Периферия

Раздел за дискусия на hardware и software
Потребителски аватар
Anakreon
Новобранец
Новобранец
Мнения: 6
Местоположение: Sofia
Контакти:

Re: Търся си мишка и клавиатура

Мнение от Anakreon » 06 юли 2015, 16:15

Прехвален Razer... не бих казал понеже ползвам Deadadder и съм безкрайно щастлив и доволен от този факт, kbd-то ми е Razer Blackwiddow ultimate и също до момента не ме предало, но няма да изпадам в подробности повече :)
Ползвал съм A4tech X7 клавиатура и мишка точно преди да взема рейзъра и 2те периферии са мега добри , здрави и не са забили за момент, сега баща ми е техен доволен ползвател :D Клавиатурата има предимството, че може да се мие под чешмата, та лесно може да извадиш всички боклуци.
2те общо с един пад от серията X7 ще ти се вържат общо около 70-80лв. нови :)

Потребителски аватар
Orendist
MVP
MVP
Мнения: 228
Местоположение: София
Клас: Монах
Контакти:

Re: Търся си мишка и клавиатура

Мнение от Orendist » 06 юли 2015, 16:46

Брей, клавиатура за ~40 кинта, която да мога да мия на чешмата - това вече е оферта.
По колко години си ги ползвал тези неща?

За Razer-а мога да кажа единствено, че АЗ не съм доволен. Нищо кардинално. Просто, както казах, имам две Razer Imperator, едната от които е ползвана не повече от 100 часа и то от момиче за интернет браузване. Другата я ползвам аз и не мога да кликвам със скрола, защото за 3-4 месеца се прецака, страничните бутони ги натискам веднъж, те отчитат по два пъти. Сега и главните бутони отчитат по два пъти. Просто се скапват. Айде, моята ще я преживея, ползвал съм я малко преди да излезе D3 до сега, което е яко цъкане. Ама тази на жена ми... Може пък и от конкретния модел да е, знам ли...

Чисто визуално предложението за клавиатура на Димчо ми харесва повече. За мишка - предложението на Anakreon. Но от функционална гледна точка е точно обратното - мишката на Димчо повече ще ми допадне, защото е широка и тежка (каквито харесвам аз), а А4 клавиатурата ще мога да си я мия (защото обичам да ям пред машината).

Благодаря за предложенията и на двама ви.
Когато огън завали от небесата, човечеството ще пожъне това, което е посяло.

Потребителски аватар
Монаха
Ветеран
Ветеран
Мнения: 657
Местоположение: София
Клас: Монах
Контакти:

Re: Търся си мишка и клавиатура

Мнение от Монаха » 06 юли 2015, 16:53

Dex ми препоръча преди една седмица като неговата, и я купих за р.д. на един приятел. Изглежда да е по-здрава от мамбата на първо пипане (защото вече съм с 2ра и усещам бая издръжливостта на копчетата) ама той да каже по-добре.
Logitech G502

Потребителски аватар
Dimcho
Модератор
Модератор
Мнения: 2374
Местоположение: София
Клас: Варварин
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Търся си мишка и клавиатура

Мнение от Dimcho » 06 юли 2015, 16:55

Това с миенето си е голям бонус и според мен, особено както трудно се почиства прах между клавишите. А варианти има няколко: X7 G600, X7 G700, X7 G800, даже сега се сетих, че един приятел ползваше такава доста дълго време (2 години) и си я поливаше редовно :)

Потребителски аватар
PUMEH
Потребител
Потребител
Мнения: 52
Местоположение: Пловдив
Клас: Монах
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Препоръчайте Headset

Мнение от PUMEH » 07 юли 2015, 10:17

След няколко дневно тестване на Sennheiser 363D мога с ръка на сърцето да кажа, че досега съм нямал слушалки, я някакви наушници които са издавали звук. Сравнявайки ги с Logitech G930 мога да напиша:
- stereo - невероятен звук, с класи над logitech
- със 7.1 виртуализацията са се справили чудесно, отново са различимо по-добри от G930
- супер удобни, имах ден в който 16 часа не съм ги свалял без да усетя че имам слушалки на ушите. Както по-горе написах с logitech 3-4 часа и почват да стават нетърпими
- микрофона е супер, на G930 не е лош, но този е доста по-добър.

Недостатъци:
- с кабел са. Чакам момента в който Sennheiser пуснат безкабелни 7.1
- цената. Почти 2 пъти са по-скъпи от G930.

Ако някой търси най-добрия гейминг хедсет, без да се притеснява от цената - препоръчвам.

Потребителски аватар
Anakreon
Новобранец
Новобранец
Мнения: 6
Местоположение: Sofia
Контакти:

Re: Търся си мишка и клавиатура

Мнение от Anakreon » 08 юли 2015, 12:52

Клавиатурата съм я ползвал лично повече от две години и в момента продължава да работи нормално. Мишката е оферта понеже и тя е голяма + слот за допълнителни тежести които са ти вкл. в комплекта.
п.с. И аз си купих kbd-то щото обичам да ям пред компа.

Потребителски аватар
Orendist
MVP
MVP
Мнения: 228
Местоположение: София
Клас: Монах
Контакти:

Препоръчайте монитор

Мнение от Orendist » 24 авг 2015, 19:09

Препоръчайте монитор

Пичове, дайте препоръки за някакъв читав монитор за около 400 лв.
Когато огън завали от небесата, човечеството ще пожъне това, което е посяло.

Потребителски аватар
Oblivious Dream
Новобранец
Новобранец
Мнения: 9
Местоположение: София
Клас: Ловец на демони
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Препоръчайте монитор

Мнение от Oblivious Dream » 24 авг 2015, 20:14

Единствено мога да ти препоръчам моя, взех го за ~270. Зависи какво търсиш, де. LG 23MP47HQ-P, имам го от месец и не мога да се оплача. :)

Потребителски аватар
Dimcho
Модератор
Модератор
Мнения: 2374
Местоположение: София
Клас: Варварин
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Препоръчайте монитор

Мнение от Dimcho » 24 авг 2015, 22:25

Едно от добрите предложения в диапазона е обновената проефесионална серия на Dell - P2x14H (има варианти с диагонал 22, 23, 24 и 27 инча). Друг добър е Iiyama ProLite X2483HSU-B1.

В hardwareBG има хубава тема за избор на монитор с голям списък на тези беш ШИМ.

Потребителски аватар
Orendist
MVP
MVP
Мнения: 228
Местоположение: София
Клас: Монах
Контакти:

Re: Препоръчайте монитор

Мнение от Orendist » 25 авг 2015, 10:45

Какво е ШИМ? И къде мога да отида да ги видя на живо?
Когато огън завали от небесата, човечеството ще пожъне това, което е посяло.

Отговори