#нямаскогодаиграя

Българските общности и кланове във форума
Потребителски аватар
olfilthy
Модератор
Модератор
Мнения: 685
Местоположение: София
Клас: Ловец на демони
Контакти:

Re: #нямаскогодаиграя

Мнение от olfilthy » 02 окт 2015, 09:52

Клан се изгражда от всички хора в клана, не само от офицерите. Не знам @Ludne защо си мислиш, че всичко зависи само от нас? Дайте си предложенията с какво ще станем по-добри, обсъждаме го и го правим. Просто е... вместо да лийваме по другите кланове, че дори и да си правим собствени. Не е като да нямаме хора при нас, а в крайна сметка може пък и да отидем на " качество за сметка на количество" ;)

Потребителски аватар
Монаха
Ветеран
Ветеран
Мнения: 657
Местоположение: София
Клас: Монах
Контакти:

Re: #нямаскогодаиграя

Мнение от Монаха » 02 окт 2015, 10:04

Darksider написа:С тва сплотяване за което говорите клана ще заприлича на някоя комуна да си подаваме лулата на мира или другарчета за ръчичка да ги носим наляво на дясно като в детска градина.Съгласен съм с това, че в момента клана набляга на количество а не на качество.Тези дни като имаше буфф имаше доволно онлине играчи и си пиша аз в чата да си тарся място някаде и се чувствах като в призрачен каубойски град, минаваха едни тръни бутани от вятъра страшна работа. Та каква е файдата от 50 човека онлине се чудя.После пак да се говори, че всеки имал групичка.Тая игра не е толкова сложна, че да се налага да помагаш толкова на играчите в клана. 2 форума има на бг език и в двата има инфо пре достатъчно, че да може да играеш на средно ниво поне, не на нивото на вудиджо и компания но достатъчно. Този сезон не играя много и съм 830 лвл и не си давам зор за ладери и глупости и като видим клан ладера соло и групи пак 5-6 човека са отгоре. Аз тва немога да разбера как може всеки ден да правиш бързи грифтове и да си стоиш на 500-600 парагона а само тва се прави в момента в клана. Та питам как да помогна на тез хора, да им бууствам парагона ли да им давам предмети ли ко да правя. Според вашата идея за комуната да сме сплотени и т.н. тези играчи които искат да катерят ладера трябва да го оставят и да носят другите докато и те придобият някакво биващо ниво така ли да го разбирам.
:) :) :) абсолютно съм съгласен....когато някой търси парти редовно се случва сякаш си в прерията и чуваш само дишането си

както каза един колега вчера в чата:

"Освен да ми дадат акаунтите да играя с тях, че да им подредя малко героите не виждам как да стане...Не може да помогнеш на човек, който не иска помощ"

Vaskes
Редовен потребител
Редовен потребител
Мнения: 85
Клас: Знахар
Контакти:

Re: #нямаскогодаиграя

Мнение от Vaskes » 02 окт 2015, 10:14

От няколко дена чета тая тема и се чудя дали да взема отношение. И тъй като почти всеки ми изглежда прав, няма да го правя, а само ще споделя как стоят нещата при мен ( в моя клан ) . След като напуснах ROS777 бях поканене в Juice (Европейския разбира се) , там прекарах много добре останалата час от сезон 3, но както и при вас въпреки че клана беше постоянно пълен 150 човека, почти всяка вечер играх с група от 8-10 човека не повече. След края на с3 един от офицерите реши, че така е безсмислено да седим в клан 150 човека, а в чата да се пишат само тъпотии и безсмислици, вместо да се играе. Напусна и основа Rival ( Rivals of RNG) покани хора само които са се представили добре на с3, в момента сме около 20 човека. Общо взето нещата в момента при нас сега стоят така, почти са ясни групите, смисъл всеки играе в кажи речи една и съща група всяка вечер. Първото и най важно правило в клана ни е че той е на първо място, всичко друго е без значение. Влизаш, поздравяваш и питаш за място или правиш игра и казваш, че имаш места. Ако не те поканят или никой не се присъедини, едва тогава почваш да търсиш чужди хора ( но това тук опира до манталитет) и мога да ви кажа че всеки един от нас спазва това правило. Това че сме спретнали групи не означава че не се разменяме разбира се, тоя го няма еми някой друг го сменя веднага, НО от клана, а не рандом. Ето аз довечера няма да играя и съм предупредил моята група, за да се чустват свободни да ме заменят, вместо да мв чакат.И за да ви покажа колко сме стриктни в това отношение ще ви дам 1 пример, преди около седмица мисля че беше, още нямах парагон 1000, хората с които играех не бяха на линия и ставаше късно, потърсих си група в комюнотитата за 67+ спийд, щях да играя ХиилМонк, след малко ме поканиха. Голяма изненада беше за мен да видя че, групата беше от 3ма човека от ZE като всичките бяха 1100+ парагон, но в момента в които влязах в играта, групата от клана ми се появи и ми Уиспнаха за спийдове, да с пичовете от ZE щях да правя 68 сигурно, а не 66, да щях да дигна доста повече отколкото с хората от моя клан, да щеше да е удоволствие да играя с "богоизбраните", но вместо това моят отговор на тяхното : Hi беше : Sry my clan needs me! И излязох. Точно заради това правило хората с които играя пък са карали техни приятели да напускат партито, за да може да влезе наш член. Да кофти е, ама ако няма да играете заедно, за какво е тоя клан да си чатите само?
И така не ви давам наклон, не искам да уча никой какво да прави, просто споделям как са нещата при нас, белким помона.
Хайде със здраве и успех в лагавия сезон :)

