Бан вълни в Диаблото

Официални новини от Blizzard
Потребителски аватар
Noxifer
Форумен маниак
Форумен маниак
Мнения: 218
Клас: Ловец на демони
Помощник: Разбойник
Контакти:

Re: Бан вълна в Диаблото

Мнение от Noxifer » 11 апр 2016, 03:18

Моля ви се, ясно е че, ако обяват втори експанжън всички ще дадем пари за него
Това едно на ръка. Нормално, че като съм набил вече близо 5К часа в играта, бих си взел евентуален expansion.
Аз обаче говоря от финансова гледна точка, а не от такава на играч.
RoS на release продаде жалките 2,7 милиона, което в сравнение с Vanilla D3 e нищо. Факт! Aко съм инвеститор или shareholder в Blizzard, никога не бих одобрил да се направи 2ри expansion.
2 години минаха и няма обявен expansion. Има Unannounced Diablo Project, който не мисля, че е expansion за D3.
По-горе можеш да видиш какво съм спекулирал за Дейвид Бревик, който скоро напусна Marvel Heroes и Gazillion.
Aко ще си говорим, тайминг и управление мога да покажа как се играе Brood War и Star Craft 2 с 300-400 действия за минута
Това не е timing, а скорост. В повечето случаи и скорост не е, а mindless spam. Повече от 60-80 APM надали ти трябва. Поне в Wings of Liberty не беше особено нужно. Имаше много хубави видеота на Day9, къде показваше идиоти, къде се пънат да спамят и някой с около 60 АРМ ги бие :Р
Наскоро си взех Legacy, като поразцъкам малко ще споделя впечатления.
Смятам го за един от най-добрите играчи
А аз го смятам за нагъл жалкар.
Има кураж да си покаже билдовете и да ги обясни.
Искаш да кажеш, че има нахалството да прави build-ове, които skill-ове се cast-ват автоматично. Фани изгледай видеото и ми кажи, че магия като Evasive Fire я натиска на ръка.
Явно желанието му да е първи го кара да прави глупости, един рекорд му махнаха за ползване на hellfire амулет бъга
Не. Желанието му да е първи го кара да е изключително нагъл.
По времето на Hellfire exploit-a, той беше човека, който се обясняваше, как другите злоупотребяват, как бил притеснен миличкия, че мястото му на ранк листата било окупирано и "узурпирано" от hellfire exploiter, а в последствие се оказа, че самия той е бил един от тях (това от дебе го научавам, графе и правя връзката с следващото видео). Е изгледай това видео на Rhykker, да чуеш какво са си говорили с wudijo:
https://www.youtube.com/watch?v=slFmdzUbf1g

По-нагоре бях дал и линк за отвореното писмо. Ето ти го пак тука:
http://us.battle.net/d3/en/forum/topic/19288210069#1
Крадеца вика "Дръжте крадеца!".
Колко още примера трябва намеря, за да стане ясно?
и сега за ползване на THUD
Blizzard не са дали официално обяснение защо му е затворен account-a. Единственто "обяснение" е от самия wudijo, който твърди, че е заради thud.
Аз па твърдя, че hud-a му е най-малкия проблем. Blizzard 100 пъти са казали "no automation, 1 keypress = 1 action". Виж как му се reset-ва buff-a от bracer-ите всеки път като направи Evasive Fire през равни интервали от време (който отявлено се cast-ва автоматично) и ще ти стане ясно защо.
Същата работа като с Archon Wizard-ите и stuck-натите бутони и аutocast macro-та.
Последна промяна от Noxifer на 11 апр 2016, 11:08, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Монаха
Ветеран
Ветеран
Мнения: 657
Местоположение: София
Клас: Монах
Контакти:

