Геополитика и положението в страната

Място за релакс
Потребителски аватар
Монаха
Ветеран
Ветеран
Мнения: 657
Местоположение: София
Клас: Монах
Контакти:

Геополитика и положението в страната

Мнение от Монаха » 19 мар 2015, 12:20

Малко съм се обострил днес

Значи когато в Украйна палиха и убиваха беше справедлив протест за демокрация, а когато в Германия протестират заради неравенството и немотията е ВАНДАЛИЗЪМ и ЛЕВИ РАДИКАЛИ... Меркел,отиди да те опъне някой най накрая че да спреш с глупостите... ХОРАТА искат равенство, работа, храна и БЪДЕЩЕ... Няма как с ЕВРОГЕЙСКИ ценности да продължавате да лъжете хората... ВРЕМЕ Е ЗА РЕВОЛЮЦИЯ и в БЪЛГАРИЯ... Ние взимаме 300 евро и спим а германеца взима 3000 и е готов за борба срещу КОЛОНИЗАТОРИТЕ... Давайте да излизаме и да почваме защото ВРЕМЕ НЯМА... България е на БЪЛГАРСКИЯ НАРОД. Време е да си я върнем... Няма смисъл да чакаме чикиите от ГЕРБ, АБВ, ПФ, ДПС, БДЦ и РБ да ни унищожат. Всички имаме право на нормален живот. ДА ИЗРИНЕМ БОКЛУКА!!!

ЦЪК

Потребителски аватар
Orendist
MVP
MVP
Мнения: 228
Местоположение: София
Клас: Монах
Контакти:

Re: На Кафе :)

Мнение от Orendist » 19 мар 2015, 13:01

В Германия анархистите и комунистите (като цяло левите) излизат на протест срещу демокрацията и капитализма, а в Бразилия демократи и либерали излизат на протест срещу социализма. Протестите са абсолютно сходни. Тотални безредици, гражданско неподчинение, битки с полиция и жандармерия. В Украйна пък националистите се сляха с демократите и излязоха на протест срещу червената сянка на руския деспотизъм. В Гърция пък левите излязоха срещу десните. Украинците се намират в положението, в което ние се намирахме през '89-'90 г., а именно - мислим си, че като като "свалим" червените боклуци, ще дойде великата демокрация. А то чисто и просто дойде един крипто-комунизъм. Защо става така? Много просто... Всъщност, не, много е сложно. Капитализмът и комунизмът са измислени от един човек. Това са бинарни опозиции, наложени от болния мозък на един сърдит еврейски "всезнайко" - Хаим Хершел Мардохай. Говори ли ви нещо? Не, нали... вие го знаете с гръмкото немско име Карл Маркс.

Много дълго ще стане. Идеята ми беше, че политиката не е за всеки. Твърде е многопластова. Това добре го е знаел и г-н Мардохай. Затова лесно се е избазикал по философски с човечеството. Аз не мисля, че хората искат равенство. Аз мисля, че искат равнопоставеност. Не може да сме равни. Но можем да бъдем справедливи. Демокрацията сама по себе си не е зло. Тя е древна форма на управление. В Скандинавия и Древна Гърция е имало демокрация на много места. Сегашното обаче не е демокрация. Това е криптирано робовладелство. Демокрацията е невъзможна от около 1500-1700 години насам.

Та, номерът е отработен и работи безотказно: създай теза, антитеза и синтеза; остави хората да се възприемат като част от едно от трите и им гледай сеира. Няма ляво и дясно. Русия и САЩ са едно и също зло. Няма нужда от патетични излияния към руската мечка. Или от патетични такива към технократското бъдеще, блестящо отвъд Атлантическия океан.

Ако ще се правят протести в тая държава, трябва да се съберем хора, дето са готови да убиват и да бъдат убити. Аз на мирен "протест" повече няма да стъпя. Да танцуваме, да пеем, да лягаме по земята и да се смеем. България се циганизира с всяка изминала секунда, а ние танцуваме на жълтите павета. Баси пародията. Да има сто човека ентусиаста като мен да мятаме молотовки по парламента и да трошим вратовете на някой политик, тогава ще има и резултати. Готов съм да вляза в затвора доживот, ако преди това отрепя 10-15 изрода от парламента. Но с танци и песни - не, благодаря.
Когато огън завали от небесата, човечеството ще пожъне това, което е посяло.

