Какво е да си лидер в клан

Българските общности и кланове във форума
Потребителски аватар
Dimcho
Модератор
Модератор
Мнения: 2374
Местоположение: София
Клас: Варварин
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Какво е да си лидер в клан

Мнение от Dimcho » 03 сеп 2015, 15:18

Привет, бандити :)

Първо искам да благодаря на всички настоящи и бивши съкланници в <RoS777>. Всички вие, без значение от парагон, умения, клас или опит, сте силата, която движи отбора напред и нагоре!

Много от вас влизат да играят (почти) всеки ден. С голям част се чуваме или си пишем, с някои даже се виждаме на живо. Но много малко от вас знаят с какви задачи се сблъсква ръководството на клана. Ще ви споделя малко подробности и ще се радвам да чуя коментарите ви.

Най-важната, но и най-трудна част от координирането на толкова хора, е комуникацията. Пишем навред във виртуалното пространство, набирайки нови желаещи за кооперативна игра. Поддържаме и форум, в който може да намерите много полезни неща. Опитваме се да съберем възможно повече български battle-tags на едно място. Всичко това иска време, търпение и най-вече желание, което поне за сега имаме. Всякакъв вид подкрепа от ваша страна също е добре дошла. Нека сме сплотени!

Питането за помощ е също деликатна тема. Давам пример със слънцето - огрява цялата планета, но бавно. Същото е при нас - ако се обърнете към конкретен човек за съвет, но сега е зает, питайте друг, пишете в чата, или пък пренесете въпроса си във форума. Всеки помага, когато има време. Съобразявайте се и с другите играчи!

В началото на сезона се поражда и един друг казус - част от пропусналите старта искат някой да ги boost-не още в първите дни. Как точно да стане? Колкото и добри да са колегите, колкото и да искат да помогнат, без най-важните части от екипировката си по новия сезонен герой, трудно ще ударят рамо в случая. Имайте търпение! Нека си пият нацепена една седмица, пък после вече ще ви вдигнат за час, даже някой предмет ще подарят. И да си спомните да им благодарите.

Някои хора пък се сърдят - рядко, често или за всичко. Знаете ли кой се сърди - малките деца. Бъдете разумни, избягвайки отрицателните емоции. Това е игра - целта ни е да се забавляваме! Otherwise, you are doing it wrong. Ако пък е толкова трудно да разрешите даден спор или проблем, направете някой screenshot като доказателство, за да помогнем в разрешаването му.

Доста хора вече си имат малки групички, с които редовно играят. Щом се сработвате, резултатите си проличават, което е добре. Все пак, давайте шанс и на другите - поканете ги за някой рън, ако питат за парти, а при вас има място. Дори да се наложи да поносите някого, все ще е от полза - може да сложи предмети за exp примерно. Може и съвет или тунинг на героя им да направите. Помагайте!

Има и други примери за "драмите", с които се запълва времето на лидерите (почти) ежедневно, но ще ги спестя за сега. Искам само да споделя една от гледните точки, като се надявам да сведем подобни случки до минимум с времето. Ако пък съм обидил някого - съжалявам.

Споделете и вие своите наблюдения, предложения и истории, спазвайки добрия тон, разбира се.

Завършвам с един цитат:
Човек, който се чувства оценен, винаги ще направи повече, отколкото трябва!
Поздрави :)

Потребителски аватар
Монаха
Ветеран
Ветеран
Мнения: 657
Местоположение: София
Клас: Монах
Контакти:

Re: Какво е да си лидер в клан

Мнение от Монаха » 03 сеп 2015, 15:54

Много хубава тема.

Аз лично не играя много тези дни, защото ме заливат с въпроси докато съм в игра, а още по-лошото е, че никой не гледа че сме в ХАРДКОР и правиме ГР. Хората не се интересуват, а искат да си задават въпросите без да им дреме.

Броя на пръсти хората в клана, дето whisper-ват "Пиши КОГАТО си свободен" или "АКО имаш време" Преди няколко дни щях да умра в ГР именно защото отговарях на поредния въпрос.

И поради тази причина няма да играя редовно още доооооста време. Нека се гиърнат всички, да попрочетат това онова....да си се набуустват.... и тогава ще зайграя и аз.