Re: Бан вълна в Диаблото

Мнение от Монаха » 11 апр 2016, 10:23

Noxifer написа: Blizzard не са дали официално обяснение защо му е затворен account-a. Единственто "обяснение" е от самия wudijo, който твърди, че е заради thud.
Той твърди, но в мейла дето го е получил ако изгледате целия стрим когато го банват след самия бан си казва какво пише в мейла..... "botting" (някъде час след бана цитира какво пише в мейла)
Демек той "си казва" че ползва турбо-то, но аз пък ви казвам че лъже най-най-най-безочливо. Адски много хора в стрима му пишат че са ползват хъда, но не са баннати....демек не е само това, а още нещо....ма нали пари са му донейтвали :) Даже имаше в чата един каде му писа "Аре са като ботиш ни върни парите дето ти донейтвахме" и wudjo мълчеше като ****а.

Абе ясно е ама.....

Потребителски аватар
madGraF
Потребител
Потребител
Мнения: 65
Клас: Ловец на демони
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Бан вълна в Диаблото

Мнение от madGraF » 11 апр 2016, 11:06

Това не е timing, а скорост. В повечето случаи и скорост не е, а mindless spam. Повече от 60-80 APM надали ти трябва. Поне в Wings of Liberty не беше особено нужно. Имаше много хубави видеота на Day9, къде показваше идиоти, къде се пънат да спамят и някой с около 60 АРМ ги бие :)
Сега не говорим за някой "бай х_й", а за профи играчи, като Boxer, Flash, Jaedong на BW или MVP, Innovation, Life на SC2. Играчите от този ранк играят с доста над 60APM (аз играя с около 150-200 и съм много далечко от тяхното ниво). Имат добър тайминг, защото в зависимост от тактиката на противника знаят, кога ще дойдат да им бият работниците или някоя друга мизерия. Да не говорим, как се усещат за някоя мръснишка тактика, по закъснял скаутинг работник или такъв влязал по неестествен ъгъл в базата им. Но за това може да си говорим в друга тема, че разводняваме тази!
Искаш да кажеш, че има нахалството да прави build-ове, които skill-ове се cast-ват автоматично. Фани изгледай видеото и ми кажи, че магия като Evasive Fire я натиска на ръка.
Е това точно изобщо не е сложно и няма нужда от автоматично кастване, мога да ти го демонстрирам! Държиш десният бутон и почваш да се въртиш около гадовете и през цялото време с левият бутон спамиш EF върху тях (Да той е доста точен, аз пропускам да ги нацеля понякога или пускам RoV на главата на Dimcho :) ). На клавиатурата само SS се ползва често, Vengeance и Wolf са повечето време на cooldown, a FoK се пуска, като е стакнал на 15 или 30сек заради циклите на CoE. Няма, какво толкова да цъкаш, че да ти е трудно! Сложното в този билд е да не те убият с толкова малко живот!
Blizzard не са дали официално обяснение защо му е затворен account-a
Аз за това искам стена на срамът, да се знае, кой какви глупости е правил, защото тези най-отгоре са за пример! Но не само те трябва да отнасят наказания! Аз лично чакам и онзи индивид с магическото активиране на пилон да го отнесе и той!

Потребителски аватар
Dimcho
Модератор
Модератор
Мнения: 2373
Местоположение: София
Клас: Варварин
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Бан вълна в Диаблото

Мнение от Dimcho » 11 апр 2016, 11:19

Стена на срама или класация по излагации би било много добре да се направи :D Особено за такива, които пищят от кеф за първо място, а после ядат банана.

