Алкохол (или какво пием докато се чудим с кой клас да играем на Пач 2.3)

Българските общности и кланове във форума
Потребителски аватар
Монаха
Ветеран
Ветеран
Мнения: 657
Местоположение: София
Клас: Монах
Контакти:

Алкохол (или какво пием докато се чудим с кой клас да играем на Пач 2.3)

Мнение от Монаха » 06 авг 2015, 10:10

Привет на всички.

Понеже за новия сезон се сформират много групи, предлагам в тази тема всеки да се представи, да каже ориентировъчно какво играе (Софткор, Хардкор, Сезон, Несезон) и така да се поопознаем, пък и евентуално да се сформират нови и интересни партита.

Аз играя САМО хардкор, като за края на сезон 4 мисля да правиме 60+ четворки без проблем.

Потребителски аватар
bamzelot
MVP
MVP
Мнения: 383
Клас: Кръстоносец
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: RoS777

Мнение от bamzelot » 06 авг 2015, 10:13

Играя по принцип СК/Несезон, но смятам да почна ХК/сезон на 2.3. Играя главно кръстоносец, но за пача не съм решил още...може и да е нещо друго. Мисля си за барб/магьосник също. Някой нууб за ХК, ако има, може да пише :D

Потребителски аватар
olfilthy
Модератор
Модератор
Мнения: 685
Местоположение: София
Клас: Ловец на демони
Контакти:

Re: Алкохол

Мнение от olfilthy » 06 авг 2015, 11:04

Аз също вече близо година играя само ХК на сезоните, само първи сезон играх СК и то не го изиграх целия. С4 пак започваме здраво ХК
bamzelot написа:Играя по принцип СК/Несезон, но смятам да почна ХК/сезон на 2.3. Играя главно кръстоносец, но за пача не съм решил още...може и да е нещо друго. Мисля си за барб/магьосник също. Някой нууб за ХК, ако има, може да пише :D
Имаме си Българско Хардкор Комюнити, където вече има повече от 30 човека, които играят редовно и ексклузивно Хардкор. Мисля, че ако решиш да започнеш ХК ще има винаги с кой да играеш и най-вече с българи, а всички знаем ,че лафа трябва да върви. ;)

Magrat
Нов потребител
Нов потребител
Мнения: 3
Клас: Монах
Помощник: Чародейка
Контакти:

Re: Алкохол

Мнение от Magrat » 06 авг 2015, 11:54

От едно известно време играя само ХК .За новия сезон ще съм с Монахиня :) за начало.Не мога, просто съм пристрасна. Пък след това мисля да пробвам и Хънтърката.

Потребителски аватар
Dimcho
Модератор
Модератор
Мнения: 2373
Местоположение: София
Клас: Варварин
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Алкохол

Мнение от Dimcho » 06 авг 2015, 13:29

Привет, бандити :)

Припомням кои са предметите от Сезон 3, които ще се присъединят към тези в Ера 4.
Ето и какви ще са новите предмети в Сезон 4.

С оглед на горните неща, за двата ми любими класа (Варварин и Кръстоносец), пък и за третия ми "любимец" (Ловец), промените са сравнително минимални и с малка тежест. Е, има цял нов сет за крус, който може да се пробва и в Ерата.

Бонус на Сезона си остава новото начало и по-малките парагони на ботовете, които пак ще си ги наваксат. В Ерата определено ще е по-трудно да се кача нагоре в класациите, но ако присъствам, ще съм напълно удовлетворен. Просто хич не ми се облича за пореден път който и да било клас, още по-малко пък ми се качват камъни на 60-то ниво (че и повече). Да кажем ми трябват 5 камъка: 5 * 60 / 3 = 100 GR при 100% шанс, а после ще се чудя къде да си ги складирам. Все пак ще гледам да прибера символичната награда от пес и портрет, но май само толкова. Ако съвсем ми омръзне ерата, може да дам шанс на сезона, към края му се предполага, че вече ще е зима, а тогава се прекарва повече време вътре.

Може да видите какви са и настроенията в глобален мащаб за Сезон 3 - анкета в reddit (клинете на заглавието). Резултатите също са достъпни.

Накратко: аз си бича в Ера, пък Сезон само ще "помириша" :thanks:

Потребителски аватар
thepeanut
MVP
MVP
Мнения: 452
Клас: Ловец на демони
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Алкохол

Мнение от thepeanut » 06 авг 2015, 15:20

Щях да съм монк, но след утрешния пач все още не съм сигурен. 2 героя ще стигат най високо в класациите, а с това ще имат най голям капацитет на шардовете, което ми е едно от основните неща при избора на герой.

