: RoS777

Мнение от bamzelot » 30 сеп 2015, 17:37

Според вас щеше ли да е по-различно, ако беше по-висок cap-а за членове в клана? Т.е. ако имаше възможност да се напълнят повече хора в един клан? (Бъговете са ясни, там няма оправия :D ) Защото и за мен, който съм filthy casual (просто нямам време да играя вечер) е трудно да намеря хора, с които да играя, защото от сезон 4 насам цъкам ХК и се тътря на парагон 190-200 - т.е. не мога да се класирам с Хардкор Машините - Монаха, olfilthy, TouchOfEvil и компания :D Но когото съм помолил винаги ми е помагал, и с boost, и с други услуги (за което благодаря) и винаги има кого да попиташ. Но голямото разделение си идва от играта, защото освен разделение на ХК и СК има вече и на Сезон/Несезон...отделно и че хора с висок парагон просто им е скучно с някой нисък, което е нормално... То за да има редовно с кой да играеш излиза, че един клан трябва да е поне 5-6 пъти по-голям. И това не от хората, а от сегашната МЕТА (ако въобще е мета) :/

Потребителски аватар
Dimcho
Модератор
Модератор
Мнения: 2374
Местоположение: София
Клас: Варварин
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: RoS777

Мнение от Dimcho » 30 сеп 2015, 17:50

Клановете в D3 са много далеч от нивото на тези в WoW за жалост. Тук сега имаме единствено общ чат, който доста разсейва, особено като се indent-ват повече предмети.

Ако можеше да се съберем 1000 българи в един клан или community, би било чудесно - поне малко по-сплотени да сме. Определено предпочитам да играя със сънародници и да си пишем на Кирилица или най-добре - да се чуем в skype - самата игра върви по-приятно, когато си лафим :) И да - повече хора на едно място ще е по-добре, особено ако успеем да се организираме донякъде.

Потребителски аватар
Монаха
Ветеран
Ветеран
Мнения: 657
Местоположение: София
Клас: Монах
Контакти:

Re: RoS777

Мнение от Монаха » 01 окт 2015, 10:49

Проблема според мен е, че 150 човека в клан са малко. И оттам идва следното...в 1 клан има много различни играчи както каза bamzelot. Примерно някой иска да играе в група 65+ сезон ЕРA, друг се притеснява и гиъра и възможностите му са за 55...и няма как да се стикосат хората. Едни са несезон и търсят 70+, обаче другите са сезон, пък няколко и хардкор :) И това реално са неефективно усвоени места в клана...сами си пречиме малко или много.

Отделно офицерите колко молби сме отхвърляли за присъединяване (не мога да ги преброя от началото на RoS)...аз лично не допуснах няколко човека от d3bg в хардкор този сезон, защото нямаше места... а искаха и видяха че сме много добри.

Парагон изискването трябва да се махне....я си представете някой потенциално много добър играч, дето разбира играта, да не бъде допуснат защото не е играл много време и няма парагон.

Бях казвал преди да се направи 2-ри клан, и играчите да се групират...искаш сезон ХК, СК....влизай в RoS777. Искаш несезон ХК, СК...влизай в RoS777(2) примерно....името не е от значение.
Даже ако се отделят 4 клана за сезон СК,ХК и несезон СК,ХК ще е най-добре.....всеки ще знае къде да влиза и винаги ще има места, а няма да се отхвърлят молби (предполагам ви е ясно, че в началото някои от клановете ще са с 15-20 човека, особенно в ХК, но какво от това, като знаеш че сте на едно място всички дето търсите едно и също.....мен не ми дреме дали ще ми пише 150 човека онлайн, ако мога да играя само с 5 от тях, или ще ми пише 15 човека клан, ама ВСИЧКИ да са ХК сезон)

Когато кажете че в клана са САМО хора сезон софткор и всеки ще иска да влезне примерно точно там. Ще има различия в групите ДА, но ще има и по-силни, и по-слаби и всеки ще си намира парти....а не като в момента потенциалните партита не са допуснати дори да влезнат в клана....отделно че някои от слабите ще наваксат, и някои от силните ще изостанат.