Потребителски аватар
FolTheReaper
Редовен потребител
Редовен потребител
Мнения: 90
Местоположение: Ботевград
Клас: Магьосник
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: На Кафе :)

Мнение от FolTheReaper » 20 мар 2015, 23:50

Orendist написа:...
Относно КРИПТО ( :) ) разбора, които си направил ще ти кажа едно нещо" Ми не си прав." Това е дълга и спорна тема, но като цяло" Ми не си прав". Само се чудя защо пишеш такива сложни словосъчетания и думи като дори ти самия навярно не ги разбираш, но и това е друга тема. И тук смятам да постна един истински текст:
Родени в България така ни се пада,
трудно е да избягаш от казана и в ада!
Мечтаеш Ферарито ти да е с черен цвят–матов,
а мразиш себе си, дори мразиш и Бербатов!
Душите ни взеха, взеха ги отдавна.
Ценностите умряха, когато комунизма падна!
Искам свобода, Брато, не искам свободия.
Не искам да съм РОБ на тия или на ония!
Държава, в която гласът ти струва едно кебапче,
за умиращия в болницата даже няма хапче!!
Матрицата е пълна, ние сме ботове,
брата брат предава, превърнаха ни в скотове!
Оставете ни да дишаме–искам глътка въздух.
Не мога да ви дишам бе–искам глътка въздух!
Не говоря по телефона с моите момчета,
еб*л съм ви ченгетата и ваш`те СРС-та!
Взеха ни душите с ръце изцапани.
Не им ли стигна, искат и сърцата ни??
ТЕ искат всичко от мен,
а аз отдавна нищо нямам.
Вървя по моя път и просто гледам да не падам!
И има дни, в които не мога и не искам,
да си лягам и тази Ludost ме кара да продължавам.
Цървули разни, депутати мазни лъжат,
хората всеки ден и това ме дразни!!!
Ръсят глупави обещания големи,
300 лева на месец и мислят, че няма проблеми!
Фалшиви думи,лимузини,10 души охрана,
не ходят никога сами, защото к`во стана?
Искат свободата ми, искат и съдбата ми,
стоя зад ъгъла и ги чакам с камък в ръката ми!
Още 4 такта ми остават до края,
а те лъжат, че България ще влезе в Рая!
И най-накрая среден пръст за всички вас
бягате като мишки, когато паднете от власт!
Превърнахте ни в дилъри, сводници,
половината от наще станаха подводници!
Израстваш в квартала и просто нямаш шанс,
правиш схеми и после разработките в ДАНС!
А аз ви мразя, мразя от сърце,
взехте ми душата както сладолед от дете!
Искат ми сърцето, но гардът ми не пада,
ще ви хапя гадове–ще се видиме в АДА!!
Последна промяна от nephalem на 21 мар 2015, 09:01, променено общо 1 път.
Причина: Твърде дълъг цитат

Потребителски аватар
Orendist
MVP
MVP
Мнения: 228
Местоположение: София
Клас: Монах
Контакти:

Re: На Кафе :)

Мнение от Orendist » 21 мар 2015, 02:24

Човек, да ми копираш някакъв чалгаджийски текст и да ми казваш какво разбирам и какво не, просто е обидно. Термините, които съм използвал не са сложни за средно интелигентните хора. За Монаха със сигурност не са сложни. Ако имаш какво да напишеш, да изложиш мнението си по някакъв начин - направи го. Но се съмнявам, че ще напишеш нещо аргументирано. Както казах, политиката е сложно нещо и не е за всеки. Под "всеки" визирах хора като теб. Ти нямаш познания по основни политически понятия. Нямаш понятие от история на политиката и от история по принцип. За философията да не говорим - там ти е пълна мъгла. Не ме питай как знам, то си личи. Дори ми е ясно как в следващото ти съобщение ще изчетеш половината уикипедия, за да не звучиш смешно. Защо, Фол, изобщо се опитваш да ме апострофираш? :lol:
Когато огън завали от небесата, човечеството ще пожъне това, което е посяло.

