Кулинарни изкушения

Място за релакс
Потребителски аватар
Dimcho
Модератор
Модератор
Мнения: 2374
Местоположение: София
Клас: Варварин
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Кулинарни изкушения

Мнение от Dimcho » 26 мар 2015, 11:27

Здравословни блокчета

Това е една много лесна рецепта за здравословна закуска, състояща се от няколко видя семки, подходяща за силен старт на деня и/или следобедно хапване.


Продукти
  • 100 грама слънчогледови семки
  • 100 грама тиквени семки
  • 100 грама сусамени семки
  • 100 грама стафиди
  • 6-7 супени лъжици мед
Всички семки са сурови и белени!


Приготвяне

Семките и стафидите се смесват добре в голяма купа. След това се добавя и медът. Разбърква се хубаво, така че да се получи своеобразно "тесто". В малка тавичка, покрита с хартия за печене, се разстила равномерно сместа. Оставя се в хладилника за около час (да стегне), след което се нарязва на парченца.


Резултатът

Изображение


Препоръки

Оригиналната рецепта е леко преправена, понеже съм любител на суровите семена и ядки. Овесените ядки са пропуснати умишлено, по препоръки от друг любител-кулинар, така че блокчетата да станат малко по-хрупкави.

Да ви е сладко :)

Потребителски аватар
TorbalaN
Ветеран
Ветеран
Мнения: 83
Местоположение: София
Клас: Знахар
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Кулинарни изкушения

Мнение от TorbalaN » 26 мар 2015, 11:42

Това ще се пробва...Изглежда повече от добре :roll:
" Всичко е въпрос на гледна точка"
>>>ЦЪК<<<

Потребителски аватар
Dimcho
Модератор
Модератор
Мнения: 2374
Местоположение: София
Клас: Варварин
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Бързи палачинки

Мнение от Dimcho » 27 май 2015, 15:30

Напоследък малко ме мързи да си направя палачинки, но ми попадна тази идея, която 100% ще тествам:



1 банан + 2 яйца + малко канела = бързи палачинки :)

Edit: при мен станаха като бухтички, понеже без мазнина сместта става доста трошлива
po-skoro buhti.jpg
po-skoro buhti.jpg (1.64 MiB) Видяна 5654 пъти

Потребителски аватар
Dimcho
Модератор
Модератор
Мнения: 2374
Местоположение: София
Клас: Варварин
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Burning Hells Popsicles

Мнение от Dimcho » 23 юни 2015, 12:36

Диабло близалки
burning hells popsicle.jpg
burning hells popsicle.jpg (97.07 KиБ) Видяна 5653 пъти
Лятото вече е тук затова ето едно освежаващо предложение за горещите дни, препоръчано от специалистът по справяне с жегата - Диабло :diablo:

Продукти
  • 30 грама Bitters (сладко-горчива алкохолна напитка)
  • 100 грама бърбън
  • 1 чаена чаша череши (без костилки)
  • 2 чаени чаши портокалов сок
  • 1 праскова
  • допълнителен подсадител по избор
ingredients.jpg
ingredients.jpg (108.04 KиБ) Видяна 5653 пъти
Подготовка

Времето за приготвяне е около 20 минути. Трябва да престоят в хладилник около 8 часа (или 5-6 часа при безалкохолния вариант). Още по-бързо става във фризер.

Старт

Прасковата и чаша портокалов сок се добавят в блендер. След това се прибавя половината Bitters и бърбън. Миксира се добре и се оставя настрани.

Игра в центъра

Вторите половини сок, бърбън и Bitters, плюс черешите се разбиват в отделен съд. Черешовата смес трябва да е по-рядка от прасковената.
enjoy.jpg
enjoy.jpg (59.95 KиБ) Видяна 5653 пъти
Финал

Сипете прасковената смес във формички, запълвайки около 2/3. Най-отгоре долейте черешовата смес. С подходящ предмет "пробийте" горната смес, така че част от нея да "кърви" надолу. Оставате в хладилник/фризер.

Допълнително

Както е споменато горе, може да се пропусне алкохолът за сметка на още портокалов сок, така че близалките да
са подходящи и за деца.
mix.jpg
mix.jpg (86.45 KиБ) Видяна 5653 пъти
Да ви е сладко :)

Източник: EatGameLive

Потребителски аватар
Jeron
Потребител
Потребител
Мнения: 71
Местоположение: Горна Оряховица
Клас: Ловец на демони
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Кулинарни изкушения

Мнение от Jeron » 26 юни 2015, 12:41

Този сладолед , хъм , много добре изглежда. А и съставките ми харесват , особено в алкохолния вариант :twisted:
"Хората в древността не обичали много да говорят. Те смятали за позор, ако не успеят да застанат зад собствените си думи."

Конфуций

Потребителски аватар
Dimcho
Модератор
Модератор
Мнения: 2374
Местоположение: София
Клас: Варварин
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Целувки

Мнение от Dimcho » 20 юли 2015, 17:57

Целувки

Една доста лесна рецепта за така любимите на всички сладки.

