Пач 2.2.0 дискусия

Промените в бъдещи и настоящи пачове
Потребителски аватар
FolTheReaper
Редовен потребител
Редовен потребител
Мнения: 90
Местоположение: Ботевград
Клас: Магьосник
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Пач 2.2.0 Дискусия

Мнение от FolTheReaper » 05 мар 2015, 14:26

С този магазин, които пускат в азиатския сървър, какво мислиш е? Информиран човек, си но все пак ще си позволя да ти покажа един линк: цък
Последна промяна от nephalem на 05 мар 2015, 14:55, променено общо 2 пъти.
Причина: коригиран link и пунктуация

Потребителски аватар
olfilthy
Модератор
Модератор
Мнения: 685
Местоположение: София
Клас: Ловец на демони
Контакти:

Re: Пач 2.2.0 Дискусия

Мнение от olfilthy » 05 мар 2015, 14:35

Аукциона беше за предмети, тук къде видя да продават предмети, с които да играеш? Този магазин за микротранзакции ще е само за козметични неща и неща, които няма да влияят пряко на геймплейа. А и двете неща са коренно различни. Аукцион е едно, друго е магазин за транзакции, гъзариики, петове и т.н Неща, които няма как да намериш в играта и да продадеш. Единственото, което ме притеснява е ХР буустовете, но мисля, че това няма да остане. Така че да, смятам, че съм информиран доста по тази тема. ;)

Потребителски аватар
FolTheReaper
Редовен потребител
Редовен потребител
Мнения: 90
Местоположение: Ботевград
Клас: Магьосник
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Пач 2.2.0 Дискусия

Мнение от FolTheReaper » 05 мар 2015, 14:41

Ама разбира се, че няма да има предмети за сега...изчакай да мине малко време да започнат и предметите.Дори имат вече собствена валута.Не спряха аукциона заради играчите както тръбяха навсякъде а за да прескочат всичките комисионни и т.н. защо да ти дават на теб да продаваш като могат само те(близард) да продават?Нали не смяташ, че корпорация като близард ще загърбят просто така един паричен поток към себе си ?Смятам, че си достатъчно интелигентен за да погледнеш нещата в дълбочина и да осъзнаеш какво готвят да направят.Те няма да са просто посредник които взима 10% от собствения си продукт.

Потребителски аватар
olfilthy
Модератор
Модератор
Мнения: 685
Местоположение: София
Клас: Ловец на демони
Контакти:

Re: Пач 2.2.0 Дискусия

Мнение от olfilthy » 05 мар 2015, 14:48

Възможно е да стане това, което казваш, но тогава ще загубят доста голяма част от играчите. Ще останат само тези, които ще си купуват предмети за да не фармят. Тогава Диабло ще умре, и никой няма да им играе играта. Според мен идеята им е да пуснат сега това магазинче и парите да ги вкарват в новия експанжън. А и за да стане това, което ти казваш трябва цялата луут система да се обработи наново, за да има ефект този вариант.

Потребителски аватар
FolTheReaper
Редовен потребител
Редовен потребител
Мнения: 90
Местоположение: Ботевград
Клас: Магьосник
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Пач 2.2.0 Дискусия

Мнение от FolTheReaper » 05 мар 2015, 14:57

С луут системата не е проблем, както виждаме почти всеки патч трябва да се преоблечеш. Смятам, че ще направят така, че ти да можеш да продаваш на друг както беше преди, но да не взимат само 10%, а почти всичките или голяма част. Защото съгласи се, но да взимаш само 10% комисионна, от нещо, което си вложил една стая с пари, не е изгодно за тях. Те(близард) искат да вземат всичко или почти всичко не 10%. И ти няма да си съгласен да продаваш труда си за 10% още повече, когато можеш да определяш правилата и всичко останало. Според мен няма да изгубят играчи. Напротив хората ще са по зарибени да търсят предмети и да ги продават от колкото да ги трошат всеки път. Преди време, не заради РМАХ играта замря, а заради това, че нямаше промени дори да имаше бяха не чак толкова големи .пък нали трябва да има рекламен трик, за да купят хората експанжъна. Втълпиха и то доста добре на хората, че видиш ли те мислят за играчите с тезата : Премахваме магазина заради нашите играчи и т.н. и т.н. безкрай глупости на, които голяма част от хората се вързаха. И това беше най-удобния момент за тях да го направят, за да си продадат РОС и да вкарат нова система в, която те да са печелившите, а не да взимат мижавите 10% :)