Помните и Антон и Митака бяха в клана...и Шивачев...еми как да останат като нямат партита, защото сме разделени.....по-добре да си имаш хората във ФР листата, но да не ти заемат място в клана (ако толкова искате да си пишете???) Лазаров се махна поради същата причина, предполагам кой ще е следващия....вече ми се оплака в скайпа....

Това е сериозен проблем в момента, и ще се задълбочи. Ще видите. Той няма нищо общо с бъговете в играта, и е втори фактор и предпоставка за напускане.

Както казвах в разговорите в скаип: "ВЕРВАЙТЕ МИ, ЩЕ ВИ ОПРАВЯ СЛЕД 800 ПАРАГОНА!" :)

Потребителски аватар
olfilthy
Модератор
Модератор
Мнения: 685
Местоположение: София
Клас: Ловец на демони
Контакти:

Re: RoS777

Мнение от olfilthy » 01 окт 2015, 11:00

:!: +

Точно поради тези причини, които изброи по-горе, сериозните играчи се осъзнаха и си прегрупираха клановете. Примерно в ЗЕ в момента всичко живо е СК сезон (с изключение на няколко групи нон сезон, но ти знаят с кой си играят ). WQW.... и там са стриктно СК сезон. rckstr - изцяло ХК клан, предимно сезон, и т.н.
Аз мисля, че в експанжъна клановете ще бъдат пипнати доволно и вече ще придобият нужните и задължителни функции, които трябва да имат. Сега има смисъл да си в клан, който е ориентирам само в един режим от играта. Само така няма да имаш проблем да намериш парти.
И пак давам пример. Вчера на ХК в клана имаше сама 1 човек, и после след един час дойде още 1. И това е цялата вечер. За това и не играя ХК, играя СК нон сезон и покрай това се запознах и се чух с големи пичове, поздрави. :)
Та така.... това е положението за съжаление. Аз съм готов да поема отговорността да направя друг клан, стриктно за ХК, но като гледам как не играят хората, а някои пък и искат да си седят в техния клан - не виждам смисъла.
Съгласен съм да направя и един клан стриктно за СК нон сезон.

Потребителски аватар
Монаха
Ветеран
Ветеран
Мнения: 657
Местоположение: София
Клас: Монах
Контакти:

Re: RoS777

Мнение от Монаха » 01 окт 2015, 11:38

Жорка, да се нагърбваш да си лидер в нов клан си е тегаво...предупреждавам те. Реалното разделение трябва да е ЕРА и СЕЗОН..и хардкор в началото да си останат...и без това са малко.... не ги разбутвайте.

Потребителски аватар
Ludne3
MVP
MVP
Мнения: 325
Местоположение: Sofia
Клас: Кръстоносец
Помощник: Чародейка
Контакти:

Re: RoS777

Мнение от Ludne3 » 01 окт 2015, 13:09

Съгласен съм с Емо затова направих клан който е само за сезонни играчи които иска може да заповяда за сега не сме много но с времето бройката ще се увеличи
<SH> Seasonal Hunters

Потребителски аватар
Dimcho
Модератор
Модератор
Мнения: 2374
Местоположение: София
Клас: Варварин
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: RoS777

Мнение от Dimcho » 01 окт 2015, 13:23

Сладури, пак се отдалечавате от основната идея - сплотяване на хората. По-добре е да се направят различни Community-та, където всеки да може да влиза. Днес може да съм на кеф за NS, след месец може да ме досърби за Season. Мисля че схващате идеята. От смешни кланове с по 5 члена едва ли някой печели, освен че е лидер.

Направете си "High GR Season" пък сменяйте клана всеки ден, щом ви влече.

п.с. вече има community "High GRs BG", където се надявам да се съберат достатъчно членове и редовно да влизат в чата. Поцъках с част от тях на NS и мога само да ги похваля - истинско удоволствие е.

Поздрави :)

Отговори