Продукти
  • 2 белтъка
  • 150 грама захар
  • пакетче ванилия
Правилото тук е: около 75 грама захар за 1 белтък.

Приготвяне

Пуснете фурната да загрява на 100 градуса. Изберете дълбок съд и го подсушете добре. Добавете белтъците и ванилията, разбивайки ги "на сняг" с миксер. Бъркането отнема 5-10 минути в зависимост от мощността на миксера. Бабешкият тест за добре свършена работа е да обърнете съда наопаки над главата си :)

Към разбитите белтъци се добавя по малко захарта, така че сместа остане "пухкава". Ако сложите по-малко захар, целувките ще станат по-леки. След това може да тествате по горния метод още веднъж. Върху тава, покрита с хартия (или вестник), с шприц или чаена лъжица се оформят целувките.

Печете 1 час на 100 градуса. Ако след първите 30-тина минути започнат да придобиват кафеникав цвят, намалете градусите на 75. Може да се пекат и по-бавно - 2 часа на 50 градуса, така че да останат съвсем бели. След печенето изключете фурната и ги оставете в нея да се изсушат.

Резултат

Ето какво се получи при мен:
Tseluvki.jpg
Tseluvki.jpg (1.07 MiB) Видяна 5614 пъти
Ползвал съм тръстикова захар, затова са малко по-кафяви, а и според независим експерт съм ги препекъл малко :roll: Така или иначе, бяха вкусни.

Да ви е сладко!

Потребителски аватар
Dimcho
Модератор
Модератор
Мнения: 2374
Местоположение: София
Клас: Варварин
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Ореховки (но с бадеми)

Мнение от Dimcho » 03 авг 2015, 10:31

Ореховки

Поредната лесна рецепта за нещо сладко. Последно я бях приготвял преди повече от 10 години, но като ми дойде музата ... Малцината опитали останаха приятно очаровани :)

Продукти
  • 200 грама орехи
  • 300 грама захар
  • 4 белтъка
  • 3 с.л. какао и/или канела
  • 1 ванилия
products.jpg
products.jpg (1.69 MiB) Видяна 5593 пъти
Приготвяне

Орехите се смилат, след което се добавя ванилията, какаото и захарта. Ако яйцата са големи, може спокойно да ползвате само 3, за да се получи по-гъста консистенция. Белтъците се разбъркват добре и към тях се прибавят останалите продукти. С лъжичка се оформят сладките от получената смес в тавата, застлана с хартия за печене. Стоят във фурната около 20 минути на 180 градуса.

Резултат

В случая обаче ползвах бадеми, понеже нямах под ръка орехи, а количествата бяха на половина (малки са ми фурната и тавата).
sweets.jpg
sweets.jpg (1.88 MiB) Видяна 5593 пъти
Рецепта: Ореховки без брашно

Да ви е сладко!

Потребителски аватар
Dimcho
Модератор
Модератор
Мнения: 2374
Местоположение: София
Клас: Варварин
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Тиквеник с канела, орехи, морков и ... Диабло-нотка

Мнение от Dimcho » 30 окт 2015, 00:44

Днес запретнах ръкави и сътворих тиквеник с канела, орехи, морков и ... Диабло-нотка:
HTC Vive

Потребителски аватар
Dimcho
Модератор
Модератор
Мнения: 2374
Местоположение: София
Клас: Варварин
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Rum Balls

Мнение от Dimcho » 13 дек 2015, 17:07

Топки с ром (rum balls)
Rum Balls.jpg
Rum Balls.jpg (689.35 KиБ) Видяна 5420 пъти
Продукти

300 гр. бисквити (малък пакет "Закуска")
200 гр. смлени орехи
150 гр. краве масло
100 мл. ром
6 с.л. кафява захар
5 с.л. какао
1 ванилия
кокосови стърготини

Приготвяне

Бисквитите се смилат (или натрошават) на ситно. Към тях се добавя захарта, какаото и ванилията. Сухите съставки са разбъркват добре. Смилат се и орехите, като може да добавите една лъжица от захарта при тях, за да не залепнат. Добавят се към останалите продукти, след което идва ред на маслото (добре е да е размекнато). Меси се "питка", която е доста ронлива. Ето тук се намесва и ромът, от който добавяте на вкус (може и повече), така че да се получи лесно за оформяне на топчета тесто. Овалвате с ръце малки топчета и ги поставяте в подходящи за целта хартиени формички. Накрая ги поръсвате с малко кокос.

Базовата рецепта, която леко подобрих, е тази.

Да ви е сладко :)

п.с. консумирайте умерено преди шофиране

Потребителски аватар
Dimcho
Модератор
Модератор
Мнения: 2374
Местоположение: София
Клас: Варварин
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Шоколадов десерт

Мнение от Dimcho » 27 яну 2016, 18:47

Шоколадов десерт
mmm.jpg
mmm.jpg (1.17 MiB) Видяна 5355 пъти
Продукти
  • 2-3 банана
  • 1 авокадо
  • 4 ч.л. натурално какао
Приготвяне

Минавате всичко с пасатора. Става изключително вкусно, даже е полезно, че и засища :)

Рецептата е от bb-team

Отговори