Потребителски аватар
Ludne3
MVP
MVP
Мнения: 325
Местоположение: Sofia
Клас: Кръстоносец
Помощник: Чародейка
Контакти:

Re: #нямаскогодаиграя

Мнение от Ludne3 » 02 окт 2015, 11:49

Идеята която даде Емо и Жорката в предните постове ми допада.
Може да направим рос1 и рос2 дали по парагони дали по мод на играта
season или era просто всеки да си знае мястото. 3абелязъл съм дори че един добър играч като не играе 2 месеца и се киква от клана за да може да влезне друг понеже няма място .Ами да направим място хората имат семеен живот нормално е но те ще се върнат рано или късно и като се върнат се киква друг и така омагиосан кръг (нямам предвид да се държат хора които не играят вече но да не се заменя с по слаб само и само бройката да е пълна е нелепо ) . Нека има място за всички и да се дава шанс на слабите играчи да дръпнат с материала ( за хардкоре играчите този сезон мисля да не се закачат достатъчно близард им подкасиха капачките не е нужно и ние да go правим и без това се броят на пръсти )
...давам пример с едно приятелче което имаше желание да дойде при нас след 2 дни лефна питам го аз защо бе приятел и той ми казва никой не ме отразява не ми дават шанс да се докажа вярно е нов съм и не ме знаят но те не искат и да ме оценят колко от новодошлите идват виждат за кво става дума и след 1-2 дни се махат защо да не ги задържим с 90% от тях кланa ще просперира.
Хората трябва да искат да идват при нас не да ни отбягват как другите кланове са постигнали тази цел имаме потенциал
Играчите са принудени да играят публик чакай малко че там да не са по добри хаха дори е смешно там си намират по добри партита след 3тото подбиране
аз предлагам довечера да се съберем в скайп или тим спик и да го обсъдим като бели хора всеки да даде своето мнение и предложение за да се вземе най правилното решение

Потребителски аватар
Монаха
Ветеран
Ветеран
Мнения: 657
Местоположение: София
Клас: Монах
Контакти:

Re: #нямаскогодаиграя

Мнение от Монаха » 02 окт 2015, 12:31

Интересни предложения...в ZE от самото начало им е приоритет да играят САМО с хора от техния клан, когато някой търси прти. Приоритет им е. Отделно всички са само сезон, или несезон....стараят се да няма разделения. И винаги си слагат лимит....примерно рекорди над 80 се правят САМО с играчи от клана...иначе за по-ниски може с хора и от други партита.
Това е добра стратегия, и намаля игрите извън клана или публик. Просто за БГ стандартите няма как да е така, НО може да се действа обратното...слага се нисък кап за рекорди извън клана, и играчите ще са принудени да играят с колеги от клана малко или много.

Просто предлагам.

Като не искат да се научат ги притиснете, или ги махнете....понякога дебелата брадва е начина.