+/- на всички герои
Барб:
+ лесно се играе
+ много ДПС
+ много тъфнес
+ сравнително лесно му се намират предметите
+ не изисква някакъв хипер труден за намиране предмет
+ максимален грифт - 70-71, нормално достигнат грифт от повечето играчи, минимум 60
- не всички им се играе втори пореден сезон с въртележка(имортъла колкото и да го бъфнат, без мортрика не може да достигне въртележката)
Уизард:
+ има 2 конкурентни билда - архон и талраша
+ страшно много ДПС - минимум 16м профилен дпс и 200м тъфнес, при 200 стака за архона
+ максимален грифт - 70-71, нормално достигнат грифт от повечето играчи, минимум 60
- доста труден за игра
- доста кекав - така и не му оправиха пасивката да не разпръсква мобовете...
- много важни предмети с перфектни ролове трявба да се съберат...
Монк:
+ има 2 конкурентни билда - дашинг и ССС
+ доста добро съотношение дпс/тъфнес
- не достатъчно висок дпс, да достигне Уиза и Барба
- много предмети с перфектни статове са необходими за развиването на ССС
- по труден за игра от барба, по лесен от уиза
- максимален грифт - 63-64, нормално достигнат грифт от повечето играчи, минимум 55-56
Доктор:
+ с новите преработени фетиши и дартца, ще има хем меле единици, които да играят ролята на танкове хем и такива с които да се бие здраво.
+доста лесен за игра - може би най лесния за игра
+ доста висок ДПС
- Кекав
- 2 много важни предмета, от които поне единия трябва да е с перфектните статове(смк или ДОД)
- максимален грифт - 63-64, нормално достигнат грифт от повечето играчи, минимум 55-56
Крусейдър:
+ много тъфнес
+ доста по-лесно намира предметите си пт всички останали герои
+ сравнително лесен за игра
- недостатъчен ДПС
- максимален грифт - 63-64, нормално достигнат грифт от повечето играчи, минимум 55-56
Хънтър:
+ много дпс
- тъфнес
- с наталията е доста труден за игра, с мултишота е по-лесно, но доста по-малко ДПС
- трудни за намиране еншънт оръжия
- максимален грифт - 65-66, нормално достигнат грифт от повечето играчи, минимум 55-56


До тук всички ги говоря с нормална игра и с около 600-700 парагона, ако се стигне до 1000 и повече парагони, нивата ще се качат с поне още 2 за всички.

ПС. Докато не останат 1-2 дни до края на сезона и ПТР-то няма да мога да избера един от тези: барб, доктор или монк.

Потребителски аватар
PUMEH
Потребител
Потребител
Мнения: 52
Местоположение: Пловдив
Клас: Монах
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Алкохол (или какво пием докато се чудим с кой клас да играем на Пач 2.3)

Мнение от PUMEH » 06 авг 2015, 16:29

Аз смятам да пия биричка, докъто играя СК. Ще почна с барб и като се знам най-вероятно ще мина през всички без хънтър.

Потребителски аватар
Dimcho
Модератор
Модератор
Мнения: 2373
Местоположение: София
Клас: Варварин
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Алкохол (или какво пием докато се чудим с кой клас да играем на Пач 2.3)

Мнение от Dimcho » 06 авг 2015, 16:44

То и за предния сезон повечето от клана казаха: "ще пием бира и плющим в ерата", но май само аз си го спазих. Още си спомням как се логнах след почивките по Великден и гледам - всички са с едни гадни листа и по 200 парагона :D Важното е, че се събрахме и на двете места, така че да има с кого да се играе. А парагони, предмети, рекорди и бирата си вървят навсякъде :beer:

Edit: съкратена версия от reddit на разбивката по класове горе

Потребителски аватар
Монаха
Ветеран
Ветеран
Мнения: 657
Местоположение: София
Клас: Монах
Контакти:

Re: Алкохол (или какво пием докато се чудим с кой клас да играем на Пач 2.3)

Мнение от Монаха » 07 авг 2015, 07:40

Реално след нърфа на монка предполагам доста хора ще се откажат от него... което мен ме радва много.

Потребителски аватар
olfilthy
Модератор
Модератор
Мнения: 685
Местоположение: София
Клас: Ловец на демони
Контакти:

Re: Алкохол (или какво пием докато се чудим с кой клас да играем на Пач 2.3)

Мнение от olfilthy » 07 авг 2015, 09:35

Монаха написа:Реално след нърфа на монка предполагам доста хора ще се откажат от него... което мен ме радва много.
А дано, че иначе ще стане по-комерсиален от хънтъра както беше едно време със сентритата. Доста се дразня как някои хора играят даден герой не защото ги кефи и релано са го играли и го познават, ами защото гледат тъпи клипчета в тубата и виждат големи цифри.... Не знам защо Близард позволяват това да се случва всеки сезон. Вместо всеки пач да пускат по 1 сет за всеки клас или да бъфят други, те така едва ли не ти казват " това ще е класа този сезон" ...

Отговори