Потребителски аватар
Noxifer
Форумен маниак
Форумен маниак
Мнения: 218
Клас: Ловец на демони
Помощник: Разбойник
Контакти:

Re: Бан вълна в Диаблото

Мнение от Noxifer » 11 апр 2016, 11:34

Имат добър тайминг, защото в зависимост от тактиката на противника знаят, кога ще дойдат да им бият работниците или някоя друга мизерия. Да не говорим, как се усещат за някоя мръснишка тактика, по закъснял скаутинг работник или такъв влязал по неестествен ъгъл в базата им. Но за това може да си говорим в друга тема, че разводняваме тази!
Това е друг вид тайминг. Знам за какво ми говориш, защото на това съм се учил от видеа на Day9. Да знам на коя минута какво може да ми влезне, да мога да калкулирам на база какви единици (дали струват само минерали или газ), какви ще направи той в последствие, какъв transition ще направи, с какво да го изконтря и т.н.
На това бях бог в Wings of Liberty. Играх и повече в betata, за това като излезна играх соло само до Gold и почнах 2v2 с един приятел, който беше супер зле. Диктувам му в коя минута какво ще дойде. Стигнахме до Diamond елементарно.
Даже на моменти седя с приятели на skype (без share screen) и те ми казват какво им влиза, аз им предсказвам как ще се развие играта.
HotS и Legacy (Diablo е виновен... виновна? след sex change операцията в D3 вече не го знам какво е) oбаче още не съм ги играл. Истината е, че WC3: TFT ми е много по интересна игра.

И за да не е всичко отгоре тотален offtopic, само ще кажа какво видях вчера на twitch.
D3:RoS 7-800 viewers за бог да прости, всички streamer-и некви непознати къде никога преди не съм ги виждал (щото сичките "pro-та" са се изппокрили в дън земя, да не би да ги избанят по средата на stream-a).
WC3: TFT (Игра от... Reign of chaos ти е 2002ра, The Frozen Throne е 2003та) имаше 7 хиляди viewers...
Е това точно изобщо не е сложно и няма нужда от автоматично кастване
Знам, че не е толко сложно, но при него това според мене е autocast. Даже ако не се лъжа Quin 69 беше показвал как се прави аutocast на monk-a, и това изискваше да си направиш Force Move бутона да си е scroller-а на мишката. wudijo и той използва същия бутон, което трябва да ти е достатъчна индикация, че поне един skill му е autocast.
A, ето ти го и видеото:
https://youtu.be/JaAI8s8rft4?t=252
Това е уж с "Num Lock" trick, ма си има и програми за такива работи.
Никак няма да се изненадам, ако Quin почне следващия сезон на нов account... ей тъй случайно, щото стария account са му го "откраднали" или нещо подобно.
Аз за това искам стена на срамът, да се знае, кой какви глупости е правил
Напълно съм съгласен, ама виж поста на Монаха. В самия stream и botting e било споменато в mail-a.
Казах ти, не са едно и две неща, hud-a му е най-малкия проблем.

Потребителски аватар
Монаха
Ветеран
Ветеран
Мнения: 657
Местоположение: София
Клас: Монах
Контакти:

Re: Бан вълна в Диаблото

Мнение от Монаха » 11 апр 2016, 12:15

Ако пък ви е интересно защо и бачо Quin69 не играе в момента ще кажа само demonbuddy :lol:

Ако някой иска да порови в нета.....то всичко си го пише :)

Потребителски аватар
Dimcho
Модератор
Модератор
Мнения: 2373
Местоположение: София
Клас: Варварин
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Бан вълна в Диаблото

Мнение от Dimcho » 12 апр 2016, 12:15


Потребителски аватар
Noxifer
Форумен маниак
Форумен маниак
Мнения: 218
Клас: Ловец на демони
Помощник: Разбойник
Контакти:

Re: Бан вълна в Диаблото

Мнение от Noxifer » 13 апр 2016, 16:35

Dimcho написа:5-та брадва минава по ботърите
New ban wave just hit in EU

Around 2 am we had a battle.net update, shortly after i saw people going offline, checked on their leaderboard ranks and surely they were gone this time, seens like Blizzard is hitting really hard, think this is the 5th banwave so far, good times!
От това, което виждам, минимум 9 човека липсват от Solo DH ladder-a. Започваше от GR77 нагоре, сега има 9 играча GR76.

