Черен петък, намаления, промоции и други

Раздел за дискусия на hardware и software
Потребителски аватар
Ludne3
MVP
MVP
Мнения: 325
Местоположение: Sofia
Клас: Кръстоносец
Помощник: Чародейка
Контакти:

Черен петък, намаления, промоции и други

Мнение от Ludne3 » 09 дек 2016, 15:22

Искам да споделя до къде я докарах с промоциите в емаг от черния петък
На 25 ноември си поръчах монитор който уж струваше 1400 лева ,но за черния петък бяха пуснали промоция 50% и го взех на 700лв.
Пълна лъжа монитора не струва 1400 лева това е маркетингов трик за да излъжат потребителя не се лъжете ако видите ПРОМОЦИЯ или % намаление дефакто си взимате продукта на цената на която се продава .
Целта е да се изчисти склада и старата техника да се набута на балъчетата :geek:
Приех поръчката на 6-ти декември с изгорял пиксел/и не мога да преценя дали са повече от един понеже е 4к и размера на точката е много малак .....
Чаках близо 2 седмици и днес го връщам загуба на време и нерви.
В офертата имаше опция на лизинг за 3 месеца с 0% оскъпяване към Париба ,а когато консултанта дойде до нас да направим договор в договора имаше 70 лева лизингов % оскъпяване .... от Париба се опитаха да ми набутат кредитна карта с 2000 лева за която плащаш всеки месец такса по 16 лева дори без да ползваш .... та извода е >>една голяма въртележка<< :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: за да могат да ти олекотят джоба :| Моя съвет е не пазарувайте от тази фирма ще останете разочаровани.
Случва ми се системно да връщам поръчки или да ги отказвам поради неадекватната им система .
Aз бях до тук не се лъжете ....
Въпросния монитор и цената по другите сайтове без колосалните 50% намаление и без черен петък e същата http://www.pazaruvaj.com/monitori-c3126 ... 285421563/

Потребителски аватар
Dimcho
Модератор
Модератор
Мнения: 2373
Местоположение: София
Клас: Варварин
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Черен петък, намаления, промоции и други

Мнение от Dimcho » 09 дек 2016, 16:26

Какво правя аз преди покупка на нещо (над 100-тина лева): проверявам в поне още 2-3 магазина каква е цената му.

Не само ем@г правят тази схема с промоции - вдигат нещо x2, после пускат -45-55% уж намаление :roll:

На твое място едва ли щях да приема монитор за толкова пари с изгорели пиксели. Връщаш го и да си ползват те ;)

Потребителски аватар
Ludne3
MVP
MVP
Мнения: 325
Местоположение: Sofia
Клас: Кръстоносец
Помощник: Чародейка
Контакти:

Re: Черен петък, намаления, промоции и други

Мнение от Ludne3 » 09 дек 2016, 17:02

Hе си мисли ,че се вижда от пръв поглед.Установих го след 4-5 часa игра .Приема се в кашон никой не те чака да го тестваш .Другото което ми направи огромно впечатление не ми искаха лична карта можеше да го вземе комшията .

Потребителски аватар
tERROR
MVP
MVP
Мнения: 400
Местоположение: Габрово
Клас: Кръстоносец
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Черен петък, намаления, промоции и други

Мнение от tERROR » 10 дек 2016, 13:13

Ами и аз преди да купя нещо онлайин го търся в гугъл с "цена" накрая и сравнявам даже има сайтове които ти показват как се е променяла цената във времето. Това не е нещо ново Емаг си го правят от както е пуснат магазина и не само те. Това че се чака нормално също се пак куриерите в България няма как да разнесат всички пратки от черния петък на всички магазини за 2 дена.
Това че не ти искат лична карта е тъпо да ама се пък куриера те познава(ако ти е носил пратка вече) пък и по телефона ти звъни... Ако си ги поръчваш с наложен платеж винаги идват по бързо освен това се подписваш че си си го взел и не ти пука ако се изгуби. Аз неща до 200 лева само с наложен платеж ги поръчвам.
Освен това никога не вземам на кредит независимо да ли има % лихва или няма ако ги нямам парите значи това което ще купувам не ми трябва :D . Сега като си го върнал с тоя кредит какво става? Чисто информативно питам.
Изображение

Потребителски аватар
Ludne3
MVP
MVP
Мнения: 325
Местоположение: Sofia
Клас: Кръстоносец
Помощник: Чародейка
Контакти:

Re: Черен петък, намаления, промоции и други

Мнение от Ludne3 » 10 дек 2016, 19:07

ще дам отговор след като минат всички филми

Отговори