Мобилни компютри

Раздел за дискусия на hardware и software
Потребителски аватар
Dimcho
Модератор
Модератор
Мнения: 2374
Местоположение: София
Клас: Варварин
Помощник: Тамплиер
Контакти:

XMG

Мнение от Dimcho » 17 мар 2015, 13:21

Хвърли едно око и на XMG - доста здрави и много назобани, като ти си избираш какво да му наблъскаш вътре :) Идва до България за 3-5 дни, но такова добиче си заслужава чакането.

Потребителски аватар
Jeron
Потребител
Потребител
Мнения: 72
Местоположение: Usa
Клас: Ловец на демони
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Съвет за покупка на лаптоп

Мнение от Jeron » 17 мар 2015, 13:35

Как се задават въпроси ?
Момчета , разполагам с 800лв , но може и да се напъна и до 1000лв за лаптоп които ще ми трябва за игри . Най вече ще играя Диабло 3 и ще ползвам мулти боксиг.


Иначе се получава нещо от този род:


Искам лаптоп за игри ...... след двеста поста , ама мога да заделя 400лв :evil: :evil: :evil: :evil:

Искам лаптоп за игри разполагам с 800лв след около двеста поста , но може да се напъна и за 1000лв :evil: :evil: :evil: :evil:
.........
..........

Та на Въпроса ? , задай си добре въпроса , за да ти дадат корифейте правелният отговор .
Нищо лично не влагам в поста, който има желание ще го възприеме.

Потребителски аватар
Teodor
Новобранец
Новобранец
Мнения: 15
Клас: Кръстоносец
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Съвет за покупка на лаптоп

Мнение от Teodor » 17 мар 2015, 14:44

Така е , поне да беше писал до колко пари да е лаптопа :)
Всички сме хора 2 очи 2 уши 1 нос

Потребителски аватар
FolTheReaper
Редовен потребител
Редовен потребител
Мнения: 90
Местоположение: Ботевград
Клас: Магьосник
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Съвет за покупка на лаптоп

Мнение от FolTheReaper » 17 мар 2015, 20:01

2.500 сега по добре ли е?
Последна промяна от FolTheReaper на 17 мар 2015, 20:05, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Dimcho
Модератор
Модератор
Мнения: 2374
Местоположение: София
Клас: Варварин
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Съвет за покупка на лаптоп

Мнение от Dimcho » 18 мар 2015, 01:01

За подобна сума може да се сдобиеш с истински мобилен звяр :) Беше споменал, че предпочиташ да е с по-голям екран. Може би 17-ка имаш предвид? Бих препоръчал да видиш 1-2 модела на живо, че някои хора се плашат от лаптопи над 15 инча :D Пък и ще тежи повече, но предполагам това е ok.

Вариантите остават: Asus G, Lenovo Y (тук има и с 4k резолюция, но видеото ще се задъхва), XMG.

Потребителски аватар
Orendist
MVP
MVP
Мнения: 228
Местоположение: София
Клас: Монах
Контакти:

Re: Съвет за покупка на лаптоп

Мнение от Orendist » 18 мар 2015, 11:52

Моят личен съвет е да не си взимаш лаптоп, особено щом ще играеш на него. Геймърските лаптопи са много по-скъпи от "нормалните", а "нормалните" не издържат дълго време да се играе на тях. От личен опит го казвам. Направих грешката да си взема доста скъп, но само с година гаранция и точно седмица след изтичане на гаранцията изгоря видеото. Толкова грешни пари не съм давал. Никога няма да повторя. Ако има някакви с по 3+ години гаранци, тогава взимай.
Когато огън завали от небесата, човечеството ще пожъне това, което е посяло.

Потребителски аватар
olfilthy
Модератор
Модератор
Мнения: 685
Местоположение: София
Клас: Ловец на демони
Контакти:

Re: Съвет за покупка на лаптоп

Мнение от olfilthy » 18 мар 2015, 17:19

Orendist написа:Моят личен съвет е да не си взимаш лаптоп, особено щом ще играеш на него. Геймърските лаптопи са много по-скъпи от "нормалните", а "нормалните" не издържат дълго време да се играе на тях. От личен опит го казвам. Направих грешката да си взема доста скъп, но само с година гаранция и точно седмица след изтичане на гаранцията изгоря видеото. Толкова грешни пари не съм давал. Никога няма да повторя. Ако има някакви с по 3+ години гаранци, тогава взимай.
И аз се опарих по подобен начин. Дадох 1500 за лаптоп и сега видеото е тост, а и вече няма гаранция( 2 год. беше). Общо взето изтрая малко време. А той говори и за мултибоксинг, което изисква добра машина, а лаптопа според мен не е начина.

Потребителски аватар
BrandtBG
Нов потребител
Нов потребител
Мнения: 4
Контакти:

Re: Съвет за покупка на лаптоп

Мнение от BrandtBG » 23 мар 2015, 23:56

Alienware Laptops

Аз лично след като ми изгоря настолната машина и вече 3 години се каня да си взема нова цъкам на лаптоп-а

Dell XPS 15-L501x

И досега проблеми нямам - естествено като загрее полагва.


едит: Добре де, в полунощ знаеш ли колко ми се тагваше :)
Последна промяна от nephalem на 24 мар 2015, 09:11, променено общо 1 път.
Причина: Желателно е линковете да се тагват

Chipolino
Нов потребител
Нов потребител
Мнения: 4
Контакти:

Препоръка за видео карта и проблем с лаптоп

Мнение от Chipolino » 03 апр 2015, 12:32

Препоръка за видео карта и проблем с лаптоп

Здравейте.
1.Без да искам си разлях ракията върху лаптопа,сега върви с (затъмнен) екран.Възможно ли е да се оправи?Все още има гаранция към техномаркет ще я признаят ли.
2.Преди година ми изгоря видеото на настолният компютър.
Може ли да се намери карта за окуло 100-150 лв. която да става за нормална игра на D3

п.п.Много съм скарън с компютрите.

Потребителски аватар
Dimcho
Модератор
Модератор
Мнения: 2374
Местоположение: София
Клас: Варварин
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Препоръка за видео карта и проблем с лаптоп

Мнение от Dimcho » 03 апр 2015, 12:44

  1. Ракията е малко опасна за "поливане" на техника, но когато изсъхне (поне бързо се изпарява), може и всичко да е наред. Изчакай няколко дни и ако още тъмнее екранът, го носи за гаранция.
  2. Какво е захранването на PC-то? В момента има страшно много оферти за AMD-карти втора ръка, при това с гаранция, които са доста подходящи за всякакви игри. Примери са: HD 7850, HD 7790, дори някоя R7 260X - под 150W консумация, но на по-старо захранване може да дойдат повече
Поздрави :)

Отговори