В груповата игра обаче пак има рекорди с липсващи играчи. Toва изисква малко по-детайлно обяснение, за това ще си направя труда да илюстрирам с извадки от ранк листата.
От една страна, като липсва човек в team-a, това не значи непременно, че човека е баннат. Това може да значи, че е направил по-висок рекорд и да се намира по-високо на ранк листата. Пример:
http://i.imgur.com/B8lxhOM.jpg?1

На 13то място в 4 Players ранк листата имаме Redeemer и Vaporizer. Dark и BoGingWan липсват.
Ако погледнем нагоре в листата (в този случай до самия ранк1) ще намерим Dark (който отявлено не e баннат).
Обаче също така намираме и BoGingWan, който е участвал в clear-a, обаче явно има невероятната способност да "надрасне" ранк листата, и да се "извиси" на по високо място от ранк1... или просто е баннат.
Същото важи и за дружките на Loel (който понастоящем е самичък на ранк4), а именно RapDuck, Unknown и KIDOJI. И те като PingPongWan вече са на тотално ново ниво на съществуване и са се пренесли във Валхалата на баннатите.

Само не разбирам защо не са изтрити рекордите. В ранк1 и ранк13, Пинг Понг (***л съм му името на тоя) е бил основната движеща сила, без която рекорда не би бил възможен (айде да кажем, че един от support-ите да cheat-ва е приемливо, иди дойди... ама става дума за Wizard-a!)... а пък в ранк4, само един от играчите е бил legit, а другите трима (вкл. пак DPS Wizard-a) ги нЕма никакви...

На този етап в първите 14 места, само рекордите на дружинката на Empyrian и тази на n1vek изглеждат легитимни. Ако рекордите с липсващи играчи бъдат изтрити (както би трябвало да стане), то тогава ранк1 на 4 Players листата отива за отбора на Empyrian (освен ако той, или някой от дружките му не се присъедини преждевременно към падналите ботове във Валхала :Р).

За финал, малко забава от Rhykker:
https://www.youtube.com/watch?v=4KG49tYqxtc

Потребителски аватар
tERROR
MVP
MVP
Мнения: 400
Местоположение: Габрово
Клас: Кръстоносец
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Бан вълна в Диаблото

Мнение от tERROR » 14 апр 2016, 08:47

И пак и пак и пак...
Изображение

Потребителски аватар
Noxifer
Форумен маниак
Форумен маниак
Мнения: 218
Клас: Ловец на демони
Помощник: Разбойник
Контакти:

Re: Бан вълна в Диаблото

Мнение от Noxifer » 15 апр 2016, 05:26

Е са преди малко Невалистис Тъпото (къде един път се опитах да и обясня, че не може да се носят два Ring of Royal Grandeur-a, щото толкова и е пипвала играта, ще оставя линк най-долу) се цепи, че щели да оставят рекордите, в които са участвали баннати cheater-и:
http://us.battle.net/d3/en/forum/topic/ ... ?page=4#78
The bottom line is that if you Play Nice, Play Fair, you won’t ever need to worry about the status of your account or your leader board records. :)
Демек ако утре навия трима души да си жертват аccount-ите, да ботят до посиране (и други всевъзможни злоупотреби) после да ме износят на гръб до ранк1, дори и тримата да ги избанят, на мене рекорда ще ми остане. Ще си седя като Loel самичък и ще си се любувам на рекорда...

Е нема толко тъпи хора на тая планета, заклевам се. И без това играта стана безинтересна, защото две години поред оставят cheater-четата да си правят що знаят, и тъкмо лъч светлина покрай ban wave-овете и пак се почна с глупостите.
Хората почнаха вече да и сипват на официалния форум, ето и моята намеса:
http://us.battle.net/d3/en/forum/topic/ ... ?page=5#97

Дали пак ще ми каже "Derp, you're right.", или ще ме избанят от US forumite (при все, че наскоро получих последно предупреждение), времето ще покаже.
http://www.diablofans.com/blizz-tracker ... e-question

Отговори