Другата ми опция беше да ливна клана, но mike777 ме спря, защото заедно с него положихме основите.

Знаете ли....преди няколко дни си мислех защо ми е толкова лесен монка, и накрая стигнах до отговора, и си се усмихнах сам, защото не го очаквах. Чета повечко!

Така че, колеги ЧЕТЕТЕ си нещата за класовете.....бъдете любознателни, и сами ще стигате до отговорите :)

И за да успокоя тези дето бутат ладера в момента и бързат за някъде - НИКОЙ ОТ ДОБРИТЕ ИГРАЧИ НЕ БУТА ЛАДЕР В МОМЕНТА! СПОКОЙНО ВРЕМЕ ИМА!

Успех на всички, и бъдете толерантни.

Потребителски аватар
olfilthy
Модератор
Модератор
Мнения: 685
Местоположение: София
Клас: Ловец на демони
Контакти:

Re: Какво е да си лидер в клан

Мнение от olfilthy » 03 сеп 2015, 17:12

Аз няма да пиша фермани, само ще кажа, че съм на 100% съгласен с Moнаха и Dimco. Разсипаха ме от какви ли не въпроси, ня които отделих времето да отговарям. Това не е главния проблем, а по-скоро това, че хората ме занимават аз да им правя партита на тях, вместо да вземат и те да си комуникират... Много правилно още първия ден от пача, един пич написа: " Бууствам след парагон 700". :) Не знам защо някои хора си мислят, че ние в сезона почваме с герои 70 ниво със сетовете, и че трябва да буустнем всички. И ние си фармим нивата като всички останали. Всеки прогресира според времето, с което разполага. Никога не съм отказвал бууст и няма да откажа (стига да не съм слаб, както е винаги в началото на сезон ), но на 50 ниво да ме питат ще ме буустнеш ли, не е много ок.

И аз също ще го кажа. ХОРА, като видите, че някои е зает, не отговаря, в ГР е, до тоалетната е и т.н. просто питайте друг или най-добре влезте в този хубав сайт. Тук има цялото необходимо инфо и ще намерите отговорите на всичките Ви въпроси. :) За това направихме сайта, за да популяризираме БГ Диабло комюнитито, и за да може хората да са информирани. :)

Лек ден, и много древен дроп!

Потребителски аватар
SvettStark
Потребител
Потребител
Мнения: 56
Клас: Варварин
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Какво е да си лидер в клан

Мнение от SvettStark » 04 сеп 2015, 08:04

Монаха написа:Много хубава тема.

Аз лично не играя много тези дни, защото ме заливат с въпроси докато съм в игра, а още по-лошото е, че никой не гледа че сме в ХАРДКОР и правиме ГР. Хората не се интересуват, а искат да си задават въпросите без да им дреме.

Броя на пръсти хората в клана, дето whisper-ват "Пиши КОГАТО си свободен" или "АКО имаш време" Преди няколко дни щях да умра в ГР именно защото отговарях на поредния въпрос.

И поради тази причина няма да играя редовно още доооооста време. Нека се гиърнат всички, да попрочетат това онова....да си се набуустват.... и тогава ще зайграя и аз.

Другата ми опция беше да ливна клана, но mike777 ме спря, защото заедно с него положихме основите.

Знаете ли....преди няколко дни си мислех защо ми е толкова лесен монка, и накрая стигнах до отговора, и си се усмихнах сам, защото не го очаквах. Чета повечко!

Така че, колеги ЧЕТЕТЕ си нещата за класовете.....бъдете любознателни, и сами ще стигате до отговорите :)

И за да успокоя тези дето бутат ладера в момента и бързат за някъде - НИКОЙ ОТ ДОБРИТЕ ИГРАЧИ НЕ БУТА ЛАДЕР В МОМЕНТА! СПОКОЙНО ВРЕМЕ ИМА!

