Геополитика и положението в страната

Място за релакс
Потребителски аватар
Jeron
Потребител
Потребител
Мнения: 71
Местоположение: Горна Оряховица
Клас: Ловец на демони
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Коментари за политика и положението в страната

Мнение от Jeron » 13 юли 2015, 13:24

Dimcho написа:Атински пенсионер се жалва – намалили му пенсията на 1500 евро
БЕРЛИН – Милиони германски зрители останаха стъписани по време на излъчване на тв репортаж от Атина. Пред камера и микрофон местен пенсионер изплака болката си: преди е получавал 3600 евро пенсия, орязали я по настояване на кредиторите и сега парите му за старост намалели на...1500 евро.

Намалената пенсия на гърка дори в Германия е рядък лукс, масовите са около 1000-1200 евро, но има и доста по 700 евро.
:facepalm:
Како рече , ай сиктир бре , да му намалят пенсииката . Това е несериозно . Значи, аз предлагам да заделим от пенсииките на нашите родители , които са около 130 евро , та те са свикнали и с 30 евро на месец , а останалите 100 да пратим на Гръцките пенсионери. :lol:

п.с. Имам вече нова мечта , пенсионерче в Гърция да стана . 8-)
"Хората в древността не обичали много да говорят. Те смятали за позор, ако не успеят да застанат зад собствените си думи."

Конфуций

Потребителски аватар
Dimcho
Модератор
Модератор
Мнения: 2374
Местоположение: София
Клас: Варварин
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Коментари за политика и положението в страната

Мнение от Dimcho » 15 юли 2015, 15:14

Държавните служители в Гърция излизат в 24-часова стачка срещу новите мерки за икономии

Нагледно:
Save Greece.jpg
Save Greece.jpg (105.7 KиБ) Видяна 4898 пъти
Европейската комисия предложи заем за Гърция от 7 млрд. евро
... с който правителството да покрие финансовите си нужди през юли. Кредитът ще е за максимум 3 месеца и ще бъде отпуснат от Европейския механизъм за финансова стабилност (EFSM) ...

Инициативата на еврокомисията ще бъде представена за одобрение на финансовите министри от ЕС по-късно в сряда. В нея изрично се посочва, че средствата ще бъдат преведени, ако преди това парламентът в Атина одобри първите реформи, изисквани от споразумението с еврозоната, и формално започне преговори с ESM, което се очаква за четвъртък или петък.

Потребителски аватар
olfilthy
Модератор
Модератор
Мнения: 685
Местоположение: София
Клас: Ловец на демони
Контакти:

Геополитика или накъде върви светът?

Мнение от olfilthy » 09 ное 2016, 10:14

Честито, на вече официално най-глупавата нация на света, а именно Америка! Избрахте морков за президент, сега света отива рязко надолу! GG WP!

Потребителски аватар
thepeanut
MVP
MVP
Мнения: 452
Клас: Ловец на демони
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: На кафе :)

Мнение от thepeanut » 09 ное 2016, 18:28

Защо пък? Аз съм за Тръмп. Оная бабушкера щеше да направи 3-та световна ... Напротив сега нещата може да се успокоят.

- Няма да има соросоиди - Америка за България - Отворено общество.... - Хората работещи за Сорос са виновни за сегашното положение на България!

- Най накрая може да се стигне до реален край на войната в Сирия и да се спрът бежанците!

и т.н.

Vaskes
Редовен потребител
Редовен потребител
Мнения: 85
Клас: Знахар
Контакти:

Re: На кафе :)

Мнение от Vaskes » 11 ное 2016, 12:23

thepeanut написа:Защо пък? Аз съм за Тръмп. Оная бабушкера щеше да направи 3-та световна ... Напротив сега нещата може да се успокоят.

- Няма да има соросоиди - Америка за България - Отворено общество.... - Хората работещи за Сорос са виновни за сегашното положение на България!

- Най накрая може да се стигне до реален край на войната в Сирия и да се спрът бежанците!

и т.н.
+1 :beer:

Потребителски аватар
Dimcho
Модератор
Модератор
Мнения: 2374
Местоположение: София
Клас: Варварин
Помощник: Тамплиер
Контакти:

The World According To Donald Trump 2016

Мнение от Dimcho » 13 ное 2016, 20:13

Може и да се окаже по-малкото зло ...
The World According To Donald Trump 2016.png
The World According To Donald Trump 2016.png (135.78 KиБ) Видяна 4628 пъти

Ето и положението при нас - Румен Радев е петият президент на България

dominiko
Форумен приятел
Форумен приятел
Мнения: 150
Местоположение: Шумен
Клас: Ловец на демони
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Геополитика и положението в страната

Мнение от dominiko » 14 ное 2016, 15:11

Като цяло САЩ няма какво да ги мисли, обаче става интересно тук. За мен Бойко умишлено избра слаб кандидат(губи изборите), в следствие на което подава оставка( на пръв поглед всички доволни и му се смеят как се взел на сериозно и загубил). Какво следва( според мен)?. Имам две хипотези - в този период се очаква да се провали сделката на султана и ЕС, а той се заканва да отприщи нова бежанкса вълна - удобен момент да се изниже по терлички тиквоча и да не носи отговорност за разградения двор, който всъщност сме. Другата хипотеза е да се възползва от референдума( мажоритарния вот) и да се изчисти от реформатори и патриоти и да има мнозинство( вота ще е различен на парламентарни избори колкото и да се надъхват социалистите). Крайната цел винаги е била мнозинство и спокойното обслужване на "нашите". Хубавото от цялата работа е, че Радев спечели като личносто- хората си го избраха, без значение от политическите си нагласи.

