Периферия

Раздел за дискусия на hardware и software
Потребителски аватар
PUMEH
Потребител
Потребител
Мнения: 52
Местоположение: Пловдив
Клас: Монах
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Периферия

Мнение от PUMEH » 18 мар 2015, 14:07

Препоръчайте Headset

Моля за съвети и предложения относно избора на Headset. Единствените изисквания са
1) 7.1
2) wireless
3) без ограничение в бюджета (естествено че има, просто ако може да предложите вариант който си струва ще го обмислям ако е скъп)

Потребителски аватар
Монаха
Ветеран
Ветеран
Мнения: 657
Местоположение: София
Клас: Монах
Контакти:

Re: Препоръчайте Headset

Мнение от Монаха » 18 мар 2015, 15:05

Твърдо съм за Pulse.....ето и едно ревю:


Потребителски аватар
PUMEH
Потребител
Потребител
Мнения: 52
Местоположение: Пловдив
Клас: Монах
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Препоръчайте Headset

Мнение от PUMEH » 16 юни 2015, 15:30

... за изтриване

Потребителски аватар
Монаха
Ветеран
Ветеран
Мнения: 657
Местоположение: София
Клас: Монах
Контакти:

Re: Препоръчайте Headset

Мнение от Монаха » 17 юни 2015, 08:43

Сподели с какво се сдоби....да придобиеме още 1 мнение за някой модел

Потребителски аватар
PUMEH
Потребител
Потребител
Мнения: 52
Местоположение: Пловдив
Клас: Монах
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Препоръчайте Headset

Мнение от PUMEH » 17 юни 2015, 10:59

Купих си Sony MDR-XB950BT. До миналата вечер бях много доволен. Използвах ги около 1 седмица в офиса. Много са удобни, качеството на звука задоволително (няколко нива по-надолу от G930 обаче, това го забелязах миналата вечер когато ги занесох у дома и направих сравнение).

Но......

Не бях тествал микрофона в офиса и когато направих тест на домашния компютър се оказа, че този headset е неизполваем за моите нужди. Примерно : телевизора е на 8м зад мен, работи със съвсем слаб звук, и когато аз говоря на микрофона той се чува 2 пъти по силно от моя глас. Всичко което се случва около мен, се чува страшно силно, моя глас слабо. Проверих всичко което има като настройки (не са много), не е от настройките. Всички тестове са в bluetooth режим естествено, не купувам безжични слушалки за да ги ползвам закачени за пс-то.

Затова сега очаквам куриер за да ги върне обратно.

Единственото им предимство пред Logitech-a се оказа комфорта. Много по удобни са от Logitech-a. Цял ден стоиш с тях и никакъв проблем. Докъто с Logitech-а повече от 4 часа изповане и почва да стават неудобни.

Потребителски аватар
Монаха
Ветеран
Ветеран
Мнения: 657
Местоположение: София
Клас: Монах
Контакти:

Re: Препоръчайте Headset

Мнение от Монаха » 17 юни 2015, 11:11

Хмм, това с микрофона е 100% проблем, защото аз на моя пулс съм правил тестове(и аз само и единствено на bluetooth), и усилвам музиката през колоните до ниво, че да не се седи в помещението, и хората с които говориме не чуват абсолютно нищо друго, освен моя глас....даже много често си свалям слушалките на врата (че ми се налага да чувам и около мен какво става) и пак ме чуват само мен.

Иначе честито, дано скоро да ти ги сменят, и безаварийно ползване занапред :)

Потребителски аватар
PUMEH
Потребител
Потребител
Мнения: 52
Местоположение: Пловдив
Клас: Монах
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Препоръчайте Headset

Мнение от PUMEH » 17 юни 2015, 15:17

Явно съдбата ме насочва към това, което бях избрал първоначално и ми се видя малко скъпичко. При него правя компромис с кабела, но пък другия избор без кабел излиза доста дебело и няма 7.1 виртуализация.

Изображение

http://en-de.sennheiser.com/gaming-headset-pc-363d

Потребителски аватар
Монаха
Ветеран
Ветеран
Мнения: 657
Местоположение: София
Клас: Монах
Контакти:

Re: Препоръчайте Headset

Мнение от Монаха » 18 юни 2015, 09:35

Определено Sennheiser-a е gaming слушалка.....както са и Pusle на SONY.....създадени специално за игри....Gamencneto има стария Pulse, и той също може да ти потвърди, че когато си е правена за игри слушалката няма нищо общо с такава за музика...

Няма да съжаляваш с тези...сигурен съм.

Иначе ако някой ден реша да си взимам слушалка за музика а не за цъкане ще бъде на SHURE .... нещо от този сорт.

P.S. току що водях, че и AKG имат модел, който има общо с Quincy Jones :) това трябва да се чуе определено

Потребителски аватар
Orendist
MVP
MVP
Мнения: 228
Местоположение: София
Клас: Монах
Контакти:

Търся си мишка и клавиатура

Мнение от Orendist » 06 юли 2015, 15:38

Търся си мишка и клавиатура

Здравейте, пичове!

Вече ми писна на оная работа от прехвалените razer неща и реших да си взема нова мишка и нова клавиатура. Изискванията са ми прости: да са евтини и здрави. Повече от 40 кинта за мишка няма да дам. За клавиатура - също!

Никога не си купувайте Razer Imperator 2012 мишка (имам две - и двете се развалиха, а едната почти не е ползвана), както и Razer Lycosa mirror клавиатура. Парите ви отиват на вятъра и плащате за марка, не за качество. Това е само съвет, не анти-реклама, ха!

Та, какви са ви съветите за нещо евтино, семпло и здраво?
Когато огън завали от небесата, човечеството ще пожъне това, което е посяло.

Потребителски аватар
Dimcho
Модератор
Модератор
Мнения: 2373
Местоположение: София
Клас: Варварин
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Търся си мишка и клавиатура

Мнение от Dimcho » 06 юли 2015, 15:54

Както съм писал и в темата-галерия, ползвам от около година и половина следните:
  • Hama uRage Illuminated (mouse) - доста приличен мишок, а и по-голям (понеже такива са ми най-удобни), с 4 степени на DPI, всяка в различен цвят (на тъмно е доста приятно). Струва малко под 40 лева - пример
  • Hama Urage Exodus (keyboard) - съвсем стандартна клавиатура, с почти безполезен лед, но пък е удобна за китките. Има и вариант с подсветка - Hama Urage Illuminated, която ще се вижда доста по-добре на тъмно (ако те мързи да си светнеш лампата). Отново свети в няколко различни цвята (визуален бонус). Цената им е около 40-50 лева.
За момента съм без забележки, като и двете са издържали вече стотици часове Diablo, над 200 от които в танкиране (без макроси) с кръстоносец :D

Отговори