Успех на всички, и бъдете толерантни.
Монах играй си братле и спри да им отговаряш.Аз лично искам да благодаря на теб и целия екип на форума,защото вие ми давате цялата необходима информация.Откакто Димчо ме въведе във Форума съм много запознат със барберяна и след като изчетох всичко в нашия форум започнах да чета и във други форуми.Почнах да се подготжям за новият патч месец преди да дойде,а когато това се случи за 2 дена станах парагон 270.Вярно имам още какво да си наваксам,но съм ви брагодарен момчета.Неспирайте,не се отказвайте.Трудно е да си водач,но ние ви уважаваме и ценим помоща ви.Относно бооста на хора лично аз боостнах 4-5 човека в гилда и се гордея че им помогнах,а имаше хора които ги псуваха с думи от рода на "-Аз съм си играл 2 дена да вдигам,защо сега да ви вдигам и вас?"
Напоследъм минах соло игра защото в гилда съм непознат,а хората които се познават от преди сега си играят партита и винаги когато питам за Грифт никои не ме кани,но се надявам скоро да дойдат едни пичове с които играех преди и ще стане доста интересно :Д
Поздрави ваш приятел Светт!

Потребителски аватар
tERROR
MVP
MVP
Мнения: 400
Местоположение: Габрово
Клас: Кръстоносец
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Какво е да си лидер в клан

Мнение от tERROR » 04 сеп 2015, 08:36

Аз лично не обичам бустването още от WoW-а си знам че буустнат ли те тоя герой после трудно се научава. Не виждам и смисъл от това защото аз спокойно си дигнах 70 за 2 дена на hard с публична игра че и материали за куба събрах.
Това се случва в съботата Сутринта след премиерата на сезона :) Точно сядам да почна сезона и междувременно разпитвам тук там дали има група да вдигаме заедно и някакъв ми пише: "Ще ме бустнеш ли?" естествено отговорът ми "Няма как да стане на 1-ви левъл съм още." след което последва "Така си и знаех и другите в твоя клан ми отказаха..." :) Не си правят труда даже да погледнат кой левъл си на каква трудност играеш какво играеш ...
Изображение

Потребителски аватар
Jeron
Потребител
Потребител
Мнения: 71
Местоположение: Горна Оряховица
Клас: Ловец на демони
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Какво е да си лидер в клан

Мнение от Jeron » 04 сеп 2015, 09:33

Привет , и от мен .
Относно бустването . Ами не е никакъв проблем , особено с ловеца е перфектно , Т6 чисти наред и почти не умират по време на ръна. Проблема е че всеки иска сега на момента , ако може зарежи всичко и ела да помогнеш .
Проблем е при мен , че трудно си намирам парти за Г рифто 50+ като видят ловец и в повечето случай го отбягват.
Друго си е барб и монк , наядени и бесмъртни да дърпат напред , а след тях другите да мрът .
Малко са класните играчи , тези който наистина добре играят в парти и се съобразяват и с другите кекави " ловци " класове :).

Хубаво е да се направи тема Буст . Не е никакъв проблем поне за мен . Примерно да се съберат трима човека и им отделям 1 час . Няколко Т6 рифта , Г рифт 35 за колкото имат ключове и са готови парагон 10 +

п.с Забелязвам, че малко хора влизат във форума , което си е проблем , ако повечко хора влизаха тук и да по прочитат добре смляната и поднесена информация , то тогава офицерите в клана щяха да са по малко обезпокоявани.
"Хората в древността не обичали много да говорят. Те смятали за позор, ако не успеят да застанат зад собствените си думи."

Конфуций

Потребителски аватар
thepeanut
MVP
MVP
Мнения: 452
Клас: Ловец на демони
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Какво е да си лидер в клан

Мнение от thepeanut » 04 сеп 2015, 10:49

Съгласен съм с доста от написаните неща.

1. Буустване: Когато започваш сезон, първите 2-3 дни е много тежко. Познавам хора които не спаха по-няколко дни за да се вдигнат(малко прекалено, но всеки си решава сам). Та буустването точно в този период пречи на всеки играч, който е решил да направи нещо през този сезон. И забелязвам, че за бууст пишат едни и същи играчи последните 3 сезона... Не знам тяхна тактика ли е? Самото Буустване се разделя на 2 вида:

1.1 Буустване от ниво 1 до 70: Тук няма проблем почти за никой играч от клана да го направи, но повечето играчи очакват след буустване от 1 до 70, да го вдигнете до парагон 200-300... В началните 2 до 4 дни това буустване е много трудно за всеки играч, едва себе си носят, какво остава за още един. След началните 4-5 дни всеки в клана ще Ви помогне.