Потребителски аватар
Монаха
Ветеран
Ветеран
Мнения: 657
Местоположение: София
Клас: Монах
Контакти:

Re: На Кафе :)

Мнение от Монаха » 21 мар 2015, 07:33

За жалост точно на протестите преди 2г. си пролича какво поколение израстна (това е моето поколение, и тук не визирам пенсионерите, и хората над 40г) Имах няколко приятеля, който ме викаха да ходя с тях.....и знаете ли кое беше жалкото (тук съм на 100% съгласен с Orendist) че като ги питам "добре бе човек, вие там ходите да пиете по бири с приятелчета, хорца и да кесите по земята!?!" и те ми казват "Ми да бе....да се видиме." (отговор на въпроса за какво седят там не получих....те НАИСТИНА НЕ ЗНАЯТ) Мисля че това е достатъчно и няма да коментирам.
Аз бих отишъл на протест когато виждам СМИСЪЛ...не да се видиме на по бира, и щото сме си забравили лумпените физиономий.
За жалост (това снощи го коментирахме и в диабло докато цъкахме) много голям процент от младите хора дето ИМАТ глава на раменете си вазираха в чужбина. Не че не вазираха и тотални идеоти, но те се връщат бързо...или остават където са, но на същото дередже като тук, а понякога и по-зле.
И малцината ми останали приятели с някакво сиво вещество в главата, дето се броят на пръсти и се борят за нещо тук, са доста нещастни като цяло. То и аз, въпреки че се хиля като олигофрен, съм нещастен. Особенно болно ми става като се връщам от чужбина, и тогава разликата се усеща много ЯВНО....боли ме къде живея в такива моменти.
Тук си важи правилото "Незнанието ТРЯБВА да се наказва!" и като ги гледам подрастващите в момента аз лично оправия НЕ ВИЖДАМ. ЖАЛКО!!!
(както казва един автомонтьор, дето сина му и дъщеря му си биха камшика и живеят в друг свят в момента "БЕГАНЬЕ МАЙКА, БЕГАНЬЕ!") :(

Потребителски аватар
nephalem
Администратор
Администратор
Мнения: 61

Re: Коментари за политика и положението в страната

Мнение от nephalem » 21 мар 2015, 09:06

Започнатата ви дискусията се сдоби със собствена тема. Ще напомня да се придържате към правилата на форума, за да спестите на администрацията триене и коригиране на мнения!

Потребителски аватар
Jeron
Потребител
Потребител
Мнения: 71
Местоположение: Горна Оряховица
Клас: Ловец на демони
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Коментари за политика и положението в страната

Мнение от Jeron » 21 мар 2015, 11:22

Днес, говорих с един приятел който от дълги години живее в Германия.
Та пича споделя, че това Българите сме странни птици. Навсякъде в Европа хората се борят за повишаване на заплатите , а тук в БГ-то се борим само за работа.
Страха от безработица постоянно се насажда от "милите" ни работодатели. Вследствие на което , работиш за малко " мъни " парички , а други стават милионери .

Има много примери, които можем да вземем за правилна РЕФОРМА , дори и от наши съседни страни , но някак си това не се случва . То вече 25 години реформи , а до къде сме стигнали ..... :roll:
Както казват някой стари хора " До под кривата круша " / в превод за по-младите , / До никъде .
"Хората в древността не обичали много да говорят. Те смятали за позор, ако не успеят да застанат зад собствените си думи."

Конфуций

Потребителски аватар
HalDrogo
Посетител
Посетител
Мнения: 26
Местоположение: Варна
Клас: Варварин
Контакти:

Re: Коментари за политика и положението в страната

Мнение от HalDrogo » 21 мар 2015, 19:56

Браво, много интересни мнения в тази тема.... впечатлен съм, приятно :) Аз няма да пиша, защото съм професионално изкривен (омерзен) от политиката. Сигурно заради това сега съм в чужбина, заради което пък не мога да си играя любимото диабло (по технически причини), както преди.

Потребителски аватар
Dimcho
Модератор
Модератор
Мнения: 2373
Местоположение: София
Клас: Варварин
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Коментари за политика и положението в страната

Мнение от Dimcho » 01 юли 2015, 11:16


Потребителски аватар
Монаха
Ветеран
Ветеран
Мнения: 657
Местоположение: София
Клас: Монах
Контакти:

Re: Коментари за политика и положението в страната

Мнение от Монаха » 06 юли 2015, 08:23

Ей колеги... КАКВО СТАНА С ГЪРЦИЯ. Снощи пропуснах и новини и всичко.....останаха ли в ЕС да си оправят дълга или не?

Отговори