Мобилни компютри

Раздел за дискусия на hardware и software
Потребителски аватар
FolTheReaper
Редовен потребител
Редовен потребител
Мнения: 90
Местоположение: Ботевград
Клас: Магьосник
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Мобилни компютри

Мнение от FolTheReaper » 16 мар 2015, 15:16

Съвет за покупка на лаптоп

Здравейте! Искам съвет относно това, че смятам да си купя лаптоп. Гледам,гледам и не мога да се спра. Имам изискване да е с голям екран 12гб рам и добра видео карта и т.н. Чакам Вашите предложения и съвети. :)
Последна промяна от nephalem на 16 мар 2015, 16:24, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Dimcho
Модератор
Модератор
Мнения: 2374
Местоположение: София
Клас: Варварин
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Съвет за покупка на лаптоп

Мнение от Dimcho » 16 мар 2015, 16:28

За да се даде максимално адекватен отговор, ще трябва и повече информация:
  • ориентировъчен или максимален бюджет
  • за какво ще се ползва - работа, игри, музика, филми
  • други предпочитания - големина и тип на екрана (препоръчвам матов пред гланцов), SSD, тегло, цвят и т.н.
п.с. паметта е на плочки, обемът на които е степен на двойката, а за да работи в dual-channel режим трябва да са еднакви, така че споменатите 12GB са малко странен обем. Принципно 8GB стигат за всичко, като изключваме по-специфична работа (тежки чертежи, аудио/видео обработка, виртуалки и т.н.)

Ще очаквам включване ;)

Потребителски аватар
mike777
Нов потребител
Нов потребител
Мнения: 2
Контакти:

Re: Съвет за покупка на лаптоп

Мнение от mike777 » 16 мар 2015, 18:05

Ако ще е за игра не си взимай лаптоп, тази грешка аз я направих. моят съвет е да си вземеш настолен компютър и ако ще ти трябва нещо преносимо си вземи един ipad.
дадох доста пари за добър лапроп с качествена видеокарта 2гб, преди две години. Преди да излезне рос миналата година март месец добавих бърз SSD хард диск 240 гб, резултата - след две години и няколко месеца видеокартата се е отлепила от прегряване - 300 лева за ремонт и пак след няколко месеца същата работа и в момента лаптопа стои в гардероба... затова през есента на 2014 купих нов компютър за да цъкам Д3 - настолен да знам, че мога всеки един чарк да го подменя.
и ако митко чете този форум да знае че затова нямам все още слушалки с микрофон, старите бяха вградени в лаптопа :)

Потребителски аватар
Dimcho
Модератор
Модератор
Мнения: 2374
Местоположение: София
Клас: Варварин
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Съвет за покупка на лаптоп

Мнение от Dimcho » 16 мар 2015, 19:54

Настолният компютър определено има своите плюсове пред мобилните, но има и минуси. Темата е доста дълга и спорна, затова ще спра до тук. Хубаво е да се изяснят първо приоритетите, след което да се вземе решение и да се избере конкретен модел/конфигурация. Ако ще се ползва за игри обаче, както обикновено става, именно заради рисков компонент като видеото, за което и Мишо спомена колко често се разлепва, бих препоръчал настолен. Истински "геймърски" лаптоп струва доста повече, а предлага по-малко :roll:

Потребителски аватар
olfilthy
Модератор
Модератор
Мнения: 685
Местоположение: София
Клас: Ловец на демони
Контакти:

Re: Съвет за покупка на лаптоп

Мнение от olfilthy » 16 мар 2015, 19:58

Съгласен съм с Мишо до някъде, но от моя гледна точка аз също купих лаптоп, който да става за игра ( уж). Сега вече и моята видео карта не работи, не знам какъв е проблема, но ако не беше този лаптоп нямаше как да играя Д3 във Франция. :) така че това е плюс. Но се убедих, че лаптоп и гейминг не вървят ръка за ръка.

Потребителски аватар
Teodor
Новобранец
Новобранец
Мнения: 15
Клас: Кръстоносец
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Съвет за покупка на лаптоп

Мнение от Teodor » 16 мар 2015, 20:04

Аз също съм с лаптоп и няма ядове,вървят ми повечето игри добре и си цъкам ! ;)
Всички сме хора 2 очи 2 уши 1 нос

Потребителски аватар
FolTheReaper
Редовен потребител
Редовен потребител
Мнения: 90
Местоположение: Ботевград
Клас: Магьосник
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Съвет за покупка на лаптоп

Мнение от FolTheReaper » 16 мар 2015, 23:17

Настолна машинка имам. Трябва ми с 12гб заради боксинга. Така като чета маи ще мъкна настошния с мен отколкото да взема настолен. Въпреки, че като има гаранция к'ф е проблема?

Потребителски аватар
PUMEH
Потребител
Потребител
Мнения: 52
Местоположение: Пловдив
Клас: Монах
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Съвет за покупка на лаптоп

Мнение от PUMEH » 17 мар 2015, 07:30

Преди няколко години си купих Asus G74 за да мога да играя като пътувам и в офиса. Все още нямам никакви ядове с него. Има 16GB RAM и единия от хардовете го смених (още в началото) с SSD и така работи по-добре и от някои настолни машини. Ако си отделил достатъчно финанси разгледай G серията на Asus.

Потребителски аватар
Dimcho
Модератор
Модератор
Мнения: 2374
Местоположение: София
Клас: Варварин
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Съвет за покупка на лаптоп

Мнение от Dimcho » 17 мар 2015, 10:13

Лаптопите на Asus от G серия определено се класират като геймърски. Ако цената ти идва малко висока, може да погледнеш и Lenovo Y - FullHD резолюция, матов екран, хубаво видео и други екстри. Все пак кажи и какъв е бюджетът.

Потребителски аватар
TorbalaN
Ветеран
Ветеран
Мнения: 83
Местоположение: София
Клас: Знахар
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Съвет за покупка на лаптоп

Мнение от TorbalaN » 17 мар 2015, 10:49

Предложение и от мен...ще е по-евтин от G75, но няма да му отстъпва :)
>>цъъък<<
" Всичко е въпрос на гледна точка"
>>>ЦЪК<<<

Отговори