1.2 Буустване на парагони: Доста от играчите, които биват бууствани до левъл 70, очакват бууст до поне парагон 100-200. Когато молиш за бууст от 1-70, след достигане на това ниво - 70, питайте хората в играта дали може да останете за допълнителен бууст на парагони. Доста хора не питат дали е удобно да останат и се случва играчите да лефтят и да си правят нова игра. Не се обиждайте ако това се случи, твърде вероятно е играчите да имат друг ангажимент,.

2. Игра със съкланици: Димчо е писал да даваме шанс и на други играчи в наши партита. Тук е малко сложно. Предния сезон - последните 2 месеца - играх с най различни хора ИЗВЪН КЛАНА, защо? Причината е много проста, исках да правя Грифтове над ниво 60, при вписване на такъв въпрос в чата: Търся ДХ/УИЗ/ДОК/Крус за грифтове 60+ - обикновенно не получавах абсолютно никакъв отговор. Обаче ако напишех бързи грифтове 41+ - се изсипваха една камара желаещи. Въпреки че повече от половината играчи на сезона бяха над парагон 600, предпочитаха да играят бързи, малцината които ми отговаряха за по-големи 60+ - в момента могат да се видят в класацията на 4-ки от предния сезон.

Този сезон си мисля че ще е подобно положението. Към края на сезона, ще пиша Грифтове 70+, но съм сигурен че почти никой няма да отговори.... Друга причина да играем едни и същи играчи е че влизаме В Тийм Спийк или Скайп, като ТС е за предпочитане. Мнозина от играчите в клана не искат да ползват такива програми.... А мен ме мързи да пиша :)

Друга причина за избягване на игра със някой от съкланиците е че:
а). Не играят(има няколко човека които влизат в парти и не правят абсолютно нищо - преди няколко дни влезе един играч от клана с доста добре развит Доктор и въпреки че бях писал че търся играч за 50+, той не биеше нищо. Питахме го защо не участва в битките, а той отговори много съм слаб. Къде съм написал в търсенето на играч, НОСЯ ИГРАЧИ на 50+???)
б). Не четат какво им пишеш. Като поканя някой играч с по-ниско ниво, му пиша да си направи ХП екипировка и да помага с експириънс в партито или да си крафтне нещо за тъфнес... В 99% от случаите ми отговарят: а ще си хабя материалите... Ами ок, почваме игра на примерно 50, ами той повече от половината време е умрял, т.е. нито той печели нещо от тази игра, нито аз. Така че ако влизате в някакво парти и сте много по-слаби от играчите с които ще играете, бъдете ХП или танк, но не се мъчете да бъдете DPS - няма как да стане

3. Отговаряне на въпроси. Тук също е интересна темата. Винаги отговарям на въпроси които ми задават, когато имам време. Т.е. ако съм в грифт, твърде вероятно е въобще да не погледна това което ми се пише. Като свърша грифта, чета и отговарям. Така че не се сърдете че като пишете не Ви се отговаря на секундата. Отговор на Ваш въпрос може да получите и след 15 минути, не бързайте и не повтаряйте въпроса, а и не пишете глупости в клан чата че никой не Ви обръща внимание и затова напускате клана. Това са Детински постъпки.

4. Въпроси: Има ли свободно парти някъде? Често го чета този въпрос в клан чата. Доста често когато някой пише такъв въпрос, нарочно излизам в менюто да погледна и почти винаги има отворена игра!!! Защо не влизате там?

5. Неактивни играчи: Често се случва някой играч да е неактивен 2-3-4 дори 5 месеца. Моля Ви когато сте толкова време неактивни кажете на някой, който да предаде на лидера или офицерите, че ще отцъствате. Забелязах че някой играчи играят през първия месец на всеки сезон и след това по 2-3 месеца отцъстват. Има постоянно желаещи да влизат в клана и май едно от правилата бяха да сте редовен играч в клана. От горните 2 може да заключим,че ако бъдете премахнат от клана - най вероятно сте били дълго време неактивни, това не пречи да бъдете приети обратно. Така че не се сърдете ако не сте в клана след като сте отцъствали известно време. Пишете на някой от офицерите и бивате приемани обратно.

