Пач 2.4.1 дискусия

Промените в бъдещи и настоящи пачове
Потребителски аватар
thepeanut
MVP
MVP
Мнения: 452
Клас: Ловец на демони
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Пач 2.4.1 (PTR) дискусия

Мнение от thepeanut » 10 мар 2016, 15:37

Споко :) Вие искате на 3-4 месеца по един пач, колкото експанжън :)

Ако бяха друга компания, за пач 2.1 , 2.2, 2.3 и 2.4 щяха да са DLC-та по $10.

Според мен много добре се справят в момента от към добавяне на нови неща. Освен това Те казаха че ще има по 2 Мейн пача на година, на близкона. Ето че спазват казаното Януари получаваме 1 голям контент пач и евентуално август 2-ри. Колкото и да ни се иска на всички според мен е достатъчно.

Сега ако успеят да фиксират нещата и да ги изгладят, най вероятно с.6 ще е най добрия сезон досега, както и най балансирания. Ще има голямо разнообразие. Всеки ще може да играе както желае и с каквото желае и да е конкурентен!

Като пример на птр-за момента първите 20-на места:

Монк грифт соло околоо 82-88 - и с 4 -те сета - юлияна, инна, сънвукото,реймънта. Също и ЛОН
Барб грифт около 82-88 - с 3 сета - реакор, имортъл и ърта, както и с ЛОН. Уейста е малко по назад.
Круса грифт 82-92 - с 3 сета - суип, акан, инвокър и с ЛОН. Чукчеката е малко по назад. Най вероятно ше има нърф на бомбардмента. И така ще влезе в границите и той.
ДХ - с този бъф на шадоу сета, малко е странна класацията - стига до 96, но ще го нърфнат и ще влезе в граници. Иначе с другите сетове е също около 82-88 - мародера - 86, мутлишота 87, наталията 82, шадоу-а засега се ползват само 2 части.
ВД - Хелтута и ЛОН - правят 82-88, ще трябва малко бъф на другите 3 сета и ще влезе в норми
Уизърда - както при дх - чакаме нърф на Вира, за да влезе в нормите - соло прави 101. Делсера го има в класациите около 84

На двойки: от 86 до 95: партита: монк+всички останали класове; барб+ всички останали класове; 2 барба; 2 круса; 2 уиза и т.е. всеки влиза в парти
на тройки: 88-92: партита всякакви групи, но основен е барб на въртележка за игнор пейна

На четворки: Всякакви партита, дори без барб : 88-100

Както се вижда(след няколко фикса и ДХ и Уиз ще са в нормите) всички класове ще са супер за игра!
Последна промяна от thepeanut на 10 мар 2016, 16:35, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
bamzelot
MVP
MVP
Мнения: 383
Клас: Кръстоносец
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Пач 2.4.1 (PTR) дискусия

Мнение от bamzelot » 10 мар 2016, 16:33

Честно казано имат много "хляб да ядат" още преди всеки да може да играе както желае. Изключвам комплектите, защото за мен са супер скучни и неразнообразни, защото последните им версии са "Играй с умения X, Y, Z и ще си бърз, силен и сръчен" :?

За мен LoN пръстените бяха единствената позитивна промяна към разнообразие от билдове, но самия факт, че ти трябват 2 конкретни пръстена, за да можеш да си позволиш да експериментираш с билд само подсилва тезата на Vaskes, че Диаблото има фундаментални недомислици.

А говорейки за LoN:
Имаме 3 ризници, от които има някакъв смисъл. Всичко друго е просто компромис - Cindercoat, Aquila и Heart of Iron - като третата е за 1 конкретен билд (дай боже този пач да видим и Thorns барб)
Имаме 4 чифта ръкавици - Magefist, St. Archew's Gage, Frostburn, Tasker and Theo - всичко друго е компромис
И повечето армор слотове са по същия начин...за истинско разнообразие трябват поне 15-20 смислени предмета на слот.

Наистина в момента, в който излезе реален конкурент на Д3, голяма част от играчите ще се преориентират.
Предполагам, че заради факта, че повечето играчи са 25-35 годишни - работещи и носталгични по Д2 нямат време (аз включително) да се огледат за друга игра, иначе да се е случило преди 2-3 пача.

Потребителски аватар
thepeanut
MVP
MVP
Мнения: 452
Клас: Ловец на демони
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Пач 2.4.1 (PTR) дискусия

Мнение от thepeanut » 10 мар 2016, 18:14

то е ясно че няма как да играеш, точно както ти желаеш. На 500 000 играчи - няма как да има 500 000 билда. Въпроса е да станат балансирани нещата и да няма значение какъв клас играеш за да си в парти. Сега последните 2 сезона какво беше: ДПС задължително Монк(с4) или Уизард(с5). Ако играеш друго нямаш работа в партито! Съпорт: Доктор Барб и монк - ако искаш да играеш друго - 2-ри дпс или друг съпорт - нямаш работа в парти....