Потребителски аватар
olfilthy
Модератор
Модератор
Мнения: 685
Местоположение: София
Клас: Ловец на демони
Контакти:

Re: Геополитика и положението в страната

Мнение от olfilthy » 14 ное 2016, 23:44

Борисов знаеше от Ден 1 , че Цачева няма да спечели тези избори. Общо взето така извъртя нещата, че да може да подаде оставка за да има предсрочни избори, които да му вържат нови 4 годинки в парламента, така че GG WP, брат!
Като цяло в ей такъв цикъл ще си се въртим, затова и дългоочакваното " ОПРАВАНЕ НА БЪЛГАРИЯ " няма да дойде, поне в нашия живот.

Радев за мен винаги е бил логичен избор, дори Цачева да не беше прекия опонент - човека е изключително интелигентен, представителен е, и думата ми е има тежест.

Потребителски аватар
Noxifer
Форумен маниак
Форумен маниак
Мнения: 218
Клас: Ловец на демони
Помощник: Разбойник
Контакти:

Re: На кафе :)

Мнение от Noxifer » 16 ное 2016, 21:19

По света...:
olfilthy написа:Честито, на вече официално най-глупавата нация на света, а именно Америка! Избрахте морков за президент, сега света отива рязко надолу! GG WP!
По-добре морков, отколкото отявлена престъпница. Изглежда не си се интересувал достатъчно по темата, та си нямаш и представа за какво същество става дума.

Има много материали на интернет, но ти препоръчвам тези конкретно, защото ще ти дадат доста добра представа за Хилари и хората, които гласуват за нея. Самият факт, поддръжниците й са изненадани от победата на Тръмп показва достатъчно красноречиво, че не знаят на кой свят се намират. Промити мозъци, които напълно съответстват на жертви на mind control техники, описани от Юрий Безменов (има го на края на третото видео). Тях логика и всякакви обективни доказателства не ги достигат.

Истината е една: ако демократите искаха да имат реален шанс да спечелят, не трябваше да пре**ават Бърни Сандърс. Обаче Сандърс се беше заканил, че ще погне Уолстрийт (цял филм имаше наскоро за това, какви машинации стават там за сметка на обикновените хора, The Wolf of Wall Street (2013) май беше), и престъпници като Клинтън, чиито гуши се тъпчат точно от другите вълци решиха да го прекарат.

Ситуацията е "кой ми ака в гащите":
https://www.youtube.com/watch?v=GLG9g7BcjKs

А сега, най-слабоумните и примитивни от тях протестират срещу... демокрацията. Демократичния избор на Американския народ. Що за парадокс е това (демократи да протестрират срещу демокрацията).

Hillary Must Lose
https://www.youtube.com/watch?v=dtRj6x1jHuU

Hillary Wants War
https://www.youtube.com/watch?v=hyaFsPKjZdo

This Week in Stupid (13/11/2016) - Death of Social Justice Special
https://www.youtube.com/watch?v=Q8TE_QMa3fw
thepeanut написа:Защо пък? Аз съм за Тръмп. Оная бабушкера щеше да направи 3-та световна ... Напротив сега нещата може да се успокоят.
На това се надява цял свят, вкл. и нашия нов президент.

...и у нас:
dominiko написа:За мен Бойко умишлено избра слаб кандидат(губи изборите)
olfilthy написа:Борисов знаеше от Ден 1 , че Цачева няма да спечели тези избори. Общо взето така извъртя нещата, че да може да подаде оставка за да има предсрочни избори, които да му вържат нови 4 годинки в парламента, така че GG WP, брат!
Такива хипотези не са от вчера. Според мене още в тази статя има такива намеци:
http://www.investor.bg/bloomberg-tv/461 ... ri-217479/
olfilthy написа:Радев за мен винаги е бил логичен избор, дори Цачева да не беше прекия опонент - човека е изключително интелигентен, представителен е, и думата ми е има тежест.
За мен Радев беше логичен избор, ако не за друго, то заради факта, че ако Ц.Ц. беше избрана, п.п. DERP щяха да могат да си правят каквото си поискат, без да видят нито едно вето. Те са толкова нахални, че не са доволни да държат и хляба, и ножа, а настояват цялата посуда и въобще всичко да е тяхно. Кой знае какви неща са искали да прокарват в ощърб на народа, че им е трябвал и този пост под контрол. Е, не става така.
И без това функциите на президент в парламентарна република са малко, хайде да не се лишаваме и от фукцията му да бъде коректив и да се намесва с вето.

Определено се радвам, че гласувах. Не съм се забавлявал така от доста време насам. Беше ми изключително огромно одоволствие да гледам, как derpерите се тръшкат като сърдити малки деца :Р
Като цяло това е един много добър стимул. Не ми трябват кебабчета. Ще си гласувам, за да ми се съдира търбуха от смях :D

Отговори