Виртуална реалност (VR)

Раздел за дискусия на hardware и software
Потребителски аватар
Dex
Ветеран
Ветеран
Мнения: 156
Местоположение: Sofia
Контакти:

Виртуална реалност (VR)

Мнение от Dex » 04 фев 2016, 18:17

Нека си поговорим за VR :)

Този пост е In Progress ...

По-долу Димчо е листнал някакви клипчета от мое име :D Утре ако ми остане време ще седна да драсна нещо сериозно :)

Oculus Rift
Sony PlayStation VR
HTC Vive
Samsung Gear VR
Microsoft HoloLens
FOVE VR
Zeiss VR One
Изображение
Avegant Glyph
Изображение
Razer OSVR
Изображение
Google Cardboard
Изображение
Freefly VR headset
Изображение

Потребителски аватар
tERROR
MVP
MVP
Мнения: 400
Местоположение: Габрово
Клас: Кръстоносец
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Виртуална реалност (VR)

Мнение от tERROR » 05 фев 2016, 09:01

Понеже имам Google Cardboard ще напиша няколко реда. Взех си китайски вариант че е по евтин и не виждам някаква разлика. Та не можах да намеря приложение което да се справи с контрола като хората. Предполагам поради липсата на магнитен сензор на моя GSmart. Интересно е да да изгледаш някое трелърче или документално филмче подготвено специално за Cardboard ама не бих до ползвал повече от 15 мин. Приложенията които съм пробвал: Cardboard на Google (задължително), AAA VR Cinema Cardboard 3D SBS (заслужава си заради документалните филми), Side-by-Side Video Pleyer (пуска всяко видео на телефона ви стерео), Fulldive VR; Не съм го ползвал доста време сигурно има и други нови програмки както и подобрения на старите.
Ако телефона ви има ниско DPI и няма магнитен сензор не си заслужава 5$ дори и за китайския вариант.
Изображение

Потребителски аватар
Dimcho
Модератор
Модератор
Мнения: 2374
Местоположение: София
Клас: Варварин
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Виртуална реалност (VR)

Мнение от Dimcho » 05 фев 2016, 09:08

При условие че е картонено, да похарчиш $5 вместо $20 си е напълно разумен вариант. Какво като няма да ти пише "Google" на картончето :D

От изброените съм тествал и аз китайски вариант на хартиените приставки за телефон, като с приличната резолюция на iPhone 5 (малко по спомен) беше ok. При колегата Dex пък сме тествали и стария Oculus SDK, а някои от демотата си бяха впечатляващи.

Технологията има накъде да се развива и усъвършенства, така че тепърва предстоят яките неща :)

Потребителски аватар
Монаха
Ветеран
Ветеран
Мнения: 657
Местоположение: София
Клас: Монах
Контакти:

Re: Виртуална реалност (VR)

Мнение от Монаха » 05 фев 2016, 09:22

Аз си мислех за VR-ите....при положение че са ни буквално пред очите, фокусното разстояние трябва да е мноооого късо....смисъл вероятността да ни се скапат очичките бързо бързо не е за пренебрегване ( не че няма да си взема на SONY VR-a де :lol: )

Няма ли някъде инфо производителите да разяснят как стоят нещата точно по този въпрос?

Потребителски аватар
tERROR
MVP
MVP
Мнения: 400
Местоположение: Габрово
Клас: Кръстоносец
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Виртуална реалност (VR)

Мнение от tERROR » 06 фев 2016, 09:27

То имаше информация за припдъци, световартеж, главоболие ... ти за някакви очи мислиш :)
Изображение

Потребителски аватар
Монаха
Ветеран
Ветеран
Мнения: 657
Местоположение: София
Клас: Монах
Контакти:

Re: Виртуална реалност (VR)

Мнение от Монаха » 06 фев 2016, 10:27

tERROR написа:То имаше информация за припдъци, световартеж, главоболие ... ти за някакви очи мислиш :)
То това ясно.....в Dex като зяпах на окулуса определено ти шашка вестибулара :lol: но предполагам с времето ще се свиква.....както беше в началото с 3Д филмите по кината.....всички ги боляха чутурите, пък сега са ОК.

Но определено самите лещи са пред очите, и това вече си е важно според мен.
Отделно ми е интересно какви са лещите на различните пройзводители.....все пак си има качествени и некачествени такива.

Примерно 2 телескопа с еднакви като размер лещи могат да имат разлика в цената 500 доларес, именно заради качеството на самата леща. (б**и примера дадох :lol: ама си е така )

Потребителски аватар
Dex
Ветеран
Ветеран
Мнения: 156
Местоположение: Sofia
Контакти:

Re: Виртуална реалност (VR)

Мнение от Dex » 01 мар 2016, 16:00

Вече може да направите pre-order (предварителна поръчка) за HTC Vive

Изображение

Искат "само" 899,00€ (EU) / £689.00 (UK) / $799.00 (US) :facepalm:

Потребителски аватар
Монаха
Ветеран
Ветеран
Мнения: 657
Местоположение: София
Клас: Монах
Контакти:

Re: Виртуална реалност (VR)

Мнение от Монаха » 02 мар 2016, 08:50

Определено след като видяхме цените на окулуса и вайва очаквам с нетърпение VR-а на SONY.

За горните 2 трябва и ново PC, понеже моето е доста старичко вече, и разхода го виждам x2 някъде.

Потребителски аватар
olfilthy
Модератор
Модератор
Мнения: 685
Местоположение: София
Клас: Ловец на демони
Контакти:

Re: Виртуална реалност (VR)

Мнение от olfilthy » 02 мар 2016, 15:07

Убеден съм, че за 1800 лв, ще си купя Плейстейшън + ВР-а им :) От Валв, може да ходят да се прегледат някъде.

Потребителски аватар
Dimcho
Модератор
Модератор
Мнения: 2374
Местоположение: София
Клас: Варварин
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Виртуална реалност (VR)

Мнение от Dimcho » 02 мар 2016, 16:23

Ако някой ми го подари, ще го продам и ще си upgrade-на PC-то (или поне монитора) :D

Отговори