Потребителски аватар
SvettStark
Потребител
Потребител
Мнения: 56
Клас: Варварин
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Какво е да си лидер в клан

Мнение от SvettStark » 04 сеп 2015, 12:37

thepeanut- респект! Дано всички да го прочетат това.

Потребителски аватар
FolTheReaper
Редовен потребител
Редовен потребител
Мнения: 90
Местоположение: Ботевград
Клас: Магьосник
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Какво е да си лидер в клан

Мнение от FolTheReaper » 06 сеп 2015, 13:31

thepeanut написа:Съгласен съм с доста от написаните неща.



4. Въпроси: Има ли свободно парти някъде? Често го чета този въпрос в клан чата. Доста често когато някой пише такъв въпрос, нарочно излизам в менюто да погледна и почти винаги има отворена игра!!! Защо не влизате там?

5. Неактивни играчи: Често се случва някой играч да е неактивен 2-3-4 дори 5 месеца. Моля Ви когато сте толкова време неактивни кажете на някой, който да предаде на лидера или офицерите, че ще отцъствате. Забелязах че някой играчи играят през първия месец на всеки сезон и след това по 2-3 месеца отцъстват. Има постоянно желаещи да влизат в клана и май едно от правилата бяха да сте редовен играч в клана. От горните 2 може да заключим,че ако бъдете премахнат от клана - най вероятно сте били дълго време неактивни, това не пречи да бъдете приети обратно. Така че не се сърдете ако не сте в клана след като сте отцъствали известно време. Пишете на някой от офицерите и бивате приемани обратно.
Нека да ти отговоря на №4. Когато бях в клана пишех постоянно " Има ли свободно парти някъде? " и да, наистина има отворени игри, които не искам да играя, т.е. аз искам да играя висок г-рифт обаче няма или просто тази отворена игра не ме устройва ...за това не съм съгласен . :)

Отговор на №5:Аз съм от тези играчи,които визираш в поста си ...но преди да изтриете някои може да се съобразите,че летния сезон не всеки е забил пред компюттъра, а има и други ангажименти.Сега ще ми отговориш като имаш друг ангажимент обади се на някой тийм лидер. Отговора е прост-просто не съм се сетил. Ама вие веднага бързате да изтриете играчи, за да приемете други, които след 1 месец пак ще изтриете...при положение, че повечето от тийм лидерите ме познават и знаят, че щом имам време винаги влизам и съм един от редовните играчи...но решихте да ме изтриете за ПОРЕДЕН път...
Има още един недостатък клана е от 150 човека и всички са се разделили на групички и са като едно затворено общество от 4 човека.Чудя се защо изобщо са в клана като не играят с другите и не допринасят с нищо КЛАНА да е на едно по-високо ниво(каквото и да е то)Клана е едно комюнити и това е...Вижте за справка другите кланове,които работят за името на клана си и т.н. да не задълбочавам темата...вие сами виждате реалността не съм аз човека.които трябва да казва как да се развива клана.Но по-добре едно "РоС777" комюните от колкото клан...

Потребителски аватар
thepeanut
MVP
MVP
Мнения: 452
Клас: Ловец на демони
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Какво е да си лидер в клан

Мнение от thepeanut » 06 сеп 2015, 14:12

Леко уточнение на това което е написано:
Относно 4: Във точка 2 съм написал причината да не може да е играе с хора от клана - нежеланието да играят високи грифтове. Така че това което си написал съм го коментирал. А това което имам в предвид, че голяма част от хората които търсят парти, просто търсят игра а не точно специфична игра, за това съм написал да влизат в отворените игри!

Относно 5: Когато има желаещи да влезнат в клана, винаги се премахват най отдавна влизалите, освен ако най отдавна влизалия не е информирал някой, че ще отсъства. При положение че в твоя профил няма записано съобщение, дори да се знаеш с някой от офицерите, не означава че всички останали знаем, че отсъстваш! Ако няма надпис за отсъствие никой не е застрахован от временно премахване, затова хора които премахваме ги добавяме в приятели и когато се върнат и имат желание да играят да се свържат с нас и да бъдат добавени в клана отново. Така че никой не трябва да се сърди за това че е отсъствал. Почти всички нови играчи, които идват се познават поне с 1-2-ма от клана и са препоръчани. Затова предпочитаме временно да премахнем 1, отколкото да изгубим 1 играч.

Отговори