Какво е да си лидер в клан

Българските общности и кланове във форума
Потребителски аватар
Oblivious Dream
Новобранец
Новобранец
Мнения: 9
Местоположение: София
Клас: Ловец на демони
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Какво е да си лидер в клан

Мнение от Oblivious Dream » 06 сеп 2015, 19:27

*grabs popcorn*

Надявам се няма да ме намразите...

Първо, мисля, че твърде много се отдалечихте от идеята на темата, а именно под какво напрежение са поставени офицерите, и го превърнахте в мрънкалник кой кого викнал или не за парти, кого са ритнали от клана поради неактивност и т.н. Което пък ми напомня за едно мое много тъжно, бих казала, наблюдение - независимо от играта, в една тясна или не толкова българска общност, разбирателство не може да цари. Тъжно, но факт.
Преди да ме оплюете - само погледнете последните 2-3 поста.
Това настрана.
Продължавайки hard off-topic-a: Факт е, че всеки търси лесния начин, дори в игрите. Всеки би предпочел да му снесат нещата наготово, да го буустнат и в края на деня да не е положена и капчица усилие. Това обаче, при все, че всеки втори го прави, не смятам, че трябва да става повод за роман връз роман. Като не искате да ви се мрънка от първия ден за бууст, ми научете ги, че така не става.
Колкото грешката е в искащите, толкова е и във вас. Като не ви се занимава - казвате не и въпросът се приключва. Не в искащите е грешката, че отделяте внимание на всеки един поотделно от времето и възмущението си да им покажете колко са нагли/мързеливи. Научете ги как стоят нещата. Иначе всеки ще ви използва. And that's some serious first hand experience talking here.
Клан партита: Еми, мили приятели, нещата не стават така, както си мислите. Почти никой няма да се натресе в нечие рандъм парти, само защото не му се играе сам. Аз не бих. Въпреки че надали някой в прав текст би ми казал да му се разкарам от партито, просто защото съм момиче. Да не говорим, че бих предпочела да чакам известно време да се освободи място при някого, с когото реално КОМУНИКИРАМ, отколкото да се натреса при някого, с когото не съм разменила и две думи. Тъй че не, аргументът с отворените игри е малоумен. :)
Което води до другия проблем: КО-МУ-НИ-КА-ЦИ-Я. Или иначе казано - липсата й. Човек би останал с впечатлението, че повечето са толкова вглъбени в това да минават високи рифтове и да се катерят в най-безсмисления ladder, създаван някога, че дори не си правят труда да кажат здрасти. А дори и да го направят - с това се приключва. Не може единственото нещо в чата да са легендарни и подобрени рифт рекорди.
Така не работи кланът. Или поне не би трябвало. Защото вече не е клан, в който са събрани няк'ви хора, които си се кефят едни на други, ами 150 случайни играчи, които сякаш са в клан, колкото да има.
Престоят в клан: Ами, мили приятели, това си зависи най-вече от вас. В крайна сметка, ако офицер реши да ви подритне извън него по една или друга причина, не е длъжен да ви дава обяснение. Ако вие обаче искате такова, или искате да се върнете, има един много готин и културен начин, измислен преди столетия. Нарича се цивилизован разговор. Хващате този така мил човечец, който е решил, че кланът в момента не изисква присъствието ви, и го питате най-човешки защо, можете ли да се върнете и т.н. А не да се правят драми: АМА МЕН МЕ КИКНАХА № брой пъти. Пораснете и не правете драми, присъщи на деца.


Между другото, мен leveling-a в WoW не ме научи как да играя. 2v2 PVP & raid-овете ме научиха. Тъй че и този аргумент, според мен, е малко meh. :D Надявам се не те засягам, просто изразявам мнение, което се случва да не е като твоето. :D

Но да се върна реално на това, за което всъщност е създадена темата, защото всичко останало в случая е между другото.
Офицерите, в крайна сметка, са там, за да държат всичко в ред по един или друг начин. Те са донякъде и поялника на клана, но сами по себе си не могат да изпълнят задачата без наша помощ. Там са, за да помагат. Но както и с всичко останало в този живот, с тях не трябва да се прекалява. Преди всичко и те, като нас, са в Diablo, за да се забавляват. Ние сме тези, които трябва да осигурим тяхното забавление, обаче. Така, както те носят отговорност за нас по един или друг начин и ние трябва да поемем своята към тях.
Да си лидер в каквото и да било е отговорност, а когато хората, за които отговаряш, са толкова много, е и изтощаващо. Така че не занимавайте лидерите си с незначителни неща и детски разправии. Не ви приляга, а и не е редно. Бъдете преди всичко хора, поставете се в техните обувки и чак тогава, когато сте претеглили всичко, тогава действайте. Иначе разваляте и своето, и чуждото настроение.


tl;dr - много мрънкате, много ви обичам, много натоварвате офицерите, ма и те ви обичат, и аз се размрънках, че ме ядосахте, и тъй.
Много любов и по-малко ядове. <3

Потребителски аватар
Dimcho
Модератор
Модератор
Мнения: 2373
Местоположение: София
Клас: Варварин
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Какво е да си лидер в клан

Мнение от Dimcho » 06 сеп 2015, 19:43

За пореден път се изумявам, че въпреки всички отрицателни неща, които се говорят за младото поколение, има и изключения като Вас, млада госпожице. И ще си позволя да цитирам частта, която най-много ми хареса:
Oblivious Dream написа: ... Да си лидер в каквото и да било е отговорност, а когато хората, за които отговаряш, са толкова много, е и изтощаващо. Така че не занимавайте лидерите си с незначителни неща и детски разправии. Не ви приляга, а и не е редно. Бъдете преди всичко хора ...
Хубава вечер на всички :)

Потребителски аватар
tERROR
MVP
MVP
Мнения: 400
Местоположение: Габрово
Клас: Кръстоносец
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Какво е да си лидер в клан

Мнение от tERROR » 07 сеп 2015, 07:55

Коментара на Oblivious ме накара да се върна и да видя какво съм писал предния път. Така че първо искам да се извиня на всички и най вече на лидерите че съм се отклонил от темата.
Та по темата: Напълно ви съчувствам. Знам какво е няколко години навремето бях офицер и лидер на гилд в WoW-a. Знам какво е напрежението знам че се опитвате да угодите на всички недоволни (което е напълно невъзможно). Съвет от мен гледайте редовните играчи да са да са доволни тези който поддържат клана жив а другите ако искат мнение да станат редовни :) (аз сигурно влизам във втората категория).
Доброволно не бих се подложил на лидерство отново така като играч е някак по спокойно :) няма напрежение.
Изображение

Отговори