Пач 2.4.3 дискусия

Промените в бъдещи и настоящи пачове
Потребителски аватар
Dimcho
Модератор
Модератор
Мнения: 2374
Местоположение: София
Клас: Варварин
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Пач 2.4.3 (PTR) дискусия

Мнение от Dimcho » 10 ное 2016, 08:23

Noxifer написа: BTW има и опция за голям курсор. Че и свети на всичкото отгоре. Идеално за хора на 4К.
За курсора писах горе. Много ме кефи дори на Full HD, трябва да се тества в наистина пълен рифт, но идеята е добра :)


Потребителски аватар
Монаха
Ветеран
Ветеран
Мнения: 657
Местоположение: София
Клас: Монах
Контакти:

Re: Пач 2.4.3 (PTR) дискусия

Мнение от Монаха » 10 ное 2016, 08:59

Как свети клавиатурата

Легендарно
Сет
Скил

Потребителски аватар
olfilthy
Модератор
Модератор
Мнения: 685
Местоположение: София
Клас: Ловец на демони
Контакти:

Re: Пач 2.4.3 (PTR) дискусия

Мнение от olfilthy » 10 ное 2016, 09:40

Така, ще започна с това - Не бях играл Диабло 3 близо от година. Последният път, в който пуснах играта беше на пача със сет дънджъните, където регистрирах 40-на часа и след това пак я зарязах - просто вече за мен има по-интересни игри за играене, които си оправдават цената. Не искам да кажа, че Диабло не си е оправдала цената, напротив, но изцяло доста може да се спори по този казус. За мен като цяло играта върви в лоша посока и няма изгледи да се връща към корените си - това изказване е от човек, който е играл играта доста прилично време, хардкор фен на Диабло франчайза и вече може би "батко" в гейминг обществото, защото гейминга се популяризира доста, и вече все от по-ранна възраст се играят игри и то в количества.

Та, сега по същество.
Вчера реших да инсталирам ПТР с единствената цел да изпробвам новия " Darkening of Tristram" евент, да видя какво друго става в играта и т.н.
Първото нещо, което ми направи впечатление почти веднага бяха допълнителните графични опции в менюто. Очевидно точно в Близардски стил, без да се разчуе имаме функции за DX11. Играта върви доста по-гладко, изглежда по-добре, усеща се по-добре, и тук си казах: " Мамка му, тия май са направили най-накрая нещо с играта което има смисъл" и в определен смисъл е така... 4 години по-късно! :D
Всичко след този момент тръгна "наопаки с главата" както има една такава приказка.
Отидох на телепорта за евента и минах през него с изключителна надъханост, че ще се пляскаме с оригиналното Диабло и битката ще е тегава (тук пак да подчертая, пуснах Т13 на Хардкор - исках да ми е възможно най-трудно, а Т13 дори не съм пускал преди, така че очаквах дори да умра с героя си).

Първото нещо, което прави впечатление е 8-гридното движение, движите се общо взето като в Д2 - тук ок.
Пикселизацията е що годе читава, ма дразни на моменти.
Музиката - потресаващо добра, тук са се постарали да се върнем наистина назад в годините.

Сега, за да не стане поста 10 страници и половина ще сумирам всичко в едно крайно впечатление.


...30 мин в които нищо не се случи. Не усетих кога Бучера го one-shot-нах, кога Лазарус се появи, и кога Диабло се появи - и това на Т13! Исках този евент да е труден да се помъча малко и т.,н. Не се получи. Книжките с лора, които падат наляво-надясно са ок, но и да ги нямаше голяма работа. Реално не е това което си представях, че е ще бъде, но съм доволен, че си задоволих любопитството поне. Такива cheap евенти дори е срамно да се обявяват на огромен форум като Близкон. Това се прави по между другото. Пач ноутс няма да чета, Некро няма да играя (Вие бихте ли дали 20 евро за нов пистолет в любимия ви шутър, които е умрял и не сте играли от година??) , а играта - ТРИЯ Я! Надали ще направят нещо което да ме върне да я играя с такъв хъс и желание както преди. Играта стана посредствена и посмешище, и най-вече гавра с истинските фенове като нас. На пичовете които сме тука ще кажа само, ако логвате само за да видите евента - да ок, вижте си го, но просто да знаете че за 30 мин. ще свършите нещо по-приятно, или ще изиграете нещо по-смислено и интересно със сигурност.
Лошо за Диабло, лошо за хората които се кефят на този тип евенти, и лошо за Близард като компания. Тръгнали са по кежуал пътя и целта им вече е да задоволяват интересите на 13 годишните хлапаци. Как не виждат какво искат феновете им, а може би го виждат, но не зависи и само от тях.