Та предпочитам 1 Балансинг пач отколкото нов контент пач с 10 бъга и геймбрейкинг експлойт! И разбира се игра само с 1 дпс...

Потребителски аватар
Dimcho
Модератор
Модератор
Мнения: 2374
Местоположение: София
Клас: Варварин
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Пач 2.4.1 (PTR) дискусия

Мнение от Dimcho » 10 мар 2016, 18:23

И да намалят лага (и баннат ботърите) ;)

Потребителски аватар
Монаха
Ветеран
Ветеран
Мнения: 657
Местоположение: София
Клас: Монах
Контакти:

Re: Пач 2.4.1 (PTR) дискусия

Мнение от Монаха » 11 мар 2016, 09:05

thepeanut написа:то е ясно че няма как да играеш, точно както ти желаеш. На 500 000 играчи - няма как да има 500 000 билда. Въпроса е да станат балансирани нещата и да няма значение какъв клас играеш за да си в парти. Сега последните 2 сезона какво беше: ДПС задължително Монк(с4) или Уизард(с5). Ако играеш друго нямаш работа в партито! Съпорт: Доктор Барб и монк - ако искаш да играеш друго - 2-ри дпс или друг съпорт - нямаш работа в парти....

Та предпочитам 1 Балансинг пач отколкото нов контент пач с 10 бъга и геймбрейкинг експлойт! И разбира се игра само с 1 дпс...
А ако нямаше възможност да се вижда ладера, и кой с какъв билд е направил даден рекорд???? И нямаше диаблофенс и подобни сайтове, и всеки трябваше да "мисли" за да си направи свой собствен билд???? Предполагам тогава щеше да има още повече недоволни играчи отколкото "мислещите но недоволни" в момента :)
(Което реално погледнато щеше да е страхотно.....изписва ти в чата "Some monk has achieved solo GR111" ама кой е, с какъв билд е....блъскай си главата сам :lol: .....и накрая след сезона се показват рекордите...кой иска да копира )

Иначе и аз съм за балансинг, но няма да се случи...както и да махнат ботовете

Vaskes
Редовен потребител
Редовен потребител
Мнения: 85
Клас: Знахар
Контакти:

Re: Пач 2.4.1 (PTR) дискусия

Мнение от Vaskes » 11 мар 2016, 12:22

Монаха написа: А ако нямаше възможност да се вижда ладера, и кой с какъв билд е направил даден рекорд???? И нямаше диаблофенс и подобни сайтове, и всеки трябваше да "мисли" за да си направи свой собствен билд????
(Което реално погледнато щеше да е страхотно.....изписва ти в чата "Some monk has achieved solo GR111" ама кой е, с какъв билд е....блъскай си главата сам :lol: .....и накрая след сезона се показват рекордите...кой иска да копира )

Иначе и аз съм за балансинг, но няма да се случи...както и да махнат ботовете
Ей тука връщам жеста моментално +1 имаш за това изказване. С това виждане направо до съсипаха всичко :(

Потребителски аватар
Orendist
MVP
MVP
Мнения: 228
Местоположение: София
Клас: Монах
Контакти:

Re: Пач 2.4.1 (PTR) дискусия

Мнение от Orendist » 12 мар 2016, 13:13

Да, съгласен съм с Монаха. Тая мода всичко да се вижда от всеки скапва всичко. И още по-скапващото е, че не ти е нужно никакво време и труд, за да изкопораш героя, дето е затворил гр111. Просто виждаш профила, настройваш си уменията, слагаш си предметите и си готов. Процесът с "развиването" отсъства.
Когато огън завали от небесата, човечеството ще пожъне това, което е посяло.

Потребителски аватар
Dimcho
Модератор
Модератор
Мнения: 2374
Местоположение: София
Клас: Варварин
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Пач 2.4.1 (PTR) дискусия

Мнение от Dimcho » 14 мар 2016, 10:18

wudijo отново си е написал домашното: New Dmg / XP values and what they mean for Season 6



Какво се случва след GR 70:
  • множителят за щета на гадините е намален 3 пъти
  • множителят за опит е намален от 8% на 5%
  • ще може да участват повече dps-и
  • добивът на опит в група ще намалее на половина
  • solo-играчите ще страдат по-малко
Дано оправят и поне малко този lag, че и без друго няма много промени в мини-пача до момента :)

Потребителски аватар
Dimcho
Модератор
Модератор
Мнения: 2374
Местоположение: София
Клас: Варварин
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Пач 2.4.1 (PTR) дискусия

Мнение от Dimcho » 15 мар 2016, 11:56

Нов пач за PTR, представен в DiabloFans: Diablo PTR Patch 36239

dominiko
Форумен приятел
Форумен приятел
Мнения: 150
Местоположение: Шумен
Клас: Ловец на демони
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Пач 2.4.1 (PTR) дискусия

Мнение от dominiko » 17 мар 2016, 14:17

Мисля че промяната в множителите и т.н са в +
Screenshot007.jpg
Screenshot007.jpg (605.31 KиБ) Видяна 3472 пъти

Заключена