Пач 2.4 дискусия

Промените в бъдещи и настоящи пачове
Потребителски аватар
olfilthy
Модератор
Модератор
Мнения: 685
Местоположение: София
Клас: Ловец на демони
Контакти:

Re: Пач 2.4 (PTR) дискусия

Мнение от olfilthy » 25 ное 2015, 14:33

И аз бях на това мнение преди, просто си харесвам Диабло като игра и ще продължа да си я играя, но доста по кежуал. Като виждаш, че нещо не работи не се опитваш да блъскаш нали? Адаптираш се спрямо ситуацията. А и то ладера никога не е бил баласиран, че да има справедливо съревнование, това са пълни глупости. Винаги е било ясно, че най-големите ботове в играта, където пукат по 14 часа на ден ще са в топа, не знам ти какво мислиш, но това са фактите. :)

Vaskes
Редовен потребител
Редовен потребител
Мнения: 85
Клас: Знахар
Контакти:

Re: Пач 2.4 (PTR) дискусия

Мнение от Vaskes » 25 ное 2015, 14:46

olfilthy написа:И аз бях на това мнение преди, просто си харесвам Диабло като игра и ще продължа да си я играя, но доста по кежуал. Като виждаш, че нещо не работи не се опитваш да блъскаш нали? Адаптираш се спрямо ситуацията. А и то ладера никога не е бил баласиран, че да има справедливо съревнование, това са пълни глупости. Винаги е било ясно, че най-големите ботове в играта, където пукат по 14 часа на ден ще са в топа, не знам ти какво мислиш, но това са фактите. :)

Aми точно заради примирението на комюнитито не оправят нищо (това е мое мнение, не ангажирам никой), иначе и аз харесвам Диаблото ( затова и имам толкова малко часове в него :roll: ) , но докато всеки се примирява и продължава да играе, ония толупи там нищо няма да пипнат. А колкото до ладера и ноу лайфърите които бухат по 14 часа на ден, ами точно това прави кефа още по голям, когато си пред някой от тия цървули :lol:

Потребителски аватар
olfilthy
Модератор
Модератор
Мнения: 685
Местоположение: София
Клас: Ловец на демони
Контакти:

Re: Пач 2.4 (PTR) дискусия

Мнение от olfilthy » 25 ное 2015, 17:25

Аз не съм се примирил, напротив. Но ако не играя играта това какво ще помогне? Абсолютно нищо. Те Близард отдавна са си измислили плана за действие и кое кога ще се случи, нито аз нито ти, нити който и да е било може да промени това. Не ти се играе, не играеш. Играе ти се играеш каквото ти предложат и това е. Ако мислиш, обаче че като не си в играта някой ще го приеме като протест се лъжеш. :)

Vaskes
Редовен потребител
Редовен потребител
Мнения: 85
Клас: Знахар
Контакти:

Re: Пач 2.4 (PTR) дискусия

Мнение от Vaskes » 25 ное 2015, 19:26

olfilthy написа:Аз не съм се примирил, напротив. Но ако не играя играта това какво ще помогне? Абсолютно нищо. Те Близард отдавна са си измислили плана за действие и кое кога ще се случи, нито аз нито ти, нити който и да е било може да промени това. Не ти се играе, не играеш. Играе ти се играеш каквото ти предложат и това е. Ако мислиш, обаче че като не си в играта някой ще го приеме като протест се лъжеш. :)

Не, доста съм далеч от мисълта някой да приеме, точно моя отказ за протест или нещо подобно. Просто след като добрите играчи се отказват, аз с кой да се съревновавам - с тия дето им е кеф да са в топ 300 или топ 400. :lol: нЕма смисъл :P

Потребителски аватар
Dimcho
Модератор
Модератор
Мнения: 2374
Местоположение: София
Клас: Варварин
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Пач 2.4 (PTR) дискусия

Мнение от Dimcho » 26 ное 2015, 11:20

Много ще се изкефя изневиделица големите ботъри да изядат по един тлъст банан, като искрено се надявам devs да правят нещо по въпроса, но само времето ще покаже.

Междувременно, ето кратко ръководство за новите зони:


Потребителски аватар
olfilthy
Модератор
Модератор
Мнения: 685
Местоположение: София
Клас: Ловец на демони
Контакти:

Re: Пач 2.4 (PTR) дискусия

Мнение от olfilthy » 26 ное 2015, 11:41

Greyhollow Island е може би най-добре направената зона до момента, хубаво е че в тези зони малко по малко продължават и разтягат историята. Това според мен си е индикация, че играта ще продължава напред с експанжън.

Потребителски аватар
TorbalaN
Ветеран
Ветеран
Мнения: 83
Местоположение: София
Клас: Знахар
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Пач 2.4 (PTR) дискусия

Мнение от TorbalaN » 26 ное 2015, 16:30

:evil: МРАЗЯ ПТР-АААААА :evil:
Изображение
" Всичко е въпрос на гледна точка"
>>>ЦЪК<<<

Потребителски аватар
olfilthy
Модератор
Модератор
Мнения: 685
Местоположение: София
Клас: Ловец на демони
Контакти:

Re: Пач 2.4 (PTR) дискусия

Мнение от olfilthy » 27 ное 2015, 21:53

Ето и "Lightning Talk"- a на Джон Йанг от Близкон.

Table of content:
  • Shard of Hate
  • Focus & Restraint
  • The Furnace
  • Elemental Immunity Amulets
  • Mortick's Brace
  • Sunwuko's Set (Patch 2.1)
  • Sever
  • Shimizu's Haori
  • Nagelring | Unity

Потребителски аватар
olfilthy
Модератор
Модератор
Мнения: 685
Местоположение: София
Клас: Ловец на демони
Контакти:

Re: Пач 2.4 (PTR) дискусия

Мнение от olfilthy » 30 ное 2015, 22:09

Ето и лек ъпдейт от Мишо ( Meatheadmichael) относно преобразения Legacy of Nightmares set.


Потребителски аватар
Dimcho
Модератор
Модератор
Мнения: 2374
Местоположение: София
Клас: Варварин
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Пач 2.4 (PTR) дискусия

Мнение от Dimcho » 01 дек 2015, 00:16

Ето и малко приблизителни сметки за разликата при игра в група и соло:
Около 10 GR-нива разлика при бързи рифтове = 2.3x XP

Група от 4 души:
~700% XP от екипировка, делено по равно на 4-мата = 275% на калпак (100 базов + 175%)

Соло:
100% XP gear = 200% общо (пак 100% база)

=> 1.4x повече при група спрямо соло

1.3x за троен бонус на групата (всеки член дава по 10%):
2.3 x 1.4 x 1.3 = 4.2x - приблизителна сметка за средни по сила играчи

При разлика от 18 GR-нива (соло 58 срещу групово 75), тогава отиваме на 7.3x XP.
Отново приблизителна сметка за силни играчи
Разбира се, не е ясно колко ще е разликата между групите след като PTR "оживее" :)

Източник: reddit

Заключена