Потребителски аватар
Orendist
MVP
MVP
Мнения: 228
Местоположение: София
Клас: Монах
Контакти:

Re: Пач 2.2.0 Дискусия

Мнение от Orendist » 05 мар 2015, 16:51

Майкооу...
Когато огън завали от небесата, човечеството ще пожъне това, което е посяло.

Потребителски аватар
FolTheReaper
Редовен потребител
Редовен потребител
Мнения: 90
Местоположение: Ботевград
Клас: Магьосник
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Пач 2.2.0 Дискусия

Мнение от FolTheReaper » 05 мар 2015, 16:59

Orendist написа:Майкооу...
Разбор на стратегията и политиката на близард, а? Какво ще кажеш:)

Потребителски аватар
Монаха
Ветеран
Ветеран
Мнения: 657
Местоположение: София
Клас: Монах
Контакти:

Re: Пач 2.2.0 Дискусия

Мнение от Монаха » 06 мар 2015, 11:49

Хубава тема засегнахте....да си кажа и аз мнението....
Липсва ми онова невероятно приятно звукче докато си фармех на инферно10 и изведнъж: отлитащите лястовички (дзънн item sold). RMAH си беше яко определено, и сега, след като съм много повече в час определено бих мултибоксвал (което се толерира от близз, както и макросите).
Мисля че играта вече е на такъв етап(с постоянните пачове, фиксове и т.н.) че ако има как да се върне RMAH под някаква форма определено няма да се изгубят играчи, а точно обратното....всички ще са доволни.

Единственото НО в цялата работа е, че това мисля няма как да стане докато не измислят как да заобиколят законовите ограничения, който им бяха наложени при спирането на аукциона. Иначе до тогава ще имаме някакви платинуми в акаунтите, дето да си купуваме трансмогчета с тях, както и евентуалните продажби на акаунти препълнени с палтинуми вътре.

А помеждудругото Inna's ботуши :D ЧЕСТИТО ДА НИ Е МОНАСИ!


Потребителски аватар
FolTheReaper
Редовен потребител
Редовен потребител
Мнения: 90
Местоположение: Ботевград
Клас: Магьосник
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Пач 2.2.0 Дискусия

Мнение от FolTheReaper » 06 мар 2015, 12:11

Според мен с тяхната валута ще прескочат всички пречки, но дано включат и играчите в магазина в противен случай ще срещнат яростна съпротива, на която на тях няма да им пука и те ще си ги продават, които иска да си купи. С, което аз лично няма да съм съгласен :)

Потребителски аватар
Dimcho
Модератор
Модератор
Мнения: 2374
Местоположение: София
Клас: Варварин
Помощник: Тамплиер
Контакти:

PotionПромени по колбите

Мнение от Dimcho » 10 мар 2015, 11:52

Промени по колбите (potions)
Публикувано от Blizzard:Преди време добавихме автоматично събиране на колбите, което доведе до бързо достигане на максималния им брой в стек. Подобен проблем се появи и при въвеждането на легендарните колби. Вместо да го решим с добавяне на поредната отметка в интерфейса предпочетохме по-елегантно решение - постоянна обикновена колба.

С множеството промени, насочени към "подобрение на живота", горното е директен резултат от комуникацията с обществото. С други думи: "Промените са направени благодарени на дизайнерите на Diablo III и играчи като вас" :D

Заключена