Обща дискусия за Магьосниците

Магьосниците са бунтарски заклинатели, които използват телата си за събиране на мистериозна енергия.
Потребителски аватар
petkoff
Нов потребител
Нов потребител
Мнения: 3
Местоположение: София
Клас: Магьосник
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Обща дискусия за Магьосниците

Мнение от petkoff » 05 мар 2015, 22:18

Не знам дали е тук мястото, но предполагам. Играя магьосник, но нещо не правя като хората, нито билда ми е читав, нито предметите са ми как трябва, а и аз не разбирам много много, за да ги оправя, блъскам интелект и крит дмг и другите за атака, та искам малко помощ от някой, който разбира. Сложил съм си батъл тага, направо ме добавяйте.
Последна промяна от Dimcho на 05 мар 2015, 23:17, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Dimcho
Модератор
Модератор
Мнения: 2374
Местоположение: София
Клас: Варварин
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Съвети за екипировка и умения на нов Магьосник

Мнение от Dimcho » 05 мар 2015, 23:33

Привет, колега :)

Тъй като този клас е един от малкото, с които рядко играя, ще ти дам няколко основни насоки:
  • ориентирай се към новия Сезон 2 - започна преди 3 седмици, но предлага доста интересен пръстен за маг - Halo of Arlyse, пък и доста от хората играя сезона
  • потърси нови приятели или клан - отборната игра има ред предимства
    • разменяне на предмети
    • повече experience
    • по-лесно убиване на гадините
    • комуникация с другарче
  • гледай да се облечеш в легендарни и/или сет предмети, по-конкретно - сета Firebird's Finery
  • древно (ancient) оръжие е задължително, може да си пробваш късмета при ковача с един Devastator
  • хубаво е да събереш: 50% CHC, 500% CHD и колкото може повече Intelligence, за сметка на бързината на атака (AS)
Надявам се и другите колеги да се включат, вече и с конкретен набор от умения (build).

Потребителски аватар
bo7i4ek
Нов потребител
Нов потребител
Мнения: 1
Клас: Магьосник
Контакти:

Re: Съвети за екипировка и умения на нов Магьосник

Мнение от bo7i4ek » 17 мар 2015, 14:36

Ето едно интересно видео с много приятен билд за Wizard:

Потребителски аватар
Dimcho
Модератор
Модератор
Мнения: 2374
Местоположение: София
Клас: Варварин
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Обща дискусия за Магьосниците

Мнение от Dimcho » 05 ное 2015, 10:38


Потребителски аватар
bamzelot
MVP
MVP
Мнения: 383
Клас: Кръстоносец
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Обща дискусия за Магьосниците

Мнение от bamzelot » 05 ное 2015, 11:38

От известно време пробвам ХР билд за магьосница и не са ме киквали до сега...явно се получава :D
Като съпорт е интересна идея, защото Frost Nova - Bone Chill дава +33% dmg върху всичко, което удариш; Stop Time едната руна е +15% dmg пак върху всичко, а и с Дупката можеш да събираш гадините. Явно и за Static Charge може да играе роля

Потребителски аватар
Dimcho
Модератор
Модератор
Мнения: 2374
Местоположение: София
Клас: Варварин
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Обща дискусия за Магьосниците

Мнение от Dimcho » 05 ное 2015, 11:59

Тествахме го с един колега на GR65 - има голям успех откъм предпазване на групата - почти нищо не може да те уцели (дупката обира и повърнатите от гадините топки). А всеки герой може да облече поне един сет за exp (Cain или Born) + пръстени (Leoric и HF), помагайки на групата :)

Потребителски аватар
thepeanut
MVP
MVP
Мнения: 452
Клас: Ловец на демони
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Обща дискусия за Магьосниците

Мнение от thepeanut » 05 ное 2015, 12:44

Пробвай на 70+ - дори доктора няма такъв лаг :)

Потребителски аватар
bamzelot
MVP
MVP
Мнения: 383
Клас: Кръстоносец
Помощник: Тамплиер
Контакти:

Re: Обща дискусия за Магьосниците

Мнение от bamzelot » 09 ное 2015, 16:27

Искам да се похваля с XP + DB билда, който пробвах снощи за пръв път за магьосница. За точната бройка Death's Breaths не съм сигурен, но, ако помня точно беше около 320-350 за час и половина - два. ДПС-тата бяха много доволни, че ги спасявах от Frozen/Molten ефектите по земята :D
Support Wiz
Support Wiz
Support Wiz.jpg (144.29 KиБ) Видяна 5532 пъти

Потребителски аватар
Orendist
MVP
MVP
Мнения: 228
Местоположение: София
Клас: Монах
Контакти:

Re: Обща дискусия за Магьосниците

Мнение от Orendist » 23 яну 2016, 00:07

Искам да попитам опитните уизарди няколко неща за тоя Energy Twister:
1. Възможно ли е с този билд (http://www.diablofans.com/builds/69867- ... gy-twister) да се играе соло адекватно
2. Как биете рифт гардиъна с тези торнадота без праймъри скил за възстановяване на маната
3. Торнадото изобщо добро ли е за сингъл таргет
4. Какъв плейстайл трябва да имаш, че торнадотата да удрят целта

Никога досега не съм играл с маг и реших тоя сезон, за да не умра от скука, да играя с различни герои от монах. Гледам в класациите маговете соло играят (и) с тоя билд и ми е непонятно как става демиджа върху единична цел като рифт гардиъна например. Торнадотата си ходят навсякъде и не го уцелват. Като свършиш маната и закъсваш. Остава да го бия само с Explosive Blasta-a. Забелязах, че е малко по-добре като ги пускам малко преди мишената, защото като ги пусна върху самата мишена те ходят зад нея. Като има ненормално много животни в рифта и са на гъсто, тогава няма проблеми с чистенето. Демиджът е покъртителен. Обаче като са малко или един (РГ) и увисвам нубската.
Когато огън завали от небесата, човечеството ще пожъне това, което е посяло.

Потребителски аватар
Ludne3
MVP
MVP
Мнения: 325
Местоположение: Sofia
Клас: Кръстоносец
Помощник: Чародейка
Контакти:

Re: Обща дискусия за Магьосниците

Мнение от Ludne3 » 23 яну 2016, 15:44

Orendist написа:Искам да попитам опитните уизарди няколко неща за тоя Energy Twister:
1. Възможно ли е с този билд (http://www.diablofans.com/builds/69867- ... gy-twister) да се играе соло адекватно
2. Как биете рифт гардиъна с тези торнадота без праймъри скил за възстановяване на маната
3. Торнадото изобщо добро ли е за сингъл таргет
4. Какъв плейстайл трябва да имаш, че торнадотата да удрят целта

Никога досега не съм играл с маг и реших тоя сезон, за да не умра от скука, да играя с различни герои от монах. Гледам в класациите маговете соло играят (и) с тоя билд и ми е непонятно как става демиджа върху единична цел като рифт гардиъна например. Торнадотата си ходят навсякъде и не го уцелват. Като свършиш маната и закъсваш. Остава да го бия само с Explosive Blasta-a. Забелязах, че е малко по-добре като ги пускам малко преди мишената, защото като ги пусна върху самата мишена те ходят зад нея. Като има ненормално много животни в рифта и са на гъсто, тогава няма проблеми с чистенето. Демиджът е покъртителен. Обаче като са малко или един (РГ) и увисвам нубската.

1 за соло не става това е парти билд
2 имаш рипер брасери, глобове и power hungry passive
3 за соло таргет е добре ако си нагласиш боса в ъгъл всички туистър-и му се връткат на тиквата

Отговори