Потребителски аватар
make79
Новобранец
Новобранец
Мнения: 11
Контакти:

Re: #нямаскогодаиграя

Мнение от make79 » 02 окт 2015, 16:46

Здравейте, зачетох се в темата и ако може да изкажа мойто скромно мнение.
Ще започна от там, че аз диабло не мога да играя :)))). Благодарение на тема пусната във форума си оправих ловеца и сега "преча" всяка вечер на някого :))).
Играя диабло вечер за по час два главно за да се разтоваря след дългия работен ден.
Винаги когато влезна поздравявам и питам за място - в 90 % никой не казва че има място и аз отварям игра ... и така един час сам трепя гадовете :) а отстрани светят 50-60 души онлайн от клана, но това е др. бира :)
В интерес на истината в клана съм от скоро, но съм играл с максимум 15 човека и то всичките сте с много парагони над мен.
Според мен не трябва да е основен критерий парагона на играча, а начина му на игра и ползата в битките.
Също така както се спомена - ако може да се играе само с играчи от клана - така може да помогнеш на сънародник да се "тунингова" :)))
Когато съм с някой много над мен ВИНАГ пада по нещо хубаво като предмет - и предпочитам да играя със "силните" - макар да зная че ги бавя
По принцип идеята за отделни кланове не е много Ок - по скоро - тук във форума да се сформират няколко теми за съответните игри сезони, несезони и т.н. и да се гупираме по интереси - така ако ти е писнал сезона - влизаш в темата - виждаш кой играе не сезон - пишеш и така нататък.
Благодаря Ви за отделеното време

Потребителски аватар
olfilthy
Модератор
Модератор
Мнения: 685
Местоположение: София
Клас: Ловец на демони
Контакти:

Re: #нямаскогодаиграя

Мнение от olfilthy » 02 окт 2015, 17:05

Колкото и да си мислите, че парагона не трябва да е фактор, толкова сте прави, толкова и не сте. Да има хора с по над 1000 парагона и реално нищо не разбират от играта, има и такива с 600, които я познават доста добре. Но горчивата истина е, че в моментното състояние на играта, парагона е огромен фактор. След 800 парагона всяка една точка отива директно в тъфнеса и дпс-а на героя. Чудите се как се прави 70 соло? С парагон!
Реално хората вече гледат кой парагон сте, защото от там идвата цялата сила на героя в момента. Тоест колкото повече парагон, толкова повече ще сте полезни в партито под формата на дпс (а всички знаем, че в момента само това се гледа) и ще можете да прогресирате.
Така че аз съм на мнение, че трябва да има ограничение в парагона за даден клан, поне на този етап, а сегашния кап от 550 парагона е малко. Защото дори с 1-2 часа игра на ден спокойно може вече да си 700 парагона в сезон.

Потребителски аватар
Ludne3
MVP
MVP
Мнения: 325
Местоположение: Sofia
Клас: Кръстоносец
Помощник: Чародейка
Контакти:

Re: #нямаскогодаиграя

Мнение от Ludne3 » 02 окт 2015, 17:08

един съвет за по слабите парагони направете си Support-и нямам проблем да им помагам но поне да имам полза от тях големите парагони играят ДПС логично е но защо слабите не си правят Supps така мога да ги взимам в ГР и да качват лвл и да се обличат лесно но няма как да взема хота барб с профилен дмг 800 и да очаквам да минем гр 70 спийд разбирам че всички искате да играете DPS но тази игра е отборна нека бъдем отбор а не збирщина
това е единствения адекватен начин да се помага на по слабите иначе си губиме времето с тях в место да играем парти 4х 900 парагона да играем 2х 900 и 2х Лийчъри така 1-то здраво парти става на 2 ще се завържат нови приятелства и комуникацията в клана ще започне да работи докато ги има парагоните друга оправия няма

Потребителски аватар
Ludne3
MVP
MVP
Мнения: 325
Местоположение: Sofia
Клас: Кръстоносец
Помощник: Чародейка
Контакти:

Re: #нямаскогодаиграя

Мнение от Ludne3 » 02 окт 2015, 17:41

olfilthy написа:Колкото и да си мислите, че парагона не трябва да е фактор, толкова сте прави, толкова и не сте. Да има хора с по над 1000 парагона и реално нищо не разбират от играта, има и такива с 600, които я познават доста добре. Но горчивата истина е, че в моментното състояние на играта, парагона е огромен фактор. След 800 парагона всяка една точка отива директно в тъфнеса и дпс-а на героя. Чудите се как се прави 70 соло? С парагон!
Реално хората вече гледат кой парагон сте, защото от там идвата цялата сила на героя в момента. Тоест колкото повече парагон, толкова повече ще сте полезни в партито под формата на дпс (а всички знаем, че в момента само това се гледа) и ще можете да прогресирате.
Така че аз съм на мнение, че трябва да има ограничение в парагона за даден клан, поне на този етап, а сегашния кап от 550 парагона е малко. Защото дори с 1-2 часа игра на ден спокойно може вече да си 700 парагона в сезон.
напълно съм съгласен Жорка но както казах в предния коментар има решение стига да има желание ако тази система работи след месец няма да има играч под 700-800 парагона в клана и капа моментално ще се вдигне ако греша може да ме поправите
вижте ботинатора беше баннат взе нов акаунт и за 3-4 дена стана по голям парагон от мен е чакай как става ами става като има кой да те носи играе съпорт и всичко е ок решението е пред очите ни просто трябва да го използваме

Потребителски аватар
Монаха
Ветеран
Ветеран
Мнения: 657
Местоположение: София
Клас: Монах
Контакти:

Re: #нямаскогодаиграя

Мнение от Монаха » 02 окт 2015, 21:03

make79 написа: Според мен не трябва да е основен критерий парагона на играча, а начина му на игра и ползата в битките.
......
По принцип идеята за отделни кланове не е много Ок - по скоро - тук във форума да се сформират няколко теми за съответните игри сезони, несезони и т.н. и да се гупираме по интереси
Привет привет :)

За първото съм съгласен на 100%....парагона НЕ определя качеството на играча, а възможностите му за успешно завършване на по-висок ГР независимо в парти или соло. Ако примерно много добър играч е малък парагон, но е в клана и може да помогне със знания на другите то той би бил изключително ценен и полезен. Дори да не играе, а само да тества механиките на класовете и да казва какво открива би било перфектно. Или ако някой пита какво да реролва да му е пределно ясен дадения клас, и да даде ВЕРЕН отговор. Виждал съм грешни съвети в кланчата за други класове освен монка, а аз не ги разбирам другите....смятайте
(в ZE има такива хора...поне за INVIS и Malekith го знам на 100%....иначе щяха да са по 3000+ парагона и двамата.... INVIS го бях гледал преди няколко месеца, и имаше 10.000+ часа игра САМО С МОНКА :? как мислите че се откриват новите мета-билдове и бъгове в играта...точно така)
Отделно Bigfluf предния сезон показа с 600 и малко парагон даш билда на монка с ресурс кост, и чичко ви Quin69 гледаше много тъпо и учудено какво стана, при положение че беше почти 1000 и му се натри нослето :)

Така че аз лично мисля, че парагона не е толкова важен, стига да не се борите за топа...ако гоните топ 50 в ладера определено БГ клановете не са най-добрия избор в момента според мен.

За второто обаче няма да се съглася.

Прекалено много хора НЕ СЕ ДОПУСКАТ ДО КЛАНА, защото винаги няма места, или заради парагон изискването. Офицерите ще потвърдят колко често отказват желаещи.
Обаче това в повечето случай според мен са надъхани "пресни" играчи, дето им се играе бая. Няма как ние да кажеме дали те няма да сформират някоя нова бъдеща група, ще си паснат с някого като хора (моя случай беше такъв), ще вдигнат собственото ниво много бързо, или просто ще са гений и ще превъртят диаблото :D :D :D
В момента клана е доста разделен в това отношение, и ако на едно място са само сезон, а на друго място само ера ще има възможност новите играчи да се приемат, а не отхвърлят......дава им се 15-20 дневен период да се докажат, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО СЕ ИГРАЕ С ТЯХ ОТ ВСЕКИ ОФИЦЕР ИЛИ ТОП ИГРАЧИТЕ В КЛАНА, и след това се преценява дали да останат или не.
В момента в ZE така си намират най-добрите играчи....допускат ги в партита, и ако някой е много амбициран и се представи добре влиза при тях, като ПРЕДВАРИТЕЛНО се е доказал. Естествено ние не сме ZE, и първо се приема, и след това се преценява.

Харесва ми обаче колко градивна тема става....ще почна да съжалявам че спрях да играя :)

Отговори