Периферия

Раздел за дискусия на hardware и software
Потребителски аватар
Dimcho
Модератор
Модератор
Мнения: 2374
Местоположение: София
Клас: Варварин
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Препоръчайте монитор

Мнение от Dimcho » 25 авг 2015, 11:13

Pulse-width modulation или Широчинно-Импулсна Модулация (ШИМ) - служи за управлението на яркостта на LCD и LED дисплеи. В TFT Central може да провериш дали даден модел има или не.

Потребителски аватар
Монаха
Ветеран
Ветеран
Мнения: 657
Местоположение: София
Клас: Монах
Контакти:

Препоръчайте ми очила за монитор

Мнение от Монаха » 27 авг 2015, 13:49

Препоръчайте ми очила за монитор

Привет,

понеже зрението все още ми е перфектно, и ще се постарая да го задържа такова колкото се може по-дълго, та да попитам има ли някой дето да е по-запознат и да ми препоръча очила за монитор.

Като цяло седя по 8ч в работа пред PC, и след това ако седна на диаблото или някоя друга игра или филм и ми се събират около 14ч. на ден.

Ориентирал съм се към carl zeiss, но не съм много запознат.

Дайте съвет, като цената не е от значение. (все пак за здраве не се жали)

Потребителски аватар
SvettStark
Потребител
Потребител
Мнения: 56
Клас: Варварин
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Препоръчайте ми очила за монитор

Мнение от SvettStark » 27 авг 2015, 15:32

Същият съм и аз,мислех си за такива очила,но най-евтиния модел е от 90 лева.Заради компютрите вече съм с отклонение 1,25 и 1,00.8 часа на работа пред пс после вкъщи още 2-3 часа и вече се замислям сериозно за такива очила та дори и 200 лева да са!!!
Моят съвет е не търси марка а иди до мола и си направи безплатен тест на очите както аз направих и на самото място ти предлагат или защитни очила или такива които да ти корегират зрението от които аз имам нужда в момента!Ако си купиш такива които са направо готови с някаква измислена марка сигурно ще ти излязат по -скъпо.

Потребителски аватар
tERROR
MVP
MVP
Мнения: 400
Местоположение: Габрово
Клас: Кръстоносец
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Препоръчайте ми очила за монитор

Мнение от tERROR » 28 авг 2015, 11:37

Моите очила като ги правиха във фотото им сложиха някакво покритие ама дали помага не знам :)
За плоските екрани за да не ви се морят очите трябва подсветката (яркостта на монитора да е на max) и ако ви е много светъл да го коригирате софтуерно от Windows-a.
http://anchev.soupvolov.com/informacia/monitors.html
Изображение

Потребителски аватар
Dimcho
Модератор
Модератор
Мнения: 2374
Местоположение: София
Клас: Варварин
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Препоръчайте ми очила за монитор

Мнение от Dimcho » 28 авг 2015, 11:55

Трудно бих изтърпял яркост на 100% - това са 250-300 свещи (типично) на доста малка площ. Поне аз си държа мониторите на около 50%-75% яркост и вече коригирам контраста според самия монитор и цели.

Иначе ползвам стандартни "очила за компютър" (без диоптър) и определено има разлика спрямо преди (вече 5-та година). Намалените отблясъци от дисплея и другите повърхности оказват положително влияние.

И един съвет, който често забравяме при стоенето по цял ден: мигайте ;)

Потребителски аватар
Ma6inka
Новобранец
Новобранец
Мнения: 6
Клас: Варварин
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Препоръчайте ми очила за монитор

Мнение от Ma6inka » 28 авг 2015, 13:06

Аз си поръчах очила от оптика. Прегледаха ми очите, избрах си рамка и след няколко дена си ги взех. Струваха към 80-90 лева. Не съм много сигурен, но мисля че прегледа беше безплатен.
Ето две интересни програмки, които могат да са ти полезни.

Отговори