Та така Bli$$ard - машината за правене на пари е в пълна сила, дами и господа! Въпросът е, дали Вие ще сте тези, които ще сипвате гориво в машината за да работи?

П.П - това кратко ревю не е направо с цел да обезкуражи новите кежуал играчи - за тях играта предлага доста неща и нека си я играят с удоволствие.

Потребителски аватар
thepeanut
MVP
MVP
Мнения: 452
Клас: Ловец на демони
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Пач 2.4.3 (PTR) дискусия

Мнение от thepeanut » 10 ное 2016, 09:48

Noxifer написа:
thepeanut написа:Не само че е 64 битов клиента, но дори поддържа DX11 и всичко изглежда някак си излъскано като нова игра :)
Има ли опция да избираш м/ду това кой DX да подкараш, защото аз не виждам -- нито in-game, нито в battle.net app-a?

Питам, защото реално в WoW можеш да избираш:
http://i.imgur.com/vahx9bE.jpg
===========================
BTW има и опция за голям курсор. Че и свети на всичкото отгоре. Идеално за хора на 4К.
Единственото което намерих е през лаунчера да сменяш 64 бит на 32 бит...
p1ZM8st.png
p1ZM8st.png (6.58 KиБ) Видяна 3654 пъти
Вероятно с команда (command argument) при стартиране ще може да се включи на DX9

Потребителски аватар
Dimcho
Модератор
Модератор
Мнения: 2374
Местоположение: София
Клас: Варварин
Помощник: Тамплиер
Контакти:

PTR 2.4.3 | DH UE Grenades | T13 (no commentary) | Gameplay Demonstration

Мнение от Dimcho » 11 ное 2016, 10:39

Ловец с гранати - 5 рифта соло на Т13 за ~23 минути:


Потребителски аватар
thepeanut
MVP
MVP
Мнения: 452
Клас: Ловец на демони
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Пач 2.4.3 (PTR) дискусия

Мнение от thepeanut » 11 ное 2016, 12:48

И с мултишота се правят за същото време. Тоя колан е такава тъпня, че не знам кой болен мозък от близард го е измислил... Да чакаш 5 секунди за да направиш поражения е голяма идиотщина. Трябваше да го направят с обратен ефект - 1-5 се топкат гранатите и колкото по малко се топнат толкова по-бързо прави крайните поражения. Пробвах го с Мародера - 80-ка-та едвам едвам

Потребителски аватар
Dimcho
Модератор
Модератор
Мнения: 2374
Местоположение: София
Клас: Варварин
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Пач 2.4.3 (PTR) дискусия

Мнение от Dimcho » 11 ное 2016, 14:11

И аз се учудих, че точно с UE го съчетават - биеш си с Multishot и всички бели падат веднага. Тия гранати да си ги бият в главите (сигурно ще ги бъфнат).

Потребителски аватар
bamzelot
MVP
MVP
Мнения: 383
Клас: Кръстоносец
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Пач 2.4.3 (PTR) дискусия

Мнение от bamzelot » 11 ное 2016, 14:52

Можем ли официално да кръсмит този билд "Аллах акбар хънтър"? :D

Потребителски аватар
Dimcho
Модератор
Модератор
Мнения: 2374
Местоположение: София
Клас: Варварин
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Пач 2.4.3 (PTR) дискусия

Мнение от Dimcho » 11 ное 2016, 16:16

Ааа, не. Вчера имахме такъв избухващ в чата на клана. Така и не се взриви :D

Тест на обновения Rabid Strike с LoN LTK:



Overpower not overpowered - тема за това колко зле е коланът за барбо.

Потребителски аватар
Noxifer
Форумен маниак
Форумен маниак
Мнения: 218
Клас: Ловец на демони
Помощник: Разбойник
Контакти:

Re: Пач 2.4.3 (PTR) дискусия

Мнение от Noxifer » 11 ное 2016, 19:31

Dimcho написа:И аз се учудих, че точно с UE го съчетават - биеш си с Multishot и всички бели падат веднага. Тия гранати да си ги бият в главите (сигурно ще ги бъфнат).
Трябва да се вземе в предвид, че за 11к dex build-a се справя доста добре.

Аз ще го тествам на live като излезне patch-a. На PTR-а а не мога да прецея, защото никой не се е напъвал да бута с този build над 85. Ако е по-зле от 85, няма файда (или поне за мене).

Аз лично се надявам build-a да се окаже силен до степен, че DH-то отново да заеме място в груповата мета, но на този етап не съм сигурен. Някак си не ги виждам нещата без stricken.

Заключена